infa.lt

Valdančioji Seimo dauguma skelbs V. Landsbergį buvus Prezidentu, nežiūrit į tai, kad Konstitucinis Teismas yra pasakęs – NE

30 birželio
13:45 2021
Vytautas Landsbergis

© EPA-ELTA nuotrauka

Seimas pradėjo svarstyti Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pristatytą įstatymo projektą, kuriuo siūloma nustatyti Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko Vytauto Landsbergio teisinį statusą, neatsižvelgiant į tai, kad tas teisinis statusas buvo pilnai apibrėžtas jau tais senais laikais, kaip Aukščiausios Tarybos pirmininko.

Įstatymo projektu numatoma įtvirtinti, kad Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas (V.Landsbergis), pagal 1990 m. kovo 11 d. Laikinąjį Pagrindinį Įstatymą būdamas aukščiausiu Lietuvos Respublikos pareigūnu, nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 1992 m. lapkričio 25 d. turėjo ir vykdė konstitucinius valstybės vadovo įgaliojimus.

Jame taip pat būtų konstatuojama, kad Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas nuo 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, teikiamas projektas yra pagarbos ir pripažinimo ženklas V. Landsbergiui, kuris suvaidino išskirtinį vaidmenį Lietuvos istorijoje. „Esu įsitikinusi, kad atėjo laikas įvertinti profesoriaus V. Landsbergio indėlį ir, tikiu, kad šis Seimas yra būtent tas, kuriam užteks jėgų ir išminties tai padaryti. Niekam nekilo abejonių, kad tuo metu Lietuva jau buvo nepriklausoma ir savarankiškas valstybė. Šiandien puikus laikas pripažinti, kad ši valstybė turėjo ir vadovą“, − pabrėžė Seimo Pirmininkė.

Dokumento aiškinamajame rašte pažymima, kad Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkui, kaip aukščiausiajam Lietuvos Respublikos pareigūnui, Laikinajame Pagrindiniame Įstatyme priskirti įgaliojimai ir atliktas darbas rodo, kad jis vykdė įgaliojimus ir atliko darbą, kuriuos turi ir vykdo valstybių vadovai.

„1990–1992 metais galiojusiame Laikinajame pagrindiniame įstatyme nebuvo numatyta valstybės vadovo institucija, tačiau pagrindinis įstatymas numatė, jog aukščiausiasis Lietuvos Respublikos valstybinės valdžios organas yra Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, o šios Tarybos posėdžiams pirmininkauja, vadovauja Tarybos Pirmininkas. Taip pat pagrindinis įstatymas numatė, kad Tarybos Pirmininkas yra aukščiausias Lietuvos Respublikos pareigūnas ir atstovauja Lietuvai tarptautiniuose santykiuose“, − kalbėjo Seimo vadovė.

Po pristatymo už šį įstatymo projektą (Nr. XIVP-698) balsavo 71 Seimo narys, prieš – 24, susilaikė 24 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti rudens sesijoje.

infa.lt komentaras:

Jau Konstitucinis teismas yra nurodęs, kad Lietuvos Aukščiausios Tarybos pirmininkas (t.y. V.Landsbergis) niekaip negali būti prilygintas Lietuvos valstybės vadovui vien todėl, kad niekada nebuvo juo išrinktas, o tik paskirtas pačios Aukščiausios Tarybos. Bet šiai valdančiai daugumai, panašu, nesvarbu niekas – buldozeriu bus stumiama viskas, kas numatyta jų šeimininkų, siekiant sukiršinti visuomenę dar labiau.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 1 350

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Roma    -  2021-06-30, 21:12

  Laikas atejo skelbti seima negaliojanciu!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Jews RULE    -  2021-06-30, 23:13

  tada senelsi parašys anūkui testamentu, ir tas iš jauno visai jauno princo taps LDK sosto įpėdiniu. Jews RULE

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kiekvienas jos pasakytas žodis aukso vertės. Kaip mums trūksta bent kelių tokių drąsių žmonių. Dieve,...

Pritariu jums...

Kad tai ėjimas žirgu. Jei pavyktų kregždutėm save parodyti, kaip kovotojams su biurokratija, taip galima...

apsiskelbs rezistentu Nr.2!? Pirmasis ir turbut partbilieta tebeturi?...

tiesiog nesityciotu! Nes tokiu ju sveikinimai - tai tikros patycios......

Žmonėms, neįgaliems perskaityti Biblijos, ji nesuvokiama. Nežino net, kas krikščionių Dievas pagal Bibliją, o Lietuvoje...

Būtų smagu kad ne tik laisvei ir jos gynybai įsipareigojimus stiprintų, bet prisimintų saugoti ir...