• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Neužilgo Pietų Afrikos moterys, galimai, galės turėti keletą vyrų sutuoktinių

Neužilgo Pietų Afrikos moterys, galimai, galės turėti keletą vyrų sutuoktinių

03 birželio
10:20 2021

„Pietų Afrikos parlamentas svarsto įstatymo projektą, kuris leis moterims turėti kelis vyrus – ten jau leidžiama poligamija. Įstatymo projektas vertinamas kaip svarbus žingsnis lygybės link“, – rašo vokiečių leidinys „Die Welt“.

„Pietų Afrikoje poligamija ar poliginija nėra kriminalizuojama. Pavyzdžiui, Jacobas Zuma, ėjęs šalies prezidento pareigas 2009–2018 m., turi keturias žmonas“, – pažymi leidinys. Įstatymuose nėra nuostatos, kad moterims bausmė už daugvyrystę netaikom. Manoma, kad priėmus įstatymo pataisas bus suteikta daugiau lygybės tarp vyrų ir moterų. Ir tokio įstatymo tikimybė didelė: remiantis pranešimu Pietų Afrikos laikraščio „Sunday Times“ tinklalapyje, Vidaus reikalų ministerija paskelbė dokumentą, kuriame dabartinė teisinė padėtis laikoma diskriminacija, kuri skatina nelygybę, todėl ją reikia pakeisti“.

„Manoma, kad šimtai tūkstančių žmonių gyvena poligaminėse santuokose Pietų Afrikoje, visų pirma tarp 11 milijonų zulusų, didžiausios šalies etninės grupės. Skirtingai nuo krikščioniškos Europos, poligaminės santuokos ten nėra draudžiamos. Oficialiai jas įstatymai draudžia, net ir vyrams, tačiau poligamiją gyventojai praktikuoja šimtmečius ir jiems negresia jokios baudžiamosios pasekmės. Tačiau, kritikų teigimu, šie šeimos modeliai remiasi giliai patriarchalinėmis struktūromis ir daro moteris priklausomas nuo savo vyro “, – teigiama straipsnyje.

Jei įstatymo pataisos bus iš tikrųjų priimtos, tai dekriminalizacija palies ne tik poliandriją. Pietų Afrikos vyriausybė, vadovaujama prezidento Cyrilo Ramaphosa, taip pat ketina oficialiai pripažinti visas santuokas, sudarytas pagal indusų, žydų, musulmonų ar rastafaristų ritualus. To niekada anksčiau šalyje nebuvo“.

Ne visi palaiko šią idėją. Pavyzdžiui, konservatorių partijos „Al-Jama-ah“ lyderis Hanifas Hendrixas teigė, kad naujasis įstatymas sukels painiavą: „Gimus vaikui ir norint sužinoti, kas yra jo tikrasis tėvas, reikės atlikti papildomus DNR tyrimus. problema tik gilės “.

„Interviu Pietų Afrikos radijui jis pareiškė, kad moteriai ištekėti iš karto už kelių vyrų yra moraliai nepriimtina ir kad tai net nėra „afrikietiška“.

„Demokratinio aljanso (DA) parlamento narė Natasha Mazzone prieštaravo sakydama, kad Hendrixo komentarai yra įžeidžiantys kiekvieną šalies moterį. Ji teigė, kad laikas pokyčiams Pietų Afrikoje jau atėjo, ir moterys turėtų turėti tas pačias teises kaip ir vyrai.“

Poliandrija (daugvyrystė) yra gerokai rečiau paplitusi nei poligamija. Tačiau kai kuriose visuomenėse tai yra įprastas šeimos modelis. Ypač regionuose, kur nėra pakankamai derlingos žemės ir yra prasminga riboti vaikų skaičių. Pavyzdžiui, kai kuriuose Indijos regionuose, Butane, Konge ir šiaurės Nigerijoje. Kadangi nėštumas trunka 9 mėnesius, šiose santuokose gimsta mažiau vaikų. Tuo pačiu metu šeimos struktūros stiprina socialinę sanglaudą ir užtikrina saugumą“, – rašo vokiečių leidinys.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 234

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Na, kaltintojai ir turi kaltinti. O advokatai turėtų ieškoti PAAIŠKINIMŲ. Ir to meto APLINKYBIŲ įvertinimo....

kad pandemiju ir iprastu karu nebeuzteks,kad "sureguliuoti populiacija"!?...

patoso ir tragizmo,kad neabejotinai kandidatuos. Pamatysite!...

Ar Serbijos žmonės kaip ir Lietuvoj išsirinko seksualiai nenormalią valdžią?...

deretu energetika valdyti valstybei,o ne spekuliantams!...

ruosiasi palikti ta birza,nes ji tam ir sugalvota,kad kelti kainas....

referendumo duobkasys Tapinas to neleis!...

lygiu valdzios jau seniai turtuoliu UABai. Ir niekas ju nekeis,nes savo sponsoriu interesus jie atstovauja...

Nėra net žodžių kokius galima būtų panaudoti apibūdinti šitą valdžią. Lieka tik keiksmažodžiai. Per visą...

Infa.lt Pagarba jums kad esate ir Pirmyn ! Lietuvos žmones pavargo nuo melo ir apgaulės...

Naudingiausia tai būtų valdžia išjungti, kiek pinigų sutaupyta būtų tą siurbyklę išjungus, užgyventumėme kaip šveicarai...