infa.lt

Britanija koronavirusą jau beveik prilygino gripui, izoliacijos nebebus – ką darys Lietuva?

Britanija koronavirusą jau beveik prilygino gripui, izoliacijos nebebus – ką darys Lietuva?

05 balandžio
12:09 2021
Chris Whitty

Chrisas Witty | Mirror nuotr.

Anglijos vyriausiasis medicinos pareigūnas Chrisas Witty pareiškė, kad vietinės izoliacijos (lockdown) baigsis, kai šalyje „Covid-19“ bus pradėtas gydyti „kaip gripas“.

Per dvejus metus gali būti prieinamas platus vakcinų nuo koronaviruso portfelis, tačiau profesorius Witty atsargiai teigė, kad kol kas vis dar reikia atsargumo priemonių.

Jis tvirtina, kad net ir pasibaigus vietiniams blokavimams, jokia „uždarų durų” politika niekada negali visiškai užkirsti kelio ateiti virusui iš už JK ribų, praneša „The Mirror“.

Šie komentarai taps milžinišku postūmiu pavargusiems nuo izoliacijos britams (ir visam pasauliui), praėjus daugiau nei metams po to, kai Borisas Johnsonas pasirašė pirmąjį įsakymą užsidaryti namuose.

Prof. Whitty pridūrė, jog dauguma ekspertų mano, kad Covidas niekur nedings ir galiausiai su juo reikės gyventi panašiai kaip su sezoniniu gripu.

Profesorius santūriai teigė, jog reikia išlikti atsargiais, situacija vis dar sudėtinga, bet buvo juntama, kad jis tai kalba tam, kad nereikėtų pripažinti, jog galiausiai visos izoliacijos buvo klaida.

Todėl jis norėtų vykdyti visišką karantino panaikinimą palaipsniui, kad visuomenei nebūtų šoko, todėl kalba apie dvejus metus trunkantį pereinamąjį laikotarpį:

„Nors tai turėtų būti vertinama kaip neapibrėžtas elgesys, manau, kad tai tikriausiai ateinančių vienų ar dvejų metų klausimas, kai mes suprasime, kaip tai padaryti ir rasime būdą, kaip greitai reaguoti į (viruso) variantus”.

Ir pridūrė: „jei „eisime į priekį dvejus metus, manau, turėsime labai platų vakcinų portfelį“.

Technologijos gali „neįtikėtinai greitai paversti vakciną nauju variantu, lyginant su tuo, kaip mums tai pavykdavo padaryti anksčiau“, – teigė jis.

Jis sakė internetinio seminaro metu: „Visi, kurie tiki, kad iš tikrųjų gali tiesiog parengti kokią nors sienų politiką ar kokią nors bendrą politiką, kuri visiškai sustabdo galimybę virusui plėstis, visiškai nesupranta problemos esmės“.

Kalbant apie ilgalaikę perspektyvą, prof. Whitty pakartojo, kad koronavirusas „niekur nedings“, ir teigė, kad ateityje bus siekiama išsiaiškinti, kaip „sumažinti mirtingumą, tuo pačiu išvengiant ekonominių ir ypač socialinio poveikio neigiamų pasekmių mūsų piliečiams“.

Nors jis sakė nematantis galimybės grįžti vietinių izoliacijos užrakinimų sistemai, atsiradęs naujas štamas, kuris galėtų „nevaržomai plėstis“, gali reikšti, kad reikėtų timptelti „pavojaus virvutę“.

Profesorius Whitty pareiškė, pasakysiantis politiniam lyderiui, jog tai ne „jūsų sprendimas“, jei jis matys, kad jie bando priimti sprendimą, kuris nėra jų kompetencijos sritis.

Jis sakė, kad yra spektras sprendimų, kuriame kai kurie sprendimai yra „grynai techniniai“, o kiti – „visiškai politiniai“. Ir dažnai politikai bando priimti techninius sprendimus, kurie yra ne jų kompetencijoje. Jis žadėjo į tai įsikišti, kad tai nepasikartotų ateityje.

infa.lt komentaras:

Visa tai, ką dabar atsargiai dėsto vyriausiasis JK medicinos pareigūnas yra seniai žinoma ir tą nuo pat pradžių teigė sąžiningi pasaulio gydytojai ir mokslininkai – savo srities specialistai. Nauja šioje vietoje tik tai, kad tą oficialiai, nors dar ir labai atsargiai patvirtino oficialus Jungtinės Karalystės medicinos pareigūnas, kas į labai nepatogią padėtį pastato mūsų šalies – Lietuvos politikus, kurie užsiėmė medicinos sritimi, spręsdami techninius gydymo klausimus politiniais sprendimais.

Dar labai įdomus šio klausimo aspektas – tai skaidriausi tikros tiesos portalai – 15min ir Delfi, visą laiką blokavę tokią informaciją, kuri šiandien oficialiai paskelbta Britanijoje – tai yra tai, kad Covid-19 infekcija prilygsta sezoniniam gripui ir jai esant gyvenimas neturi būti blokuojamas, o gydymas nėra išskirtinis.

Pasaulyje ši informacija pamažu prasimuša iš kol kas dar pogrindžio į pagrindinius informacijos portalus. Lietuvoje šią žinią pirmieji paskelbė – jūs nepatikėsite – 15min portalas. Įdomu, kaip tai siejasi su jų politika blokuoti kitus, kurie visus metus skelbė būtent tą patį?

Ir dar įdomu kaip į šią naujieną sureaguos Lietuvos politikai, ištisus metus priiminėję sprendimus, remdamiesi „nepriklausomų ekspertų” patarimais (nes patys kompetencijos šiuo klausimu neturi). Ką pasakys I.Šimonytė, dar prieš Velykas skelbusi, jog gali tekti vėl griežtinti izoliacijos priemones, ką pasakys A. Dulkys, neleidžiantis prie mirštančių žmonių jų artimųjų – tai parodys ateitis. Bet galime neabejoti, jog didžiausios melo (ne koronaviruso) bangos – mūsų dar laukia priešakyje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 2 202

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Jonas    -  2021-04-05, 15:00

    Cia tik zaidimai ir pjaras, kokie mes geri… Vandens drumststimas

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Hm    -  2021-04-05, 18:17

    To GB nebūtų galėjusi padaryti būdama EU

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...