• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Neapsikentę koronavirusinės politikos žmonės pradėjo eiti į gatves ir nebyliai demonstruoti ką apie ją galvoja

Neapsikentę koronavirusinės politikos žmonės pradėjo eiti į gatves ir nebyliai demonstruoti ką apie ją galvoja

06 gruodžio
08:56 2020

Antikoronos akcija

Vakar, gruodžio 5 dieną, į Vilniaus gatves išėjo grupė žmonių, neapsikentusių valdžios vykdomos prieš koronos plitimą nukreiptos politikos, kurios rodikliai, nežiūrint į valdžios vis griežtinamas priemones žmonių ir verslo atžvilgiu, pasak oficialios statistikos – vis blogėja.

Pasirinktose Vilniaus vietose, stebint praeiviams buvo surengiamos valdžios vykdomos koronavirusinės politikos inscenizacijos su sarkazmo elementais.

Kaip aktoriai šiame vaidinime dalyvavo dryžuotais drabužiais apsirengę kaliniai, tamsiai žaliais apsiaustais išsiskiriantys jų prižiūrėtojai su raudonais raiščiais ir lentelėmis ant nugaros – „Koronos gestapas“, na ir „skiepytojai“ baltais kombinezonais su didžiuliais švirkštais rankose ant kurių puikavosi užrašas „COVID-19“.

Kaliniai taip pat nebyliai „demonstravo“ savo požiūrį į dabartinę situaciją Covid“19 infekcijos fone: ant jų krūtinės ir nugaros buvo pakabintos lentelės su pašiepiančiais valdžios politiką užrašais, o kojos surakintos ir sujungtos tarpusavyje ilga grandine, demonstruojant apribotą visuomenės pasirinkimo laisvę, kurią kontroliuoja „medikai“, per prievartą brukantys savo „paslaugas“, kurios kartais primena kalėjimo prižiūrėtojų įsakymus,

Visumoje, šio vaidinimo dalyviai norėjo pasakyti, jog jie valdžios veiksmus mato kaip aktyviai besireiškiančius policinės valstybės požymius, ką, beje, patvirtino ir nugriaudėjęs skandalas apie lapkričio 10 d., paskutinę senosios sudėties Seimo darbo dieną, priimtą įstatymo redakciją apie Karo policijos įstatymą, kuriuo šiai institucijai ne karo ir net ne nepaprastosios padėties sąlygomis buvo suteiktos didesnės teisės nei policijai.

Tai yra teisė įsibrauti į privačių ir juridinių asmenų valdas net be teismo sankcijos.

Renginio dalyviai akivaizdžiai pademonstravo, kad valstybėje įsigali viena nuomonė ir ja paremta viena pozicija, visas kitas nugrūdant į pakraščius kaip „acto garintojus“, „plokščiažemius“, „antivaxerius“ ir „antikaukininkus“. Tai yra už „normaliai visuomenei“ priimtinų ribų.

Sulaikomas Pranas Valickas

Visa ta krūva policininkų yra užgriuvusi vieną vienintelį garbingo amžiaus vyrą. Žemiau įdėtas vaizdo įrašas apie tai

Ir Vilniaus policija (prieš tai Kauno policija) iškart pademonstravo, kad jie yra teisūs.

Šie vaidinimai policijai nepatiko, ir ne tik Vilniaus. Pavyzdžiui, Kaune vykdyto analogiško vaidinimo metu prie dalyvių priėjo policininkai ir surinkę atėmė grandines.

O štai Vilniuje, pasakoja akcijos dalyvis (nerašysime jo vardo) – jie ėmė aiškintis kas gi yra akcijos organizatoriai, o jo neradę, ir galiausiai išsirinkę iš vaidinimo dalyvių tarpo pagarbos verto amžiaus ir išvaizdos vyriškį, Praną Valicką, ėmėsi jį „apdoroti“. Taip, kaip ir priklauso policijai.

Pradžioje pareikalavę asmens pažymėjimo, kurio eiliniai žmonės taikos sąlygomis, bent jau Lietuvoje nešiotis neįpratę, ir jo negavę, pareikalavo sėstis į policijos automobilį.

Kalinio drabužius vilkinčiam vyrui atsisakius, policija ėmėsi masinės akcijos – sukvietė daugybę papildomų ekipažų, kurių šalia veiksmo vietos susirinkę praeiviai suskaičiavo net vienuolika (11), ir ėmėsi prievartos prieš Praną Valicką.

Pradžioje pargriovę ant žemės jį sudoroto tikėjosi du policininkai vein savo jėgomis (nuotraukoje), tačiau jiems tas nepavyko.

Tada buvo imtasi kitos taktikos, tiesa, pradžioje pabandžius susitarti gražiuoju, kad vyriškis sėstųsi į automobilį. Susitarti nepavyko, ir tada…

Dalis policininkų atitvėrė siena kalinio uniforma apsirengusį vyrą nuo kitų susirinkusiųjų, o kiti griebė garbingo amžiaus vyriškį glėbin, „bandydami užmyluoti“ ir tokiu būdu „apsvaigusį“ įnešti į policijos automobilį. Keletą kartų bandant jiems tas nepavyko, nežiūrint į milžinišką pranašumą skaičiumi.

Nors P.Valickas aktyviai nesipriešino, j- is tiesiog gulėjo ir neleido savęs suimti ir pakelti, o pakeltas įnešti į automobilį – policija ilgą laiką negalėjo jo ten patalpinti.

Kelis kartus vyko derybos, susirinkusiųjų miniai garsiai skanduojant „fašistai“, „gėda“ ir panašiai, policininkų atžvilgiu. Policija gi, į žiūrovų šūksnius „gėda“, sureagavo kaip ir dera policijai – įjungė vienos iš tarnybinių mašinų sireną, tokiu būdu bandydama „perrėkti“ žmones. Policijos verta logika. Tuo galima įsitikinti peržiūrint vaizdo įrašą

Jungti sirenos nebuvo visiškai jokio reikalo, nes policija niekur nevyko ir niekur neskubėjo.

Reikia pastebėti, jog policininkai jautėsi pasimetę toje situacijoje. Akivaizdu, kad nesitikėjo tokios aktyvios susirinkusių žmonių reakcijos savo veiksmų atžvilgiu.


Nuotraukų autorius Kęstutis Tamašauskas

Žmonės garsiai piktinosi, kad policija peržengia savo kompetencijos ribas, sulaikydama niekuo nenusižengusį įstatymams žmogų, kuris, pasak vieno policijos pareigūno – „pasirodė jiems įtartinas ir neturėjo dokumento“. Todėl jį buvo būtina patikrinti.

Facebook vaizdo įrašą pašalino, bet mes įdėsime kitą. Neužilgo.

Tiesa, šis vaizdo įrašas per didelis ir Telegram leidžia jį žiūrėti tik kanale, atsiprašome. Jums reikėtų atsisiųsti papildinį ir įdiegti jį į savo kompiuterį ar telefoną. Tą galite padaryti čia: https://telegram.org/

Vaizdo įrašo autorė Adelina Sabaliauskaitė

Policininkai neatsakė į klausimus – kada bus pradėti masiškai tikrinti žmonės gatvėse, kurie pasirodys „įtartini“ atskiram pareigūnui.

Labiausia iš policininkų tarpo išsiskyrė vienas pareigūnas, aiškiai praradęs savitvardą ir savikontrolę – jis šokinėjo prieš žmones iš vienos pusės į kitą, vis bandė atstumti filmuojančius ir grasino jiems dujų balionėliu. Tą aiškiai galima pamatyti vaizdo įraše.

Žmonės aktyviai besipiktinant, policija iš jų tarpo išsitraukė protestuojantį ir apkaltinę jį keikimusi viešoje vietoje taip pat įsodino į automobilį.

Veiksmas vis tik baigėsi tuo, kad 67 metų amžiaus Pranas Valickas, užgriūtas minios policininkų ir paguldytas veidu į žemę, surakintomis už nugaros rankomis, vis tik buvo įgrūstas (kitoks žodis čia tiesiog netinka) į policijos automobilį.

Šiuo metu (Sekmadienį 8:30 ryto) jo telefonas atjungtas ir susisiekti su juo neįmanoma.

Patikslinta: Siekiant išsiaiškinti akcijos organizatorius ir aplinkybes, Pranas Valickas kaip įtariamasis (kuo?) sulaikytas dviem paroms, pranešė informuoti žmonės.

komentarų 17

 1. Algimantas    -  2020-12-06, 13:30

  Subingalvių maršas. Reikėtų jiems kietų ( guminių) bananų. ir raštiško pasižadėjimo, kad susirgimo atveju, į gydymo įstaigą nesikreips. Gal atvėstų asilų, kitaip sunku pavadinti, galvos.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Remis    -  2020-12-06, 13:38

   Čia apie tokius, kaip jūs jie vaidino, matyt todėl taip ir užgavo ar ne? :)

   Kai net į veidrodį nereikėjo žiūrėt ir taip save pamatėt. Pvz gal kaimyną įskundėt, kad be kaukės? Juk taip pažangu :)

   Atsakyti į šį komentarą
  • Mindas    -  2020-12-06, 13:38

   bėkit skiepytis ir kaimynų skųsti, šiukšliagalvi.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Freedom    -  2020-12-06, 15:58

   Subingalvis esi pats. Tau tokio pat banano linkiu tik į rudąją, gal mąstyt pradės. Užuojauta tavo artimiems, nelengva subingalvį turėti giminėj

   Atsakyti į šį komentarą
  • anoniminis    -  2020-12-06, 19:22

   Pats subingalvis esi

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Elė    -  2020-12-06, 13:34

  Šaunuoliai, bet vieni išdrįso atvirai išsakyti ką galvoja ir kaip mato.

  Nors panašu, jog tų, kuriuos jie vaidino, visuomenėje žymiai daugiau. Ir jei neleis ramiai gyventi savo gyvenimo.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. ką valdžiagyviai mums planuoja?    -  2020-12-06, 14:20

  Platinkit,kur tik galit:

  laisvaslaikrastis.lt

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Vyt    -  2020-12-06, 22:39

  Jūs visi esat autistai. Tie kas parašė šitą straipsnį ir tie kas tiki tokiais šūdo gabalais.

  Citata iš straipsnio:
  “ Nors P.Valickas aktyviai nesipriešino, j- is tiesiog gulėjo ir neleido savęs suimti ir pakelti”

  Jei neleidiesi suimamas tai ir yra pasipriešinimas policijai ir teisėtų policininko nurodymų nevykdymas.

  Viskas rašoma į vienus vartus. Klausimas kiek laiko toks šūdo vertas internetinės propagandos puslapis išsilaikys.

  Atsakyti į šį komentarą
  • trolis    -  2020-12-06, 23:48

   Didžiausias autistas tai tu pats.

   Jeigu žmogus nepadeda policijai savęs suimti, neatkiša rankų, kad ji uždėtų antrankių ir neina savo kojomis iki mašinos į kurią jį nori įsodinti – tai nėra pasipriešinimas policijai. Tai tik nebendradarbiavimas su policija savo paties suėmimo metu.

   O štai dėl šūdo verto puslapio – tai asmeniškai man, tu labai panašus į vieną iš tų nuskriaustų policininkų, kurių visa gauja ilgą laiką negalėjo sutvarkyti seno žmogaus. Nesistebiu tavo leksikonu – policijai jis labai tinka.

   Atsakyti į šį komentarą
  • As    -  2020-12-07, 07:24

   Gal pagaliau suprasite, kad milicija ne žmonėms tarnauja.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Pasiteirauti.    -  2020-12-07, 22:55

   Taupai pinigus Keltininkui?
   Jei ne paslaptis, kiek Jie tau moka?

   Atsakyti į šį komentarą
 5. Marius    -  2020-12-08, 01:16

  Pagaliau sukilkime visi prieš visa šita fašisma!!!! juokas ima kai pasako tu sergi Covid-19 ir užsidaryk namie. O jam tik sloga ir nieko daugiau ….Kaukės nieko neapsaugo tik nuo baudų . Mentai padlos ir medikai tokie patys žmonės kaip ir mes o elgiasi kaip žvėrys …. Atmatos vaikystėje patyrę žalos bando atsigauti tokiom progom ….

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Rita    -  2020-12-08, 04:29

  Ir tie brudai dar apmokami is mokesciu moketoju pinigu,o ka isdarineja,-pries savo tauta eina,pries dar mastancia visuomenes dali,nes kiti jau po hipnoze tik vakcinu laukia.

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Eglė    -  2020-12-26, 12:49

  Bet tai kaip jie taip gali…saugoti, ginti, padėti…
  Ką jie čia gynė ir nuo ko? Juk jie patys ir buvo agresoriai….

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Dievas viską mato    -  2020-12-27, 17:41

  Normalioje šalyje tai dar iki išėjimo į žmones būtų uždėti maišai ant galvų ir visi išvežti pailsėti nuo interneto. O čia dar policininkai turėjo rankas terliotis į kažkokias atmatas. Fu. Kaip Jus žemė brudus nešioja.

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Ugnus Kugelis    -  2020-12-28, 16:05

  10 neapsikentusiu is 3 milijonu nera daug :))

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
    Mindaugas Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?

Mindaugas Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Povilas Masilionis. Pakeliaukime sukrypusiais Andriaus Kubiliaus bėgiais

Povilas Masilionis. Pakeliaukime sukrypusiais Andriaus Kubiliaus bėgiais

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Sausio 13-osios palikimo mums prasmė

Sausio 13-osios palikimo mums prasmė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arnoldas Švarcenegeris pasmerkė Kapitolijaus šturmą ir prilygino jį žydų pogromui

Arnoldas Švarcenegeris pasmerkė Kapitolijaus šturmą ir prilygino jį žydų pogromui

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Už nuomonę apie „pedikus“ V. Uspaskichui gresia EP svarstymas. Sukurta peticija įvertinti jo tinkamumui

Už nuomonę apie „pedikus“ V. Uspaskichui gresia EP svarstymas. Sukurta peticija įvertinti jo tinkamumui

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Telegram įkūrėjas Pavel Durov apie Facebook, WhatsApp, Telegram ir saugumą

Telegram įkūrėjas Pavel Durov apie Facebook, WhatsApp, Telegram ir saugumą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Puspročių pasaulis

Algimantas Rusteika. Puspročių pasaulis

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Startavo Covid-19 vakcinos visuotiniai klinikiniai tyrimai, kurie baigsis 2023 m. gruodžio mėnesį

Startavo Covid-19 vakcinos visuotiniai klinikiniai tyrimai, kurie baigsis 2023 m. gruodžio mėnesį

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Pasaulis su pasibaisėjimu (ir piktdžiuga) vertina tai, kas vyko Vašingtone sausio 6-ąją

Arvydas Daunys. Pasaulis su pasibaisėjimu (ir piktdžiuga) vertina tai, kas vyko Vašingtone sausio 6-ąją

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kas man iš tos garbės

Algimantas Rusteika. Kas man iš tos garbės

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Paštas (KLC). Requiem rankiniam skirstymui

Paštas (KLC). Requiem rankiniam skirstymui

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Viktorija Čmilytė-Nielsen džiugiai pasveikino Nensi Pelosi dar kartą tapus JAV Atstovų Rūmų Pirmininke

Viktorija Čmilytė-Nielsen džiugiai pasveikino Nensi Pelosi dar kartą tapus JAV Atstovų Rūmų Pirmininke

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kam vadovams rezidencija?

Kam vadovams rezidencija?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Gyvi žmonės su lavono tvaiku. Kodėl Nausėda dalyvauja pasauliniame „suverenų“ smogiamųjų būrių kūrime?

Gyvi žmonės su lavono tvaiku. Kodėl Nausėda dalyvauja pasauliniame „suverenų“ smogiamųjų būrių kūrime?

komentarai 4 Skaityti visą įrašą

Tas pats bvp skaičiavimas irgi lygiai taip pat manipuliuojamas.Jei slepiama realioji infliacija.Aišku turbūt dar suktai...

Visu issilavinimas patvirtina kompetencija. Laukiu informavimo, vertingas bus:)...

Tik Gestapo ( ar NKVD)....

As irgi ten buvau. Vaikas mazas buvo. Aciu Dievui, gyvas ir sveikas.likau. Dovanojo klaida Auksciausias....

Siulau Armstrong economics dot com. Akraciui praplesti:)...

Čia būsimos Litbielo "prezidentės"? Prasmekite, žiežulos rusiškos!...

Tai belarusų pyderai irgi čia ras ramų užutekį ir užuovėją?...

Tegul issitrina galvas...

Pasakysiu be užuolankų-jei 1991 m.sausio 13 dieną būčiau bent nujautęs,kokį "pasakišką ir linksmą" gyvenimėlį mums...

šaunuoliai vengrai.O tie laukiniai brudai neturi teisės net pasvajoti apie jokį prieglobstį šitoje gėjžopoje....

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Neapsikentę koronavirusinės politikos žmonės pradėjo eiti į gatves ir nebyliai demonstruoti ką apie ją galvoja* - nuoroda: https://infa.lt/54202/neapsikente-koronavirusines-politikos-zmones-pradejo-eiti-i-gatves-ir-nebyliai-demonstruoti-ka-apie-ja-galvoja/