infa.lt

Maudynės sibirietiškai

Maudynės sibirietiškai

01 kovo
19:54 2016

Krasnojarsko klubo „Kriofil“ dalyviai ilgais Sibiro žiemos mėnesiais iš tikrųjų tiesiog švyti. Klubas, mažas medinis namukas ant Janisiejaus upės kranto, savo vardą įgijo organizmų, galinčių išgyventi ekstremaliai žemoje temperatūroje, garbei. Pačių įvairiausių gyvenimo sričių žmones – ir pagyvenusius, ir visai jaunučius – vienija meilė žvalinančiam šaltam vandeniui. Sibirietiškai šaltam.

paveikslėlis

Reuters nuotrauka

Devynmetė Nastia Usačiova ir jos trisdešimt devynerių mama Natalija, prieš maudynes Janisiejuje atlieka apšilimo pratimus. Nastios mama – buvusi žiemos plaukimo pasaulio čempionė, o mergaitė pirmą kartą įlipo į ledinį vandenį, kai jai buvo dveji metukai.

„Iš pradžių man šalta, bet aš tai įveikiu, – sako Nastia. – Daugelis mano draugų ir jų tėvai sako, kad Jenisiejuje žiemą maudytis neįmanoma. Jie tam nepritaria“.

žiemos maudynės

Reuters nuotrauka

Žiemos plaukiojimo klube pavadintame „Kriofil“ – tai mažas medinis namukas ant Jenisiejaus upės kranto, savo pavadinimą gavęs organizmų, galinčių išgyventi ekstremaliai žemoje temperatūroje, garbei – yra apie 300 narių.

Pasak šių plaukikų, – jie ilgais Sibiro žiemos mėnesiai, kai oro temperatūra nukrenta iki -30°C ir žemiau, iš tikrųjų tiesiog žydi.

Kai kurie klubo nariai sako, jog maudymasis šaltame vandenyje teigiamai veikia jų sveikatą. Šešiolikmetė Julija Klimenkova, kurios visa šeima yra klubo nariai, pasakoja, kad ledinis vanduo palaiko jos imunitetą ir neseniai padėjo jai įveikti peršalimą.

maudynių pradžia

Reuters nuotrauka

Klubo narių amžius – nuo vienerių metų iki septyniasdešimt devynerių, tarp jų mokiniai, inžinieriai, statybininkai ir komunalinių paslaugų darbuotojai pensininkai. Vienas iš mėgstamiausių dalyvių pasilinksminimų – apipilti vienas kitą šaltu vandeniu švenčiant Poliarinės meškos dieną zoologijos sode Krasnojarsko pakraštyje. Ir žinoma plaukiojimas žiemą.

„Panirimo momentu jauti tikrą palaimą. Po jos seka energijos antplūdis, o po to viso kūno atsipalaidavimo pojūtis, – pasakoja klubo įkūrėjas ir pirmininkas Michailas Saško. – Žmona sako, kad aš beprotis“.

sibirietiškai

Reuters nuotrauka

Septyniasdešimt septynerių Nikolajus Bačarov žiemos plaukimu užsiėmė, kai atlikinėjo karinę tarnybą Vokietijoje. „Kai aš grįžau iš kariuomenės namo, iškirtau Jenisiejuje eketę ir pradėjau joje maudytis“.

„Aš niekada nejaučiu šalčio ar nepatogumų ir galiu likti vandenyje ilgą laiką, – prideda jis. – Kai išlendu iš vandens, visame kūne jaučiu dilgčiojimą, ir atrodo, jog esu pasiruošęs pakilti“.

Šeima ir draugai maldauja jo baigti žiemos maudynes.

„Žmona manęs nesupranta ir nepritaria mano pomėgiui, – sako jis. – Draugai šaiposi ir laukia kada aš tapsiu protingesnis“.

su kepure vandenyje

Reuters nuotrauka

Dvidešimt trejų Michailui Šakovui žiemos plaukiojimai padeda pabėgti nuo kasdieninių rūpesčių ir pamiršti problemas.

„Visos problemos dingsta, – sako Šakovas, neseniai atlikęs karinę tarnybą. – Žiemos maudynės nudažo pasaulį nuostabiomis spalvomis. Jis atrodo puikus“.

apšilimas ant sniego

Reuters nuotrauka

Šešiametė Liza Broverman prieš maudynes Jenisiejuje žaidžia su šešiolikmete seserimi Julija Klimenkova. Mergaitės taip pat yra klubo „Kriofil“ narės. Oro temperatūra – apie -16°C.

parengė: Edita Sabaitė

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 535

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...