• Naujienos
 • Parama
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

„Apie prasidėsiantį gatvių karą ir etninius valymus“ – suomių „Odino kariai“

„Apie prasidėsiantį gatvių karą ir etninius valymus“ – suomių „Odino kariai“

09 vasario
18:20 2016

nacių patrulis
Kada po naktinių miestų gatves ima vaikščioti anti-imigrantų patruliai vadovaujami neonacių, tuo pačiu svarstydami etninių valymų klausimus, galima drąsiai tvirtinti, jog migracijos krizės toliau neigti nebegalima.

Suomių ultradešinioji grupuotė „Odino kariai“ prisiekė ginti „savo žmonas, drauges ir vaikus“ nuo imigrantų antplūdžio ne žodžiais, o darbais. Grupuotės nariai tvirtina, kad turi skyrius visoje Europoje ir paskelbė bendrą mobilizaciją po to, kai pamatė visišką suomių valdžios bejėgiškumą.

„Jie tiesiog viską pra*iko“, – tvirtina „Odino kariai“.

patrulio komanda

Kemi miesto, esančio Suomijos vakaruose gatves „kariai“ patruliuoja su gąsdinančios išvaizdos mastifu. Patrulis juda miesto migracijos centro kryptimi.

27 metų Jani dieną dirba popieriaus fabrike, o naktį virsta „Odino kariu“:

„Politikai tiesiog tylomis stebi tai, kaip migrantai prievartauja mūsų moteris, nieko nedarydami, kad tą sustabdyti. Greitai gatvėse vyks karas ir mes pasiruošę kovai“.

Kiti patrulio nariai visą kelią kalba apie etninį valymą.

„Odino kariai“ tvirtina, jog neturi nieko bendro su futbolo ultromis. Dauguma jų yra darbo klasės atstovai: šiukšlių vežėjas, metalurgas, mechanikas, sunkvežimio vairuotojas ir fabriko darbininkas. Tai patrulio dalyviai. Daugelis kitų – bedarbiai, suomių ekonominės ir socialinės sferos krizės, kuri tęsiasi jau ketverius metus, aukos.

Daugelis iš jų buvo traukiami baudžiamojon atsakomybėn ir yra teisti. 27 metų amžiaus Juha Matti Kannunenas įvykdė jau 30 teisės pažeidimų, tarp kurių yra sukčiavimas, vagystė ir dezertyravimas iš ginkluotųjų pajėgų.

komanda 2

Tuo pat metu grupuotės populiarumas Facebook tinkle auga lygiagrečiai tam, kuo labiau auga nepakantumas migrantų atžvilgiu. Manoma, jog šiuo metu Odinas turi 600 „karių“ ir 25 skyrius Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Estijoje, Vengrijoje ir net Britanijoje bei JAV.

26 metų amžiaus bedarbis Laris Kuosmanenas prisipažįsta dėl savo kriminalinės praeities ir sako, jog „visi daro klaidas“, tačiau neonaciais savęs ir savo draugų vadinti atsisako:

„Mūsų organizacija nepadarė nė vieno teisės pažeidimo ir nebuvo pastebėta vykdant prievartos aktus. Mes stengiamės ginti žmones. Tačiau sudėtinga būti geru, jei atrodai esantis blogu vyruku“.

blogiukas

Ir grupuotės štabo būstinė atrodo kaip „labai blogų vyrukų“ priebėga: durklai su svastika iškabinti ant sienų, neprideda šiai vietai jaukumo. Taip pat, kaip ir kaukolė su SS pajėgų kepure. Lubos aptrauktos maskuojančiu tinklu, o didelės Suomijos vėliavos dengia sienas.

fin-nazi08

Puolamieji šautuvai darantys šią patalpą panašią į ginklų arsenalą tik muliažai, pasak Odino „karių“. Laikoma, kad visi naciu artefaktai priklauso asmeniškai grupuotės lyderiui.

kambarys

O ir, pasak kai kurių grupuotės narių, „nacizmas ne toks blogas, kaip atrodo“, ir „jame yra protingų dalykų“, kaip, pavyzdžiui, „nacionalinės kultūros apsauga“.

su kauke

„Baltieji neleis musulmonams sunaikinti savo kultūros“, – sako jau pažįstamas mums Juha-Matti Kinnunenas.

„Jeigu situacija išliks tokia, kaip dabar, etniniai valymai taps neišvengiami. Karas tarp krikščionybės ir islamo tęsiasi šimtus metų ir pasibaigs tik visiška, kažkurios iš religijų pergale. Na, o mes kovosime už savo kultūrą, žemę ir žmones“, – prideda jis.

Organizacijos lyderis kalbėdamas telefonu iš Ispanijos praneša, jog nesigėdija savo radikalių įžvalgų: „Baltieji gyventojai bus sunaikinti, jeigu viskas vyks taip, kaip dabar“.

vėliavos

Trijų vaikų tėvas, 39 metų Mika Kempainenas dirbantis virėju vietos restorane, pasakė, jog prisijungė prie „Odino karių“ po to, kai pamatė, kad grupė migrantų fotografuoja jo vaikus šalia mokyklos.

„Žinote, tą labai baisu matyti. Aš mačiau, kaip jie kiekvieną dieną stovi prie mokyklos tvoros, fotografuodami ir filmuodami vaikus. Kai aš juos užkalbinau, jie tiesiog pabėgo. Aš tiesiog odos paviršiumi jaučiau jų kėslus“.

„Neturiu jokių problemų dėl odos spalvos ar kitų žmonių kultūros. Reikalas čia visiškai ne rasizme. Mes paprasčiausiai bandome apginti savo vaikus, išlaikyti mūsų gatvių ir namų saugumą. Mes ne nacistai. Mes savo puikios šalies, Suomijos patriotai“.

Nuo 2015-ųjų rudens, Suomija, kurios gyventojų skaičius siekia 5,5 milijono, priėmė 32 tūkstančius imigrantų, kas yra dešimt kartų daugiau, nei per visus praėjusius pereitus metus.

kaukolė

1941-ųjų pradžioje, leidus Suomijos vyriausybei, Helsinkyje buvo atidarytas suomių savanorių verbavimo punktas į SS kariuomenę. 1941 gegužės pradžioje užsirašė savanoriais ir išvyko į reichą 1085 žmonės. Iš viso, hitlerinės Vokietijos pusėje Antrojo pasaulinio karo metais kariavo virš 4 tūkstančių suomių.

Parengta pagal Daily Mail

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta infa.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

 

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 3 751

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. briedis    -  2016-02-09, 19:21

  Ziniaklaida kaip visuomet daro tragedijas ir is to gerai uzdirba.Mano kriksto tevas nusove du policininkus savo laiku o ziniasklaida ten toki burbula ispute ir kiekviena skirtingai savo pritenpe sudo.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Lokaris    -  2016-02-09, 19:48

  „1941-ųjų pradžioje, leidus Suomijos vyriausybei, Helsinkyje buvo atidarytas suomių savanorių verbavimo punktas į SS kariuomenę. 1941 gegužės pradžioje užsirašė savanoriais ir išvyko į reichą 1085 žmonės. Iš viso, hitlerinės Vokietijos pusėje Antrojo pasaulinio karo metais kariavo virš 4 tūkstančių suomių.“ , – ka tai turi bendro su straipsniu apskritai? ar cia tiesiog bandymas pasaluniškai gretinti savo šalies ir kulturos gynima su hitlerio nacizmu?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. lol    -  2016-02-10, 15:49

  Hitleris buvo gerai!

  Atsakyti į šį komentarą
 4. visiems    -  2016-02-11, 00:23

  gal kam padės atsibusti?
  Šiek tiek priešnuodžių masiniam vergų kvailinimui:

  http://www.lzskelbimai.com/s/puikus-vaistai-smegenu-plovimo-212021

  Atsakyti į šį komentarą
 5. titas    -  2016-02-11, 11:44

  Ir teisingai , nafik tuos islamistus …

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Nemo    -  2016-02-12, 23:41

  tas pats, pažiūrėkit šitą https://www.youtube.com/watch?v=zRZVejg0wL8

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Akliuaka    -  2016-02-12, 23:44

  pažiūrėkit šitą – patiks https://www.youtube.com/watch?v=zRZVejg0wL8 apie tai kas vyksta Europoje

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...