• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

A. Lukašenka: „Naujų rinkimų nebus, aš pasakiau viską!“ – Tichanovskaja: „Aš pasirengusi tapti jūsų lydere!“

A. Lukašenka: „Naujų rinkimų nebus, aš pasakiau viską!“ – Tichanovskaja: „Aš pasirengusi tapti jūsų lydere!“

17 rugpjūčio
20:54 2020
Svetlana tichanovskaja

Aš pasirengusi tapti nacijos lydere (užrašas plakate) | youtube nuotr.

Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atsisakė patenkinti pagrindinį opozicijos reikalavimą – surengti naujus sąžiningus ir skaidrius rinkimus šalyje:

„Jūs niekada nesulauksite, kad aš ką nors padaryčiau spaudžiamas“, – pareiškė jis, kalbėdamas su Minsko ratinių traktorių gamyklos (MZKT) darbuotojais. Jų (rinkimų) nebus. Nes nebus nei MZKT, nei MAZ, nei BELAZ, – per šešis mėnesius mes viską sunaikinsime “(BelTA citata).

Į įmonę, kurios keleto cechų darbuotojai streikavo, Lukašenka sraigtasparniu atskrido su savo sūnumi Nikolajumi.

Prezidento pasisakymo pradžioje grupė darbuotojų pradėjo skanduoti „Eik šalin“, į ką Lukašenka atsakė: „Ačiū. Aš atsakau į šį klausimą. Jūs galite dar pašūkauti“.

Po to, kai šūksniai baigėsi, Baltarusijos prezidentas pareiškė, kad dirbdamas su Konstitucijos pataisomis, numatančiomis valdžios perskirstymą, jis yra pasirengęs ja pasidalinti, „tačiau be spaudimo ir ne gatvės būdu“.

Kalbėdamas apie streikuojančius darbuotojus, prezidentas teigė, kad jie „nedaro nedaro žymios įtakos“.

„Aš žinau, nepaisant to, kad kai kurie šlaistosi … Na, 150 vienoje įmonėje, tegu 200, nedaro įtakos oro sąlygoms. Antra, jūs turite suprasti, kad „blogas“ prezidentas išlaikė papildomus etatus, kad žmonės nebūtų išmesti į gatvę. Turėkime tą omenyje. Tie, kurie nori dirbti, tegul dirba. Nenori dirbti, ką gi, mes jų nepriversime“, – cituoja „BelTA“ Lukašenką. „Jūs esate ekonominės veiklos, ekonomikos subjektai. Ten kur jūs veržiatės, kiti įstatymai. Kad vėliau nebūtų skausminga. <…> Jei kas nors nenori dirbti ir nori išeiti, niekas nepradės smerkti. Prašom, vartai atviri“.

Ačiū. Aš viską pasakiau. Dabar galite man šaukti „išeik“ – taip dabartinis Baltarusijos prezidentas baigė savo kalbą MZKT.

Protestų banga Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., iškart po to, kai buvo paskelbti pirmieji išankstiniai duomenys apie prezidento rinkimų balsavimo rezultatus. Remiantis šiais duomenimis, dabartinis Baltarusijos prezidentas rinkimuose nugalėjo didžiuliu skirtumu lyginant su kitais opozicijos kandidatais.

Pagrindinė Lukašenkos oponentė šiuose rinkimuose Svetlana Tichanovskaja teigė, kad balsų skaičiavimas buvo suklastotas ir nesutiko pripažinti savo pralaimėjimo. Ji paragino savo šalininkus pradėti taikius protestus, reikalaujančius naujų ir sąžiningų rinkimų.

Vėliau klastojimo faktą patvirtino vienos iš Vitebsko rinkimų apylinkių vadovas.

Tichanovskajos kreipimasis buvo išgirstas ir dešimtys tūkstančių protestuojančių prieš „diktatorių Lukašenką“ išėjo į Minsko, Vitebsko, Bresto, Gomelio ir kitų šalies miestų gatves, sustreikavo dalis didelių šalies įmonių darbuotojai.

Šiandien Svetlana Tichanovskaja paskelbė (vaizdo įrašas žemiau) apie pasirengimą tapti Baltarusijos nacionaline lydere.

„Aš pasirengusi prisiimti atsakomybę ir šiuo laikotarpiu veikti kaip nacionalinė lyderė, kad šalis nuramintų ir sugrįžtų į įprastą ritmą. Kad mes paleistume visus politinius kalinius ir kuo greičiau parengtume įstatyminę bazę ir sąlygas naujiems prezidento rinkimams organizuoti. Tikrai – sąžiningus ir skaidrius rinkimus, kuriuos besąlygiškai priims pasaulio bendruomenė“, – vaizdo kreipimesi į visuomenę, sakė Baltarusijos opozicijos lyderė.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  

Atsiliepimų 6

 1. Lukašenka visiškai teisus    -  2020-08-17, 21:06

  Lietuvos „pasiekimai“ per 30 nepriklausomybės metų ir ES kūrėjų planai paskelbti ir žinomi. ES yra lietuvių ir kitų Europos tautų kapinės. ES tam ir buvo suplanuota, kad europiečius išmarinti, o prieš tai paversti belyčiais, berasiais, betaučiais, bedvasiais idiotais.

  Kaip galima broliškai tautai linkėti kapinių? O juk linki. Gitanas Nausėda, metus miegojęs letargo miegu ir pramiegojęs visą COVID-19 pandemiją, staiga pabudo, karingas toks: marš-marš-tra-ta-ta į Minską. Net komjaunuolis-atsiprašinėtojas, sovietinės sistemos degeneratas storu pilvu, sujudo, baltarusius pasišovė gydyti negydomų lietuvių šalyje. Dar kitas ura-idiotas sugalvojo rankomis kabintis su baltarusiais, pamiršęs visas baikes apie COVID-19 pandemiją. Iš paskos visas kagalas fake-news. Šposininkai.

  Batkai riesta. Ne sala. Aplink pilna kraujo ištroškusių, Baltarusiją apiplėšti norinčių. O liaudis? Bydlo! Mes už alų ir proškus į ES stojome suklastotame referendume. Juos irgi įstatys, ten kur tik norės.

  O ES marionečių ir chalujų akys išverstos, o putos ant lūpų, ir Batka „rinkimus falsifikuoja“, ir „blogai su protestuojančiais elgiasi“. O Vilniuje geriau elgėsi? O Paryžiuje, o ką Makronas visus metus su „geltonosiomis liemenėmis“ daro? O ES rinkimus pamiršo? Kur jie buvo per sufalsifikuotus rinkimus Austrijoje? O Švedijoje? Komedija. Geriau patylėtų. O ką jau kalbėti apie rinkimus JAV, apie ten tvyrantį BLM chaosą? Jau dabar Donaldas Trampas kalba, kad demokratai biuletenius falšyvus spausdina!

  Tik draugas pas Batką vienas – Kinija, bet jis labai toli. O Putinas – joks draugas, apipjaustytų afšorinių oligarchų norų vykdytojas. Rusijos naikintojas. Bet jei jis Batkai nepadės, jį patį po pusės metų nuvers. Ir jam nėra kur dingti. Nėra kur dingti ir ES su JAV, o ir Kinijai. Resursai planetoje baigtiniai, plėstis nėra kur. Suės Baltarusiją ir Rusiją – prailgins agoniją.

  Aš turiu baltarusiams pranešti liūdną žinią – jų tėvynės greitai neliks. Aš gi jau žvalgausi aukšto medžio. Įlipsiu, kad į vakarus bėgantys baltarusiai nesutryptų. Ten taip jų laukia, nes juodų darbų nėra kam dirbti. Juodi žmonės ten dirba reproduktoriais ir „svečiais-prieglobsčio prašytojais“. O „svečiai“ neprivalo dirbti. Taigi, siabry, welcome!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. regis    -  2020-08-18, 07:43

  Lukašenka eilinis diktatorius iš tų postsovietinių komuniagų, įpratusių gyventi komandinėje sistemoje ir neįsivaizduojančių bei atmetančių visas kitas. Kas iš tų jo traktorių gamyklš, tai laikini dariniai, kol rusai tuos traktorius perka. Nustos pirkti ir viso gero, į pasaulinę rinką jų neįsileis. Bet šiuo metu, kol gamyba nemodernizuota, Baltarusija neturi kitos partnerės kaip Rusija. Vakarai gi ją tiesiog prarytų, suprivatizuotų ir ištaškytų, ir ji būtų nuo mūsų atsilikusi taiis pačiiais 30 metų kaip mes esame atsilikę nuo likusios Europos atlyginimais, žemės ūkio išmokomis ir išsivystymo lygiu, tame tarpe ir LGBT teisių srityje :D

  Atsakyti į šį komentarą
  • +++    -  2020-08-18, 11:59

   Svarbiausia neatsilikti LGBT teisių srityje.

   Atsakyti į šį komentarą
  • neadekvato paistalai    -  2020-08-18, 18:10

   geriau čiuožk į delfio mėšlyną,nesveikas tolerastinis ligoniuk…

   Atsakyti į šį komentarą
   • regis    -  2020-08-18, 18:42

    Panašu, kad pats galvoji čia vien absoliučią tiesą rašantis? Apsiramink brangusis.. ir padirbėk geriau su teksto suvokimu. Nes toks įspūdis, kad delfyje labiau tiktų būti pačiam

 3. šviesi Baltarusijos ateitis    -  2020-08-18, 21:36

  Tai buvo ne savaiminės spalvotos revoliucijos, bet sorošinės – rokfelerinės klikos gerai organizuoti, gausiai apmokėti perversmai. Kad užgrobti šalis ir paversti jas kolonijomis.
  Tad šitie paistalai apie atėjusią „demokratiją“ jau daugeliui yra aiškūs.
  Žmonės ima atsipeikėti.
  Baltarusija yra paskutinė ekonomiškai laisva šalis Rytų Europoje. Baltarusija turi daug išteklių, išvystytą pramonę ir žemės ūkį. Jei Vakarų banditams pavyks sukelti maidaną, Baltarusija po išgrobstymo taps tokia pat ubagė, kaip dabar Lietuva.
  Jie sugriaus žemės ūkį, išgrobstys techniką, prichvatizuos visus išteklius, ir taps taip vadinamais ūkininkais. Miestuose ekonominiai žulikai sugriaus fabrikus ir gamyklas, taps oligarchais, o tūkstančiai žmonių liks be duonos kąsnio.  Ir išsivaikščios į platųjį pasaulį laimės ieškoti. Kaip ir mes.
  O dabar spėkite iš pusantro karto-kas tokie kolonizuos Baltarusiją vietoje pabėgusių baltųjų?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Dainius Gaižauskas: žurnalistai turėtų atsipeikėti šioje situacijoje

Dainius Gaižauskas: žurnalistai turėtų atsipeikėti šioje situacijoje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Potencialūs teroristai turi naują Dievą: Mantą Adomėną

Potencialūs teroristai turi naują Dievą: Mantą Adomėną

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Aušrotas: tik nereikia mūsų gąsdinti

Ramūnas Aušrotas: tik nereikia mūsų gąsdinti

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė: ne apie Joną ir ne apie Petrą

Jolanta Blažytė: ne apie Joną ir ne apie Petrą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Įžvalgos dėl „pabėgėlių krizės“

Įžvalgos dėl „pabėgėlių krizės“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Dainius Kepenis: „Jei piliečiai nesivienys ir nepasakys ryžtingai NE, valdantieji toliau lips žmonėms ant galvų”

Seimo narys Dainius Kepenis: „Jei piliečiai nesivienys ir nepasakys ryžtingai NE, valdantieji toliau lips žmonėms ant galvų”

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Antanina Strumilienė, Kas jis – Saulius Skvernelis?

Antanina Strumilienė, Kas jis – Saulius Skvernelis?

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Juozaitis. Valanda „X“ atėjo

Arvydas Juozaitis. Valanda „X“ atėjo

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    SAM taktika: „Nieko negirdime, nieko nežinome, nieko nesakysime“

SAM taktika: „Nieko negirdime, nieko nežinome, nieko nesakysime“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Izraelio SAM pranešė, kad Pfizer vakcinų efektyvumas jau tesiekia tik 39 proc prieš COVID infekciją

Jolanta Blažytė. Izraelio SAM pranešė, kad Pfizer vakcinų efektyvumas jau tesiekia tik 39 proc prieš COVID infekciją

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Klausimas: Kodėl nelegalai neskiepijami nuo COVID-19, nors skiepai išpilami pasibaigus galiojimo datai?

Klausimas: Kodėl nelegalai neskiepijami nuo COVID-19, nors skiepai išpilami pasibaigus galiojimo datai?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Aidas Gedvilas. Pirmininko teigimu „LOCKDOWN“ dėka buvo gelbėjamos gyvybės

Aidas Gedvilas. Pirmininko teigimu „LOCKDOWN“ dėka buvo gelbėjamos gyvybės

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mozeris Alvis. Darbdaviams apie darbuotojų sveikatos patikrinimus dėl Covid

Mozeris Alvis. Darbdaviams apie darbuotojų sveikatos patikrinimus dėl Covid

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

BŪTINA jau dabar uzsipirkti Naujametiniu FEJERVERKU (galingesniu) jų kryptis turėtų buti ne i Dangų!!!...

Mieli kauniečiai patarsiu jums. Būkite namie su šeimomis,draugais,kaiminais kai vyks paradas ir surenkite muzikos vakarą...

R

Tai klausimėlis būtų.. o tai kodėl Lietuvoje LR Konstitucija negalioja? Jei mūsų politinis gaidynas leidžia...

Geri patarimai, aš manau iš viso reiktų mažiau laikyti daiktų ir apsikrauti jais. Nesvarbu tai...

Nepritarčiau. Taip, vaikams reikalingi įspūdžiai, bet tuos įspūdžius galima sukurti ir namuose žaidžiant su vaikais,...

Paukščiai su skiautere tie, kurie vis dar tiki, jog laimė Vakaruose, o priešai Rytuose....

Op

Balsavimas senai būtų uždraustas, jegu jis ką nors reikštų(keistų sistemoje)!...

koks tai protestas, jei leidimo prašoma? koja atidaromos durys ir pareiškiami reikalavimai. Tironija- kai bijom...

Geriau paskiepytumėte visus nelegalūs,nes jie šiuo metu yra didžiausias pavojus Lietuvoje iš plisti įvairiomis Covid...

Op

Labai gerai....