• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Kodėl tautiečiai myli amoralius politikus

Kodėl tautiečiai myli amoralius politikus

22 liepos
07:30 2020
Algimantas Matulevičius

Facebook nuotr.

Nuo pat ,,Sąjūdžio” susikūrimo buvo kalbama ir žadama būti moraliais, atsisakyti privilegijų, elgtis kukliai ir svarbiausia politiką padaryti skaidrią ir atvirą. Deja po 30 atkurtos Nepriklausomybės metų negalime pasigirti nei vienu nei kitu. Tačiau mane stebina ne netesėti pažadai. Tam yra objektyvių ir gan suprantamų priežasčių.

Žmones norintys pakliūti į valdžią dalinasi mažiausiai į dvi kategorijas: pirma, tie, kurie veržiasi ten siekdami patenkinti savo ego ir pasinaudoti valdžios suteikiamomis galimybėmis; antra mažesnė, bet realiai egzistuojanti grupė – tai žmones, kurie irgi turi ambicijų, bet jos nukreiptos į veiklą.

Į tokią veiklą iš kurios turi naudos pirmiausia bendruomenė –valstybė, o po to ir asmuo, kuriam malonu, kad jo idėjos, jo sugebėjimai, siekiai išsipildė ir gavo visuotinį pripažinimą.

Antros kategorijos politikų daugiausia buvo Aukščiausioje Taryboje. Jų yra ir dabartiniame Seime, bei kitose valstybės institucijose. Jeigu tokių nebūtų-neegzistuotų valstybė. Ne be reikalo yra sakoma, kad pasaulį kuria idealistai. Jie išjuokiami, net niekinami, trypiami, bet jie eina tuo sunkiu akmenuotu keliu. Jų darbai ar idėjos dažniausiai pripažįstamos tik jiems palikus šį pasaulį.

Džiugu, kad jų yra. Gaila, kad, deja, jų yra mažuma. Apmaudu, kad tauta jų nevertina. Būtent apie tai ir noriu pakalbėti. Kodėl amoralūs net nusikalsti linkę politikai turi gan didelį žmonių palaikymą. Apie juos daugiausia rašo žiniasklaida, kalba politologai, juos dažniausiai kviečia į TV laidas.Juos mato ir į juos lygiuojasi auganti karta. Ką išmoksta? Manau aiškinti nereikia.

Nesinori tikėti paprasta diagnoze, kad dabartinėje Lietuvoje tampa nebemadinga būti moraliems, doriems ir kur visiškai nevertinamas intelektas, bei išmintis. Juk be šių savybių gerai tvarkyti valstybės reikalus neįmanoma. Net paviršutiniškai žvelgiant į mūsų partinės sistemos ir reitingų kelrodes ,,žvaigždes” bei žiniasklaidos numylėtinius, bent truputį mąstantis savo galva žmogus turi kuo stebėtis.

Net pačių partijų ,,vadai” teisti arba yra abejotinos t.y. toli gražu ne skaidrios reputacijos. Trečioje vietoje reitingų lentelėje besipuikuojančios LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas ne tik, kad nesugeba pateikti vertų dėmesių idėjų bet yra teistas už piktnaudžiavimą tarnyba, jam einant Vilniaus savivaldybės administracijos vadovo pareigas. Ir nors formaliai jis bausmę atliko, bet ar kas gali paneigti galimybę, kad žmogus paslydęs kartą, to nepakartos vėl gavęs atsakingas pareigas.

Be to juk kalba eina apie partijos vadovą, tai reikia suprasti, kad tokios abejotinos moralės lyderį išsirinkę partijos nariai arba nesupranta arba tiesiog nusispjauna į viešai tos pačios partijos deklaruojamas skaidrumo, nepriekaištingos reputacijos vertybines nuostatas. O topinis politikas, ypač mėgstamas žiniasklaidos, – darbo partijos vadas Viktoras Uspaskichas.

Matomai, retas Lietuvoje gali atskirti, kada šis žmogus sako tiesą, o kada meluoja. Kartais susidaro įspūdis, kad jis pats jau nebeatsimena. Pradedant nuo neaiškios kilmės aukštojo mokslo diplomo ir baigiant vėl eiliniu jo dosniai dalijamu pažadu, kad tapęs Lietuvos premjeru jis litovcus (čia jo terminas) padarys laimingais. Jis, beje, viešai buvo pažadėjęs nebegrįžti į politiką. Tik vėl eilinį kartą pamelavo.

Jis elgiasi taip ciniškai ir kalba su mumis taip, lyg mes būtume avinų banda, kuri moka tik bliauti …viktoriukai ateiki ir mus išgelbėk…Elgiasi taip lyg visi pamiršo baudžiamąją bylą, trukusią daugiau nei dešimt metų. Ir nors ir labai keistomis aplinkybėmis (kas vėl gi imtųsi neigti, kad ne be aukštesnių galių įsikišimo) Lietuvos Apeliacinis teismas (kuriame STT berods rado neaiškios reputacijos teisėjų) panaikino Vilniaus apygardos teismo nuosprendį uždaryti poną Viktorą 4 metams į belangę, jį sušvelninant iki piniginės baudos.

Teistumas vis tiek yra. Tarp kitko, ši mūsų ,,teisingumo” abrakadabra, kada nors taps teisės mokslus studijuojančių studentų antiteisingumo nagrinėjimo pavyzdžiu. Bet dabar jis eina į premjerus, ir kas ypač keista, kad jam į porą siūlosi tiek konservatoriai, tiek valstiečiai-žalieji.

Ponai ar nepriėjome liepto galą su garsiomis kalbomis apie aukštus moralės standartus. Juk jis ir jo partija buvo teisiami už daugiau kaip 24 milijonų litų nelegalių lėšų panaudotų Lietuvos politinei sistemai užvaldyti. Ir, pagal VSD turimą medžiagą, kas galėtų imtis ir garantuotai paneigti, kad minimos lėšos atkeliavę per ofšorinius bankus į vieną Latvijos banką, nebuvo siųstos Rusijos specialiųjų tarnybų.

Tokias prielaidas leidžia daryti ir iki dabar viešai nepaneigti tik keli pono V.Uspakicho biografijos faktai. Jis buvo nuo Lietuvos teisėsaugos pabėgęs į Rusiją. Kai Maskvos policijos buvo sulaikytas, Lietuvos valstybės teisėsaugos prašymu, jį iš areštinės išlaisvino būtent Rusijos spec.tarnybų atstovai. Negana to, jis pats LNK TV laidoje prisipažino, kad būdamas Rusijoje prašėsi politinio prieglobsčio.

Tačiau pikantiški faktai tuo nesibaigia. Apie jo ryšius su Rusijos specialiosiomis tarnybomis esu girdėjęs būdamas Seimo NSGK pirmininku – atliekant parlamentinį tyrimą mums apie tai liudijo VSD aukšto rango pareigūnai.

O buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas viešai sakė, kad jis gaudavo gan daug informacijos apie jo ryšius su Rusijos specialiosiomis tarnybomis. Keista, bet V.Uspaskichas net nepabandė to viešai paneigti ar ginti savo garbę ir orumą teisme.

Matote jam to ir nereikia. Kaip bebūtų keista, jį Lietuvos žmones ,,myli”. Tik jis pareiškė, kad grįžta į politiką ir staiga Darbo partijos reitingai šoktelėjo į neregėtas aukštumas, nors atrodė, kad ši partija jau numirusi. Matote kokie tolerantiški mūsų žmones.

Ką žmonės. Tolerantiški ir visi kaip vienas mūsų politologai, kurių priedermė būti nešališkiems ir apšviesti mus neišmanėlius, kam geriau pavesti tvarkyti bendrus mūsų valstybės reikalus.

Teistiems, neskaidrios reputacijos, amoraliems ar padoriems politikams. Mūsų politologai savo dažnuose benefisuose net nesumurkia, kad tokios moralės ir teistam bei susikompromitavusiam veikėjui, kuris ne tik Maskvoje bet ir Briuselyje keikė Lietuvą, kad joje nėra teisybės net nedera bandyti vėl dalyvauti politikoje.

O jei aš naivus, ir nesuprantu šio amoralaus aukštojo pilotažo, kai ne tik S.Skvernelis, bei G.Lansbergis, bet ir visiškai ,,išsilaisvinusi” Aušrinė Armonaitė nori su ponu V.Uspaskichu būti vienoje kompanijoje?

Tai ponai ir ponios, kam išvis kalbame apie moralią politiką šioje valstybėje. Tai tik pora pavyzdžių, o jų gana daug. Juk nepamirškime, kad dabar teisiamas Eligijus Masiulis irgi turėjo aukštus reitingus ir buvo gan realus kandidatas į premjerus.

O teisiamos partijos kaip Liberalų sąjūdis ir suskubusi susilikviduoti Tvarka ir teisingumas irgi nemažais reitingais puikuojasi. Ir vėl tai nagrinėdami politologai nieko amoralaus, nedoro čia nemato.

Dažnai apie tai net neužsimena.Tai toks mažmožis, kuris net jų dėmesio nevertas. Kaip niekas – nei politologai, nei žiniasklaida nemato nieko blogo tame, kad TS-LKD lyderio G.Lansbergio šeima per gan trumpą laiką, iš valstybės dotuojamo verslo, susikrovė milijoninius asmeninius turtus.

Tikrai nepavydžiu. Bet jeigu reikalaujame iš vienų, kad būtų moralūs ir skaidrūs, tai kodėl iš jų ne. Beje, ponas Gabrielius Landsbergis ir jo senelis Vytautas labai mėgsta kitus moralės ir etikos pamokyti.

Tai būkite malonūs ir patys viską viešai atskleiskite. Pasakykite rinkėjams – o kiek gi iš tų milijonų gauta tiesiogiai iš valstybės? Jeigu tai moralu ir galima, tai nieko čia tokio. Prašome tik aiškumo.

Tikrai apriori nekaltinu, gal taip ir reikia elgtis kapitalizme, jei yra galimybės? O be to, kaip matosi iš reitingų ir žiniasklaidos tylos, bent dalis Lietuvos žmonių tokiam praturtėjimui pritaria.

Esu įsitikinęs, kad viską paaiškinti ir atskleisti privalo kiekvienas viešas asmuo vienodai. Tai liečia ir valdančiosios daugumos lyderį Ramūną Karbauskį dėl jo per ,,Agrokoncerną” valdomų virš 20 000 ha žemės sklypų.

Juk įstatymas leidžia tik 500 ha. Tai kaip su likusiais – 19 500 ha.? Manau, kad turime teisę žinoti ar tai teisėta. Matote, neturi būti taip, kaip yra šiandien Lietuvoje. Jeigu tu manęs nelieti, aš neliečiu tavęs. Pagal LR Konstituciją prieš įstatymą visi lygūs. Deja, kaip matome iš pateiktų pavyzdžių – taip nėra. Lietuvoje, jeigu esi įtakingas ir turtingas gali elgtis kaip tinkamas.

O kalbėdami apie moralinę mūsų valstybės sveikatą – galime tik padūsauti. Moralė, kaip taikliai (deja) pasakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ne šio pasaulio dimensija. Jį perfrazavus būtų …moralė ir padorumas – ne Lietuvos politikos ir viešo gyvenimo norma. Gaila, bet kaip po to galime kalbėti apie kovą su korupcija, teisingumą vienodai visiems socialinį solidarumą ir drąsiai žvelgti vieni kitiems į akis?

Viešajame gyvenime mes pamiršome, kas yra moralu ir amoralu, kas apgaulė ir melas. Viską bandome pateisinti tik teisinėmis kategorijomis. Bet juk nuo seno žmones žino ir supranta kas dora, o kas niekšinga. Ir kad niekšingai elgtis bei meluoti – GĖDA! Ir tai smerktina. Deja, pasklaidžius rinkiminius sąrašus matome visai kitą vaizdą.

Tikrai nesuprantu, kas atsitiko su mano Tėvyne, bet žinau vieną – ji sunkiai serga. Ir tai baisiau už koronavirusą. Ji serga lėtine labai sunkiai gydoma liga – ABEJINGUMU. Abejingumu moralei, dorovei, šeimai, artimam, skurstančiam vargšui ir svarbiausia savo ir savo vaikų Namams, mūsų vienintelei Tėvynei – Lietuvai.

Supraskime, brangūs tautiečiai, kad be dvasingumo, moralės, padorumo, teisingumo vienodo visiems, mes nesukursime bendro geresnio gyvenimo. Nes gyvenimas ne tik pinigai – tai visų pirma žmogiškumas.

O ši sąvoka, mano supratimu, apima viską, apie ką čia bandžiau pasakyti. Atėjo laikas, gal gi dar galime susiimti ir vėl pasistengti susigrąžinti iš mūsų įvairiomis apgaulėmis atimtą paprastą (prašau nepainioti su prastu..), nuoširdų žmogišką gyvenimą. Tai mūsų apsisprendimo reikalas, norime to ar ne…?

Daktaras Algimantas Matulevičius

LSDDP Prezidiumo narys,
LPK Garbės Prezidentas,
Politikos ir verslo ekspertas


Žymos

komentarai 3

 1. Social - Demooookratas    -  2020-07-22, 10:54

  Mes mylime socialdemokratus už tat:)

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Mindas    -  2020-07-22, 13:19

  iš kitos pusės – nieko nepaprasto nėra. Susigrobti sau, nežiūrint kitų – deja, bet tai irgi yra pas mus kaip pas žmones. O po daugybės okupacijos metų, kur pripratome vogti „iš valstybės“ – tas gebėjimas toliau bujoja net anūkuose…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Česlovas    -  2020-07-22, 13:35

  Gerbiumu Algimantą, tokių reikia mūsų politikoje ir daugiau. Viską jis teisingiai rašo, bet mūsiškiai ne masto, jie kad tik gražiai parodo ir dar pažada.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


 • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
 • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
 • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
    Zigmas Vaišvila: „Naujasis Karo policijos įstatymas – grėsmė visuomenės saugumui“

Zigmas Vaišvila: „Naujasis Karo policijos įstatymas – grėsmė visuomenės saugumui“

komentarai 5 Skaityti visą įrašą
    Apie gyvą žmogų

Apie gyvą žmogų

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Jei tau suteiks vergo statusą, ar didžiuosiesi? Tai kodėl didžiuojiesi kai tave vadina vergės Europos palikuoniu?

Jei tau suteiks vergo statusą, ar didžiuosiesi? Tai kodėl didžiuojiesi kai tave vadina vergės Europos palikuoniu?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ruslanas Baranovas. Kodėl žmonės nepaklūsta karantinui?

Ruslanas Baranovas. Kodėl žmonės nepaklūsta karantinui?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo Laisvės frakcija pasipiktino V. Valkiūno teiginiais apie jos LGBT narius ir kreipėsi į Etikos komisiją

Seimo Laisvės frakcija pasipiktino V. Valkiūno teiginiais apie jos LGBT narius ir kreipėsi į Etikos komisiją

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Naujojo Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen: Jeigu mane kas sutiksite gatvėje, negalvokite, kad pažeidžiau izoliavimosi taisykles

Naujojo Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen: Jeigu mane kas sutiksite gatvėje, negalvokite, kad pažeidžiau izoliavimosi taisykles

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Kaip verdama informacinė košė

Jolanta Blažytė. Kaip verdama informacinė košė

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. VSD organizuojamos provokacijos ar naudingų idiotų skleidžiami gandai?

Arvydas Daunys. VSD organizuojamos provokacijos ar naudingų idiotų skleidžiami gandai?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Klausykite savo širdies

Klausykite savo širdies

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Sveikatos tarybos narys: SAM ir NVSC laivą per epidemiją vairuoja sėdėdami žemiausiame denyje ir priglaudę ausis prie laivo dugno

Sveikatos tarybos narys: SAM ir NVSC laivą per epidemiją vairuoja sėdėdami žemiausiame denyje ir priglaudę ausis prie laivo dugno

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Halima Aden: Aš pavargau nuo nuolatinių kompromisų su savo tikėjimu

Halima Aden: Aš pavargau nuo nuolatinių kompromisų su savo tikėjimu

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Zigmas Vaišvila. Jie mus valdo baime. Kreipimasis į medikus

Zigmas Vaišvila. Jie mus valdo baime. Kreipimasis į medikus

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Dainius Kepenis: „Vakcina nuo COVID-19 – pasaulinis biznio projektas, nesibodint eksperimentuoti su žmonėmis!..“

Seimo narys Dainius Kepenis: „Vakcina nuo COVID-19 – pasaulinis biznio projektas, nesibodint eksperimentuoti su žmonėmis!..“

komentarai 2 Skaityti visą įrašą

Laukiu nesulaukiu to rojaus, tik nuojauta kužda, kad greičiau sulauksiu komunizmo :)...

Palaikau Valkiuna , visiskai palaikau , sumauti alelaisves partijos skundikai =pederalai ....

Durneliui davė pavairuoti. Pensininkai alps nuo ožio partijos "patriotiškumo"...

Pusryčiams ir vakarienei valgau tik vaisius, o vaisių sėklos juk nevalgomos, o tos kurios papuola...

visiškas košmaras. Juk jie eis ten ir pas tuos, kurie trukdys valdžiai vogti. Vadas įsakė...

Pritariu tau. Dabar kai visi korumpuoti saugumas negali dirbti tinkamai visi kysininkauja kas netingi slepia...

Šita konferencija greit bus pašalinta iš youtube...

Tai labai normalus istatymas.Pas mane ,pas Zigmuka ir Andriuka neateis karo policija ,jei nebusim susieje...

Jūs žudote augalus maistui. Ar dėl kažkokios priežasties manote, jog juos žudyti labiau etiška? Gyvybė...

Pamiršote paraginti, kad gyvūnai nebūtų žudomi maistui. Tai taip pat ne kas kita, o žudymas....

Stipru. Tarsi voratinklį kas nuo akių nuimtų....

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Kodėl tautiečiai myli amoralius politikus* - nuoroda: https://infa.lt/48639/kodel-tautieciai-myli-amoralius-politikus/