• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

NASA susiruošė grįžti į Mėnulį

NASA susiruošė grįžti į Mėnulį

03 gegužės
08:07 2020
Žmonės Mėnulyje

paveiksl: NASA

Jungtinių Valstijų nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) skyrė 967 milijonus dolerių privačioms amerikiečių kompanijoms, kad galėtų toliau plėtoti savo tūpimo modulių „Artemis“ programai, skirtai įsisavinti Mėnulį. Apie tai pranešama NASA svetainėje.

Artemis“ projekte numatomas amerikiečių astronautų išsilaipinimas Mėnulyje 2024 metais, taip pat stotie sukūrimas Mėnulio orbitoje ir nuolatinė bazė jo paviršiuje. Kelios kompanijos kuria nešančiąsias raketas, erdvėlaivius, orbitinius modulius, skafandrus ir kitas kosmoso technologijas, būtinas programai įgyvendinti.

Iš jų NASA pasirinko tris. Tai yra Jeffo Bezoso „Blue Origin“, kuris dirba prie Mėnulio nusileidimo modulio Blue Moon projekto; Elono Musko kompanija „SpaceX“, kurianti daugkartinio naudojimo kosminių skrydžių sistemą „Starship“; ir kompanija „Dynetics“, kuri neseniai įsitraukė į kosmoso verslą ir šiuo metu kuria DHLS dviejų pakopų nutūpimo Mėnulyje sistemą.

Kaip pažymėjo NASA direktorius Jimas Brydenšteinas, sutarčių paskirstymas tarp šių kompanijų buvo paskutinis žingsnis prieš žmogaus sugrįžimą į Mėnulį.

Primename, kad šių metų vasarį JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donals Trump) paprašė Kongreso kosmoso programos plėtrai rekordinės 25,2 milijardo JAV dolerių sumos. Buvo planuota, kad pusė lėšų bus skirta Mėnulio ir Marso programoms.

Tačiau jau kovo mėnesį koronaviruso pandemijos metu, NASA buvo priversta sumažinti dalį savo tyrimų ir plėtros projektų. Visų pirma, agentūra įšaldė minėtąją „Artemidės“ programą, taip pat kosminės raketos „Space Launch System“ (SLS) ir erdvėlaivio „Orion“ surinkimą ir bandymus. Pastarieji skirti bepiločiam skrydžiui aplink natūralų Žemės palydovą.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 330

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Valius    -  2020-07-27, 14:16

  Holivude įrengė naują „Menulio“ pavilijoną ?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


 • Taip, būtinai (71%, 278 balsavo)
 • Ne, nepalaikau (18%, 72 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (11%, 42 balsavo)

Viso balsavo: 392
Pradėta - 2021 29 kovo @ 23:23
Pabaiga - 2021 13 gegužės @ 23:23

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas