infa.lt

Kenijos musulmonai išgelbėjo krikščionis islamistų smogikų užpuolimo metu

Kenijos musulmonai išgelbėjo krikščionis islamistų smogikų užpuolimo metu

22 gruodžio
14:03 2015

bbc.com

al-shabab

nuotrauka: Reuters / Omaras Faruk (Somalis)

Žmogiškosios vertybės yra bendros visoms tautoms ir religijoms.

Liudininkų pasakojimu, grupė Kenijos musulmonų, buvusių autobuso keleivių tarpe, išgelbėjo krikščionis, atsisakę išlipti iš islamistų smogikų užpulto autobuso ir palikti jame pasmerktus keleivius nemusulmonus.

Kaip papasakojo vietos gubernatorius Kenijos masinės informacijos priemonėms, buvę tarp autobuso keleivių musulmonai pareiškė smogikams, kad tie paliktų visus ramybėje – kitu atveju jie yra pasiruošę mirti kartu su likusiais.

Netoli Somalio pasienio smogikų keleivinio autobuso užpuolimo pasekoje žuvo du žmonės. Autobusas vyko iš Nairobio į Manderą.

Somalio teroristinė grupuotė Al-Shabab prisiėmė atsakomybę už išpuolį. Kenijos šiaurės rytuose smogikai dažnai vykdo teroro aktus nukreiptus prieš taikius gyventojus.

Grupuotės Al-Shabab užpuolimo metu, kai šių metų balandžio mėnesį buvo užpultas Garisso Universiteto koledžas, teroristai iš minios išvedė visu krikščionis ir juos sušaudė – nužudę 148 žmones.

Pereitais metais Al-Chabab užpuolė autobusą ir nužudė 28 keleivius-krikščionis, važiavusius į Nairobį pažymėti krikščioniškos šventės.

„Vietiniai gyventojai išreiškė patriotizmą ir bendrumo jausmą vieni su kitais“, – pasakė Manderos gubernatorius, savo interviu Daily Nation.

Smogikai nutarė neliesti krikščionių po to, kai visi keleiviai išreiškė savo vienybę su jais, pridėjo jis.

Keleiviai-musulmonai parodė didelę drąsą, tačiau už šio priešpriešos smogikams poelgio slypi dar viena priežastis – nusivylimas smogikų vykdomos veiklos rezultatais.

Didžiąją Kenijos šiaurės-rytų gyventojų dalį sudaro somaliečių kilmės musulmonai, ir jie ant savęs pajuto visas Al-Shabab grupuotės teroro pasekmes, nors pagrindinis somaliečių smogikų taikinys visada buvo nemusulmonai.

Po praėjusių metų autobuso užpuolimo, kurio pasekoje žuvo krikščionys, iš regiono išvyko 2 tūkstančiai mokytojų, o taip pat daugybė sveikatos apsaugos darbuotojų, atvykusių čia iš kitų šalies dalių.

Tikėtina, jog gyventojai paprasčiausiai suprato, kad dar vieno užpuolimo pasekmės bus katastrofiškos visam regionui.

Norėtųsi tikėti, jog tokie drąsūs vietos gyventojų veiksmai liudija augantį pasipriešinimą Al-Shabab teroristams.

Autobusų kompanijos darbuotojas, bendravęs su užpulto autobuso vairuotoju, patvirtino BBC žurnalistams, jog musulmonai iš tiesų atsisakė išlipti iš autobuso ir nutarė prisiimti krikščionių likimą, koks jis bebūtų.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Kenijos musulmonai išgelbėjo krikščionis islamistų smogikų užpuolimo metu* - nuoroda: https://infa.lt/4381/kenijos-musulmonai-isgelbejo-krikscionis-islamistu-smogiku-uzpuolimo-metu/