Kinijos vyriausybė startuoja nacionalinę blokčeino platformą
Balandį, Kinijos vyriausybės grupių, bankų ir technologijų kompanijų aljansas viešai pradės pirmąją nacionalinę paslaugą, pagrįstą paskirstytuoju „blockchain” registru (BSN).
Viena „blockchain“ platforma turėtų 80% sumažinti privataus verslo išlaidas dėl „blockchain“ technologijos naudojimo jų verslo procesuose. Iki 2020 m. pabaigos tinklo mazgai atsiras 200 Kinijos miestų ir laikui bėgant, kaip tikisi Kinijos vyriausybė, taps pasauliniu standartu.
Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos duomenimis, Kinija pirmauja pasaulyje pagal patentų, susijusių su „blockchain“ technologija, skaičių. Visų pirma, JD.com – viena didžiausių internetinių parduotuvių Kinijoje – naudoja „blockchain“, kad patikrintų prabangos prekių autentiškumą. O Vyriausioji muitinės direkcija naudoja „blockchain“ 26 tarptautinių muitinės terminalų stebėjimui.
Didžiausia paskirstyto registro kūrimo kliūtis buvo ir išlieka ta, kad sukurti platformą yra brangu ir sudėtinga. Todėl BSN ar kažko panašaus atsiradimas buvo neišvengiamas, rašo „Spectrum“.
„BSN“ yra aljansas, įkurtas visų pirma Kinijos nacionalinio informacijos centro, mokėjimo sistemos „China UnionPay“, teikėjo „China Mobile“ ir mokėjimų bendrovės „Red Date“. Jam vadovaujant, veiks BSN „blockchain“ platforma, kuri įmonėms leis gerokai sutaupyti.
Programos dokumento autorių skaičiavimais, paprastai „blockchain“ platformų kūrimo ir priežiūros išlaidos siekia 14 000 JAV dolerių per metus. Dalyvaujančios įmonės galės kurti savo programas BSN pagrindu ir mokėti už tai mažiau nei 300 JAV dolerių per mėnesį už naudojimąsi visa infrastruktūra.
Skirtingai nuo„Bitcoin“ ir kitų atvirų sistemų, kur visi gali prisijungti ir pamatyti operacijų įrašus, BSN taikomosios programos pagal nutylėjimą bus uždaros. Verslui šis principas yra priimtinesnis, be to, jį lengviau pritaikyti, nes visos patikros vyksta viduje.
BSN aljansas tikisi, kad kažkada platforma taps visuotiniu „blockchain“ operacijų standartu. Tačiau tarptautiniai partneriai gali nenorėti stoti į aljansą dėl privatumo: pagrindinį raktą turės Kinijos vyriausybė, kas leis jai stebėti visas operacijas, vykdomas naudojant BSN.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
CHIP’as ir pasaulinė valiuta?
Ar ne per anksti. Gojai neišnaikinti. Kur skubate? Ar Laiko trūksta?
Atsigaus greitai kinai kaip niekas kitas. Vis dar apriboti gyvena, o jie dabar vieninteliai gali pasidžiaugti augančia ekonomika.