infa.lt

Kodėl Lietuvoje žlugdomas smulkusis verslas, padedant paviršiuje išsilaikyti stambiajam?

Kodėl Lietuvoje žlugdomas smulkusis verslas, padedant paviršiuje išsilaikyti stambiajam?

22 kovo
09:00 2020

Krizė

Pratęsiant temą, apie kurią jau rašė infa.lt:

Feisbuke net ir seimo narys Naglis Puteikis išreiškė džiaugsmą apie savanorių darytus lipdukus didžiuosiuose prekybos centruose, raginančius žmones išlaikytų atstumus vieniems nuo kitų, saugotis ir pan.

Lipdukai lipdukais, tačiau juos be jokių šou elementų kaip ir derėjo pasidaryti patiems prekybos centrams. Argi tai objektas, kuo reiktų džiaugtis ir didžiuotis, o ne priimti kaip savaime suprantamą būtinybę epidemijos sąlygomis?

Tačiau esmė išlieka tokia, kad keletui didžiųjų prekybos tinklų išaušo aukso dienos. Kadangi šalia būtinųjų prekių, tokių kaip maistas, sustatytos ir kitų prekių lentynos, tokių kaip drabužiai, avalynė, gėlės, knygos, automobilių reikmenys, įrankiai, kompiuterinės laikmenos, buities prietaisai ir kitos. Na, kas buvę dideliame prekybos centre, tikrai matė, kad ne vien batonai pardavinėjami. Kas nematėte, užsukite.

Tačiau į specializuotas parduotuves nėra ko eiti. Jos savo patalpose prekybos vykdyti analogiškomis prekėmis, kurios šalia batonų pardavinėjamos didžiuosiuose prekybos centruose, negali.

Kur logika, kad parduotuvė ar kioskas, prekiavęs vien tik šampūnais, muilu ir dezinfekcinėmis priemonėmis, kurių šiuo metu ypač reikia, negali dirbti (NET LAIKYDMASIS NUSTATYTŲ SĄLYGŲ), tačiau visa tai be jokių problemų nuėjus galima įsigyti prekybos centruose?

Avalynė, drabužiai ir atsuktuvai ir gėlės didžiuosiuose prekybos centruose, ką tai bendro turi su karantinu ir vyriausybės išdėstytais reikalavimais apie galimybę atvirai prekiauti tik pirmojo būtinumo prekėmis?

Ir kodėl valdžia eilinį kartą net ir sunkiu metu, priimdama Vyriausybės nutarimą dėl karantino, keliaklupsčiauja didžiųjų prekybos centrų krautuvininkams ir toliau žlugdo kitus prekybininkus aiškindama, kad to reikalauja specifinės karantino sąlygos?

Kaip gražiai skamba iš kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO“

„3.2.7. Draudžiama parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto, veikla. Nedraudžiama teikti finansines paslaugas, kai jos teikiamos maisto prekių parduotuvėse, prekybos ir (arba) pramogų centruose, taip pat draudimas netaikomas internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų.“

Svarbu, kad būtų reikiamuose dokumentuose parašyta, kad pagrindinė veikla „yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas“, o kad šalia pardavinėjama dar beveik viskas, kas tik įmanoma, na, juk nieko tokio, tai ne pagrindinė veikla…

Ei, visos kitos parduotuvės, batų, kosmetikos ir plytų, supratote? Į pagrindinę veiklą reikia įrašyti maistą, be abejo, tokį skyrelį atidaryti. Ir prašau, net ir sudėtingomis sąlygomis, kai kiti turės savo parduotuves laikyti uždarytas, jūs prekiaujate kaip prekiavę. Taip, be abejo, LAIKANTIS NUSTATYTŲ SĄLYGŲ…

O kas kontroliuoja ir GARANTUOJA, kiek tų sąlygų dėl dezinfekavimo, atstumų ir kitų nustatytų ir paskelbtų reikalavimų šiuo metu realiai laikomasi didžiuosiuose prekybos centruose jų darbo metu?

Karantinas yra ypatingos, sunkios sąlygos, išbandymas visai šaliai, kiekvienam mūsų. Ir draudimai bei ribojimai jo metu nėra šiaip sau, o dėl mūsų visų sveikatos ir gyvybės išsaugojimo. Tačiau ar tokiu metu yra tinkama (eilinį kartą) taikyti dvigubus standartus ir kažkam sudaryti sąlygas parduotuvės patalpose prekiauti tokiomis prekėmis, kokiomis prekiauti savo patalpose kitos parduotuvės negali?

Atsiranda bandančių šnekėti, kad „draudimas netaikomas internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų (beje, kokių, pagal kokią HN patvirtintų reikalavimų?)“, taigi, kas čia blogo, kad didieji prekybos centrai greta batonų prekiauja neveik viskuo, kas įmanoma.

Akivaizdu, kad prekyba kaip veikla nėra uždrausta, o tik apribota. Tai viena.

Norintis parduoti, pavyzdžiui, batus, negali vykdyti prekybos savo patalpose. Tačiau kaip smagu, kad geroji Vyriausybė leido, kad jis tai gali daryti internetu, arba pristatyti pirkėjui, arba įrengti punktą, kuriame pirkėjas juos atsiims. Tačiau visa tai parengti yra didesnės ar mažesnės papildomos laiko sąnaudos ir piniginės išlaidos.

Pavyzdžiui, įrengti internetinę parduotuvę ir ją pilnai sukonfigūruoti, paleisti, išreklamuoti gali užtrukti mažiausiai pusę metų ir kainuoti apie 10 tūkstančių eurų, o už patalpas ir toliau, be abejo, reikės mokėti nuomą, komunalines išlaidas, rūpintis saugumu ir panašiai, kas gali tapti ir, galimai, daugeliui taps didele, o kartais ir nepakeliama našta. Tai antra.

Ir trečia. Taip didieji prekybos centrai, galėdami vykdyti prekybą savo patalpose ne tik „maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių“ prekėmis, įgyja dar vieną papildomą konkurencinį pranašumą… tą konkurenciją iš principo panaikinant.

Vis dar daug žmonių apsiperka gyvai lankydamiesi parduotuvėse. Ši krizė apsipirkimo įpročius kažkiek pakoreguos, tačiau dar daug laiko turės praeiti, kol tai ženkliai pasikeis. O kol kas žmonės yra pratę apsipirkti gyvai tiesiogiai parduotuvėse, ir tą iš inercijos daro toliau

Daugelis pirkėjų dar eis ir eis gyvai į tuos pačius prekybos centrus, kur sėkmingai turi riziką užsikrėsti virusu. O ne užsakinės internetu, nelauks, kol kas pristatys. Ir tuo labiau mažai kas vyks į kažkokius velniai žino kur esančius kažkokius atsiėmimo punktus, kuriuos krizės sąlygomis turi resursų įrengti tik vėlgi, tie patys didieji prekybos centrai.

Ir ypač taip elgsis tie, kurie turi didžiausią riziką apsikrėsti ir mirti – mūsų senjorai, kurie visiškai nenusiteikę keisti įpročius, ir internetine prekyba, su mažomis išimtimis, tikrai nesinaudos.

Viskas būtų tvarkoje, jei savo patalpose didieji prekybos centrai ir tegalėtų prekiauti tik „maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių“ prekėmis. Ir VISKAS.

O visas kitas pardavinėti galėtų kaip ir likę visi kiti, tai yra, internetu arba kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims, arba kai prekės atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų. Bet ne tose pačiose patalpose šalia batonų, kur susidaro papildomi žmonių srautai, faktiškai net didesni, nei iki epidemijos pradžios, nes surinko ir tuos žmones, kurie, pvz,: langų plovimo skystį automobiliui pirkdavo specializuotoje parduotuvėje esančioje šalia namų.

Štai tada būtų galima kalbėti apie teisingesnes žaidimo taisykles.

Ei, kas nors iš valdžios, taip skambiai besirūpinančios mumis, aūūūū, tvarkykit šitą akivaizdžią neteisybę, kai vieni toliau lobsta perimdami konkurentų pirkėjus ir netgi jų prekių grupes, o smulkūs ir vidutiniokai dar smarkiau spaudžiami.

O gal kas nors iš valdžios, priėmusios tokį akivaizdžiai didiesiems prekybos centrams palankų teisės aktą, smulkiesiems padės organizuoti internetinę prekybą?

O gal kas iš Seimo narių, kadangi vis tiek karantino sąlygomis nedirba, pavežios smulkių ir vidutinių prekybininkų prekes užsakovams? Dykai? Juk tai jie jums atlyginimus moka.

O gal kas nors eis į talką smulkiesiems ir vidutiniams prekybininkams įrengiant prekių atsiėmimo punktus ir ten dar padirbės išduodant prekes?

Pasirašo:

Tyruose šaukiančiojo balsas (autorius reakcijai žinomas)

 


Žymos

komentarai 2

  1. Vytautas    -  2020-03-22, 10:49

    Autorius teisus. Delfiai apie tai tylės.

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Algirdas    -  2020-03-22, 21:01

    Lietuvoje? Visame pasaulyje tas pats. Tas pats planas taikomas visur prisitaikant prie vietinių sąlygų.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Karantinas smegenyse, o ne gatvėje

Karantinas smegenyse, o ne gatvėje

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Covid19: Nelaimės istorijos

Lidžita Kolosauskaitė. Covid19: Nelaimės istorijos

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis: ministro J. Narkevičiaus reputacijos naikinimas buvo gerai suplanuotas ir jame dalyvavo daug skirtingų interesų grupių

Ramūnas Karbauskis: ministro J. Narkevičiaus reputacijos naikinimas buvo gerai suplanuotas ir jame dalyvavo daug skirtingų interesų grupių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Saulius Skvernelis suskubo pareikšti, jog vyriausybė nediskriminuoja vyresniojo amžiaus žmonių

Saulius Skvernelis suskubo pareikšti, jog vyriausybė nediskriminuoja vyresniojo amžiaus žmonių

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Aloyzas Sakalas. Nepriklausomas prokuroras: realybė ar rožinis sapnas

Aloyzas Sakalas. Nepriklausomas prokuroras: realybė ar rožinis sapnas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Konservatoriams užkliuvo Jaroslavo Narkevičiaus dvikalbė lentelė ant namo – negerbia lietuvių kalbos

Konservatoriams užkliuvo Jaroslavo Narkevičiaus dvikalbė lentelė ant namo – negerbia lietuvių kalbos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jonas Grigas. Apie 5G mobiliuosius ryšius

Jonas Grigas. Apie 5G mobiliuosius ryšius

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Buvęs PSO direktorius: „Koronavirusas nuslops dar iki tol, kol mes sukursime vakciną“

Buvęs PSO direktorius: „Koronavirusas nuslops dar iki tol, kol mes sukursime vakciną“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis: „Ar valdžios troškimas jums svarbiau, nei žmonių gyvybės?!“

Ramūnas Karbauskis: „Ar valdžios troškimas jums svarbiau, nei žmonių gyvybės?!“

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kas naujo Watnikų – Patriotų mūšio fronte, ir po kiek kotletai LB darbuotojams

Kas naujo Watnikų – Patriotų mūšio fronte, ir po kiek kotletai LB darbuotojams

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    „Pandemija parodė, kad turime ir toliau išlaikyti 2 procentų finansavimą gynybai“, – sako R. Karoblis

„Pandemija parodė, kad turime ir toliau išlaikyti 2 procentų finansavimą gynybai“, – sako R. Karoblis

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Įtampą žūt būt reikia išlaikyti

Algimantas Rusteika. Įtampą žūt būt reikia išlaikyti

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis žada „darbo jėgos“ apmokestinimo mažinimą, kaip ekonominės pagalbos priemonę visuomenei

Ramūnas Karbauskis žada „darbo jėgos“ apmokestinimo mažinimą, kaip ekonominės pagalbos priemonę visuomenei

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
med

Jei jau skelbiama mirtingumo statistika, tai turi būti skelbiama visa statistika. Juk per dieną Lietuvoje...

Palaikau Romo mintis! Neverti jie žmogaus vardo o dar teisia kitus, ksi pačius reikia teisti!...

Super tekstas. Negali žmonija be tokių nuotykių. Bet tai daug geriau nei karas, darome pažangą...

Neveikia ponia jūsų draudimai, ir uždraudus geria tie kas nori, o alkoholio vartojimo problemas reiktų...

Sveiki!As per 10 min.nuejau 2200 zingsniu.Zingsnis-0,75m.Gavosi 1,65 km,greitis 9,9 km per val.Nemanau,kad per 10 min....

niekingi šakalai,verti paciu auksciausiu bausmiu uz Neringos suzlugdyta gyvenima.......

kas paskleidė virusą tie ir rūpinasi kaukėmis...

Palaikau žmones , reikalaujančius referendumo dėl 5G ryšių....

Aš tai girdėjau kitą sentenciją: "Niekas nenorėjo karo. Karas buvo neišvengiamas". Deja....

LT Vs. ES = Molekulines biologijos specialiste lietuvoja uzdirba 800 EUR, o Olandijoja 4000 EUR...

Ona

Ar P.Veryga įsivaizduoja, ką reiškia prašyti kaimynus ar kokius nepažįstamus žmones neatlyginant patarnauti? Kiek laiko...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Kodėl Lietuvoje žlugdomas smulkusis verslas, padedant paviršiuje išsilaikyti stambiajam?* - nuoroda: https://infa.lt/43279/kodel-lietuvoje-zlugdomas-smulkusis-verslas-padedant-pavirsiuje-issilaikyti-stambiajam/