infa.lt

R. Karbauskis ragina visuomenę pasitikėti Vyriausybe, o opoziciją – nepolitikuoti

R. Karbauskis ragina visuomenę pasitikėti Vyriausybe, o opoziciją – nepolitikuoti

20 kovo
12:43 2020

Faceboo nuotr.

Vakar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis kreipėsi viešu laišku į visuomenę, kuriuo dėkoja gydytojams, kariškiams ir Vyriausybės nariams, o taip pat visiems Lietuvos žmonėms, kurie nepaisant karantino keliamų nepatogumų, elgiasi atsakingai ir rūpinasi savo bei aplinkinių saugumu.

„Lietuva, kaip ir visos pasaulio valstybės, gyvena pandemijos sąlygomis. Tai ypatingas metas, reikalaujantis kiekvieno iš mūsų susiklausymo, kantrybės ir atsakomybės.  Šiandien svarbūs racionalūs ir greiti sprendimai, kurie užtikrina gyvybiškai svarbius visuomenės interesus. Lietuva tokios patirties dar nėra turėjusi, todėl pastarosios dienos – išbandymas mums visiems.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėkoja šalies gydytojams, kurie negailėdami savęs dirba ištisas paras. Taip pat dėkojame pareigūnams ir kariškiams, kurie ne tik užtikrina tvarką šalyje, bet ir rodo brandžios valstybės gyventojų kilnų pilietiškumą per savanorystę ir pagalbą visuomenei. Esame dėkingi sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai ir visiems Vyriausybės nariams už puikiai koordinuotus veiksmus“, – rašo jis.

Viešame laiške jis taip pat negaili kritikos pastaruoju metu opozicijos keliamai minčiai Lietuvoje įvesti nepaprastąją padėtį, kuomet jai įsigaliojus, būtų varžomos visuomenės laisvės.

„Raginame šiuo metu visus politikus susitelkti ir pateisinti visuomenės lūkesčius bei dar kartą prisiminti, kad atėjome tarnauti Lietuvai, nes šiomis dienomis tampa akivaizdu, jog yra ne tik žmonių, kurie deda daugiausia pastangų gelbėjant žmonių sveikatą ar net gyvybę, bet ir tokių, kurie specialiai kelia paniką.  Esti politikų, kurie ramina žmones, ir yra tokių, kurie elgiasi daugiau nei nekorektiškai.

Antai, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis reikalauja įvesti nepaprastąją padėtį. Toks konservatorių reikalavimas šiuo metu nedelsiant valstybėje įvesti nepaprastąją padėtį neatitinka ne tik pačios nepaprastosios padėties sąlygų, bet ir žmonių bei valstybės interesų“, – teigiama laiške.

LVŽS pirmininkas atkreipia dėmesį, jog nepaprastoji padėtis pagal įstatymą gali būti įvedama, tik tada, kai yra šios sąlygos: dėl valstybėje susidariusios ekstremalios situacijos ar krizės kyla grėsmė Lietuvos konstitucinei santvarkai ar visuomenės rimčiai ir šios grėsmės neįmanoma pašalinti nepanaudojus kitas, mažiau žmogaus teises ribojančias, priemones.

„Būdami dėkingi visuomenei už susiklausymą, rimtį ir rūpinimąsi silpniausiais jos nariais, galime konstatuoti, kad tokių sąlygų paskelbti nepaprastajai padėčiai, kurios ima reikalauti opozicija, nėra“, – sako R. Karbauskis.

Jis atkreipia dėmesį, jog nepaprastosios padėties įvedimas lemtų, kad žmogaus teisės būtų imamos riboti be jokio pagrindo:  nepaprastoji padėtis reikštų, kad laikinai gali būti apribojamos teisės ir laisvės, nurodytos Konstitucijos 22, 24, 25, 32, 35 ir 36 straipsniuose.

Taigi, būtų varžomas žmogaus privatus gyvenimas, leidžiant kontroliuoti asmens susirašinėjimus ir pokalbius telefonu, neužtikrinamas būsto neliečiamumas, ribojama žmogaus teisė turėti savo įsitikinimus, skleisti ir gauti informaciją (t. y. iš esmės galėtų būti įvedama cenzūra), galiausiai – ribojama piliečių teisė burtis į partijas ir asociacijas, įvedama komendanto valanda.

„Tai milžiniški teisių ir laisvių apribojimai, kurių įvedimas be pagrindo – t. y. be grėsmės konstitucinei santvarkai ar visuomenės rimčiai – ir net neišnaudojus kitų ekstremalios situacijos suteiktų priemonių, ne tik kad teisiškai neįmanomas, bet demokratinėje visuomenėje – ir nepriimtinas diktatūros pavyzdys.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tam nepritaria. Nerasdami nei teisinio, nei loginio tokių opozicijos reikalavimų paaiškinimo, kviečiame atsisakyti pigaus politikavimo, politiniu prioritetu padarant konstruktyvų, o ne destruktyvų, elgesį bei bendrą darbą užtikrinant Lietuvos žmonių gerovę ir interesus“, – sako jis ir klausia, kodėl opozicijai to reikia.

„Paklauskime savęs, kodėl nepaprastosios padėties įvedimo, nors tam nėra teisinio pagrindo, nori opozicijos lyderis konservatorius G. Landsbergis ir dėl to kreipiasi būtent į Seimo Valdybą, kur V. Pranckiečiui „padedant“ opozicija turi daugumą?

Ar ne dėl to, kad siekia turėti specialiąją komisiją Seime, kurios galimybę numato nepaprastosios padėties įstatymas ir kurią jis galėtų panaudoti kalboms, politikavimui ir savo asmeniniam matomumui didinti?

Visi suprantame, kad Vyriausybės darbas tokiu atveju būtų paralyžiuotas – užsivėlus diskusijoms Seime, supolitizavus kovą su pandemija, operatyvus sprendimų priėmimas žlugtų, o dėl to nukentėtų žmonės. Tokio scenarijaus Lietuvai tikrai nereikia!“, – piktinasi R. Karbauskis.

Tiems, kurie bando abejoti Vyriausybės sprendimų teisėtumu vykdant jai įstatymu suteiktus įgalinimus, ir taip tikisi sukelti žmonių nepasitikėjimą  dėl ypatingos grėsmės akivaizdoje priimtų sprendimų teisėtumo,  R. Karbauskis priminė, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas savo 2008 m. sausio 21 d. nutarime yra pažymėjęs, kad  įstatymų leidėjas, ypač atsižvelgdamas į inter alia visiems žinomus neigiamus padarinius, kurie gali kilti  žmonių sveikatai, viešajai tvarkai ir visuomenės narių saugumui, kitoms teisės saugomoms vertybėms  gali nustatyti kitam, žemesnės nei įstatymo galios teisės aktus leidžiančiam, subjektui teisę laikinai riboti ar uždrausti tam tikrą ūkinę veiklą tais atvejais, kai tai būtina siekiant pozityvių, visuomeniškai svarbių tikslų, inter alia apsaugoti kitų asmenų teises ir laisves, kitas teisės saugomas ir ginamas vertybes.

„Taigi, nėra jokio teisinio  pagrindo abejoti nei Vyriausybės veiksmų teisėtumu, nei  įstatymo, kurio pagrindu tie veiksmai buvo atlikti, atitikimu Konstitucijai. Pasitikėkime priimtais sprendimais – Seimas ir Vyriausybė daro viską, kad būtų apsaugota kiekvieno Lietuvos gyventojo sveikata, kiek įmanoma labiau išsaugotas valstybės ekonominis ir ūkinis gyvenimas. Būkime su savo šeimomis ir taip padėkime sau ir kitiems – venkime socialinių kontaktų tada, kai tai nėra būtina.

Padėkime senjorams, kurie daugiausiai iš mūsų šiandien rizikuoja. Sudarykime sąlygas jiems likti namuose, pasirūpinkime jų maistu, vaistais. Kas galite padėkite savanoriams.  Tuo tikslu pradeda veikti Nacionalinis savanorių koordinavimo centras, kurį pasieksite nemokamu telefonu 1827.

Būkime atsakingi ir pilietiški!“,  – laišku kreipiasi LVŽS pirmininkas R. Karbauskis.


Žymos

komentarų 10

 1. PELĖDA    -  2020-03-20, 14:31

  … NE , šis politikas nesupranta, kas yra pandemija- eitų geriau tartis su ūkininkais dėl maisto produktų kaupimo ir sandeliavimo tartis,,,,,

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Karbauskis tiesą sako    -  2020-03-20, 16:24

  šiandien turime palaikyt vyriausybę, susitelkt ir neieškot razinkų subnėj vaizduodami protingus. Nėra laiko ir nėra galimybių rietis. Yra chebra kuri dirba, ir dirba neblogai, pagal galimybes.
  Anūkas, kaip visada pizdu***, iš jo nieko išskyrus analizus nepaimsi, todėl galima spjaut į jo skiedalus. Ir prie progos pasiųst ant trijų raidžių, kur jam ir vieta. Palaikau Karbauskį – ant jo daug lojama, bet savo darbą jis atlieka, neleisdamas išsilakstyt tai chebrai.

  Atsakyti į šį komentarą
  • pelėda    -  2020-03-20, 17:18

   kad dirba aš nebandau nuneigti,,, bet ar gi tas ,kuris niekada nebuvo batsiuvys,, gali gerai pasiūti batus, nors ir yra paltų bei kostiumų siuvėjaS.
   Nekeliamas klausimas gerai , keliamas klausimas ,kad jis neturi žynių ir patirties kaip valdyti pandemiją… Jis tegul rūpinasi kitų ligų gydymų..

   Atsakyti į šį komentarą
   • Karbauskis tiesą sako    -  2020-03-20, 17:27

    Lietuvoje niekad nebuvo pandemijų, todėl žinovų nėra. Veryga šiaip ar taip kažkokią kvalifikaciją kaip administratorius per 4 metus jau įgijo, Karbauskis irgi. Leiskime jiems dirbt nelodami ant jų. Tiesiog palaikykime – juk ne sau daro. Mums visiems.

 3. Vyriausybė dirba    -  2020-03-20, 16:30

  … sudėtinga tą paneigt. Ir reikia pripažint, kad tikrai ne blogiausiai Europoje. Pradžioj skeptiškai žiūrėjau, dabar jau matau pozityvą ir tikėjimas atsiranda. Užsisakė iš Kinijos visą reikalingą įrangą, aparatūrą, sutvarkė karantino klausimus ir ne per žiauriai. Manau, kad dirba gerai, informuoja apie kiekvieną savo žingsnį, nesame palikti nežinioje. Dedu jai riebų pliusą.

  Atsakyti į šį komentarą
  • pelėda    -  2020-03-20, 17:35

   pagaliau VERYGA ne robotas, kuris turi dirbti dieną naktį,,, jis tik žmogus, kuriam reikia poilsio…. ir laiko apmąstyti
   Virusas nesirinks– ar čia valstietis ar konservatorius ar soliacistas,,, jam visi lygūs

   Atsakyti į šį komentarą
 4. Hm    -  2020-03-20, 16:54

  Man Veryga šioje vyriausybėje visą laiką buvo vienas iš geriausiai dirbančių ministrų ir tuo pačiu labiausiai smerkiamas – kai jis svaigalų prieinamumą mažino – blogai, kai jis rūpinosi, kad mokyklose. ligoninėse būtų tiekiamas sveikesnis maistas vėl buvo labai blogai. O dabar su esama padėtimi susitvarkanti vyriausybė tai iš vis blogai, nes žmonės supras, kad jie dirba ne taip jau ir blogai, ir dar ims ir perrinks… Šimonytininkams tai yra labai blogai…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. pelėda    -  2020-03-20, 17:30

  peleda[ vilte] o Ramunas turėtų dirbti tai, ką jis ir AGROKONCERNAS gerai išmano
  — stengtis , kad netrūkų purškalų daržiovių ir sėklų sandeliams dezinfikuoti
  ir tartis su ūkininkais, kad jie augintų kopūstus, svogūnus, česnakus [ kuriuos tik prekybos centrai vežasi iš KINIJOS ir Ispanijos] svogūnus…jau nekalbant apie krapus, petražoles ir kitas sezonines daržovės…..

  Atsakyti į šį komentarą
 6. pelėda [ vilte]    -  2020-03-20, 17:51

  tęsiu—- kad chemijos užtektų ir visoms maisto prekių parduotuvėms,,, nes gyventojai taupys maistą ir jo likučius nebeišmes į konteinerius— o pelės, žiurkės , kirstukai ir visas kitas brudas rudenį ,neturėdami maisto, lįs į maisto prekių parduotuves ir sandelius ir kaip nekeista pagal pandemijų praktiką -jie pradeda gausiai daugintis—– jei nesuvaldysim tų padarų papuliacijos— korunos viruso nenugalėsim…. ir prarasim maisto išteklius [ bėda niekada nevaikšto viena]

  Atsakyti į šį komentarą
 7. pelėda [ vilte]    -  2020-03-20, 20:57

  peržiūrėjau DELFi, matau ,kad Lietuvą apima tai, ką žino Vyriausieji kariuomenės vadai, pradedant dviem žvaigždutėm– mobilizuokit atsargos kariškius, kad ir sovietinius… civiliniai medikai suskys…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Balsuosite ateinančiuose rinkimuose UŽ?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Kaip plaunant chemikalais Vilniaus gatves, galimai išplaunami biudžeto pinigai

Kaip plaunant chemikalais Vilniaus gatves, galimai išplaunami biudžeto pinigai

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Mindaugas Puidokas. Kodėl Trumpo JAV vienija pasaulį, o Landsbergių „konservatoriai“ ieško priešų?

Mindaugas Puidokas. Kodėl Trumpo JAV vienija pasaulį, o Landsbergių „konservatoriai“ ieško priešų?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Orinta Leiputė. Apie darbą Karštojoje koronos linijoje: juokus labai greitai pakeitė žmonių nerimas

Orinta Leiputė. Apie darbą Karštojoje koronos linijoje: juokus labai greitai pakeitė žmonių nerimas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Sauliaus Skvernelio kreipimasis į Lietuvos senjorus

Sauliaus Skvernelio kreipimasis į Lietuvos senjorus

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rimantas Dagys: „Dėl valstybinio banko“

Rimantas Dagys: „Dėl valstybinio banko“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Bronis Ropė: Laikinai reikia reguliuoti maisto kainas

Bronis Ropė: Laikinai reikia reguliuoti maisto kainas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    V. Uspaskich. Virusas – ne PVM, jis vaikšto per sienas, o krizė suteikia naujas galimybes

V. Uspaskich. Virusas – ne PVM, jis vaikšto per sienas, o krizė suteikia naujas galimybes

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Matulevičius. Pandemijos pamokos (2)

Algimantas Matulevičius. Pandemijos pamokos (2)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Apie COVID-19

Apie COVID-19

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Vilija Blinkevičiūtė. Europa laiko svarbiausią – solidarumo – egzaminą

Vilija Blinkevičiūtė. Europa laiko svarbiausią – solidarumo – egzaminą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Angela Merkel: „Viskas labai rimta. Aš noriu paaiškinti“

Angela Merkel: „Viskas labai rimta. Aš noriu paaiškinti“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    V. Uspaskich: „Meilės, laimės, geros pavasariškos nuotaikos ir daugiau pozityvo! Ir tada nė vienas virusas nepaims“

V. Uspaskich: „Meilės, laimės, geros pavasariškos nuotaikos ir daugiau pozityvo! Ir tada nė vienas virusas nepaims“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Agimantas Matulevičius. Pandemijos pamokos [1]

Agimantas Matulevičius. Pandemijos pamokos [1]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ugnius Kiguolis. Ekonomikos ir verslo gelbėjimo planas lietuviškai

Ugnius Kiguolis. Ekonomikos ir verslo gelbėjimo planas lietuviškai

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Zigmas Vaišvila. Krizė. Dalia Grybauskaitė veržiasi į valdžią

Zigmas Vaišvila. Krizė. Dalia Grybauskaitė veržiasi į valdžią

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    LRT žurnalistikos viršūnė, jaučiasi profesionalų ranka

LRT žurnalistikos viršūnė, jaučiasi profesionalų ranka

komentarai 3 Skaityti visą įrašą

Būtų puiku, jei tokius "patriotizmo" perliukus įvertintų teismas sumomis su daug nuliukų....

Kažkodėl visai nenustebau, nes jau seniai nebetikiu Šimašiumi, kaip siekiančiu gerovės Vilniui. Visi tie liberalai...

liberal-konservatoriai stovi senosios JAV gvardijos pusėje. Jie visą laiką iš ten gaudavo palaikymą, ir keista,...

Sveikstančių daugėja lėtai, susirgusiųjų žaibiškai. Kiek dar truks, kol bus užkimštos visos ligoninės?...

tikrai, krizės sąlygomis taškyti pinigus drėkinant asfaltą, kuris neplatina jokio užkrato - nusikaltimas! Kažkada Šimašius...

... supranta, kad reikia savais rūpintis, kurie sugrįžta namo ir neranda darbo. Laikas atsigręžti ir...

..tas Laurinavičius. Seniai aiškus tipas, jo rašliava neturi nieko bendro su objektyvumu (dažniausiai), bet šįkart...

Vilnius - tau maža DUJŲ KAMERA....

parazitų neištaisys net šita krizė...

dabar valdzia prikaups maisto atsargų, lauks kol zmoniu kisenes istustes, prekybos cntrai tada uzsilenks, ir...

nuimti maisto prakeiktą 21 % pvm'a...

daugiau tikiu rusų negu poropogandine anglijos informaciją...

Kažkaip prieš porą dienų per Kakadu jis kažkokias nesąmones kliedėjo apie Koronavirusą, o dabar taip...

Prisiimsit atsakomybę už tokios dezinformacijos platinimą ir pasekmes? Ar čia nepakaltinami kurpia?...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *R. Karbauskis ragina visuomenę pasitikėti Vyriausybe, o opoziciją – nepolitikuoti* - nuoroda: https://infa.lt/43212/r-karbauskis-ragina-visuomene-pasitiketi-vyriausybe-o-opozicija-nepolitikuoti/