infa.lt

Ilginanti gyvenimą laimė pasirodė esanti mitu

Ilginanti gyvenimą laimė pasirodė esanti mitu

12 gruodžio
01:01 2015

Laimė nedaro įtakos gyvenimo trukmei, priešingai nei teigia daugelis autorių, kviečiančių optimizmui ir pasakojančių apie pozityvaus mąstymo naudą. Trumpai apie tyrimą pasakoja New Scientist.

senutė

Epidemiologas Richard Peto iš Oksfordo universiteto ir jo kolegos vykdė tyrimą, kuriame dalyvavo 700 tūkstančių sveikų Britanijos moterų (tada jos buvo 59 metų amžiaus). Pradžioje jos atsakė į seriją klausimų apie savo sveikatą ir dvasinę būklę.

Praėjus metams dalis respondenčių (parinktų atsitiktine tvarka) vėl užpildė anketą: dauguma jų jautėsi taip pat, kaip ir prieš metus. Praėjus dar dešimčiai metų mokslininkai patikrino, kas iš tyrimo dalyvių mirė (dėl natūralių priežasčių) – tarp jų tie, kurie matė stiklinę pusiau tuščią ir kiti, kurie matė puspilnę (pesimistai ir optimistai), pasirodė atstovaujami vienodu santykiu.

Peto nuomone, daugkartinių tyrimų dėl pozityvaus laimės ir optimistinio požiūrio poveikio sveikatai autoriai, painioja priežastį su pasekme. Liga daro žmogų nelaimingu, o ne bloga nuotaika – prisišaukia ligą, mano mokslininkas.

Įsivaizdavimas apie terapeutinę „pozityvaus mąstymo“ galią, tvirtai įsišaknijo masinėje kultūroje – nuo populiarios psichologijos knygelių, iki daugybės „įkvepiančių citatų“ ir „juostelių“ socialiniuose tinkluose.

Dar daugiau, „optimizmo forsavimas gali būti net kenksmingas. Emocinis darbas, demonstruojant pozityvią nuotaiką, kurį priverstas daryti sergantis ir viduje nelaimingas žmogus, tik sustiprina jo stresą“, – tvirtina medicinos sociologas Gayle Sulik, krūtinės vėžio ekspertas.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ilginanti gyvenimą laimė pasirodė esanti mitu* - nuoroda: https://infa.lt/4262/ilginanti-gyvenima-laime-pasirode-esanti-mitu/