infa.lt

ES neleis amerikiečiams ir kinams užimti savo dirbtinio intelekto rinkos

ES neleis amerikiečiams ir kinams užimti savo dirbtinio intelekto rinkos

21 vasario
13:30 2020

Tikėdamasi neatsilikti nuo JAV ir Kinijos, Europos Komisija parengė naują DI ir keitimosi duomenimis Europos Sąjungoje reguliavimo planą.

Dokumente siūloma sukurti „bendrą duomenų rinką“ apie visas pramonės šakas, pradedant sveikatos priežiūra ir baigiant finansais.

Briuselis tikisi, kad šios priemonės leis Europos įmonėms konkuruoti su tokiomis gigantėmis kaip „Google“ ir „Facebook“ ir neleis „svetimiems“ įsitvirtinti Europos rinkoje.

Europos Komisija paskelbė dokumentą su pasiūlymais dėl dirbtinio intelekto, veido atpažinimo technologijos ir galimybės naudotis duomenimis reguliavimo, taip pat priemonių, skirtų paremti ES technologijų įmones.

Pasiūlymo autoriai buvo už konkurenciją atsakinga Komisijos narė Margrethe Vestager, Prancūzijos pramonės, ekonomikos ir finansų ministras Thierry Breton ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Mes įsitikinę, kad piliečiai turėtų turėti galimybę priimti labiau pagrįstus sprendimus remdamiesi informacija, gauta iš neasmeninių duomenų“, – sakė Ursula von der Leyen

Ir mes norime, kad duomenys būtų prieinami visiems – visuomeniniams ir privatiems asmenims, dideliems ir mažiems, pradedantiesiems ir milžinams. Tai padės visai visuomenei kuo geriau išnaudoti naujoves ir konkurenciją, ir užtikrins, kad visi mes gausime naudą iš skaitmeninių dividendų“.

Kitaip tariant, Europa nori padėti savo startuoliams konkuruoti su kinų ir amerikiečių kompanijomis. Siekiant užkirsti kelią užsienio IT milžinams užgrobti dirbtinio intelekto (DI) rinką Europoje, dokumente siūloma sukurti „bendrą duomenų rinką“, skirtą visoms pramonės šakoms, pradedant sveikatos priežiūra ir baigiant finansais. Šis žingsnis turėtų užkirsti kelią „Facebook“, „Amazon“ ir „Google“ kaupti didžiulius duomenų kiekius savo rankose rankose, praneša Busines Insider.

Kalbant apie veido atpažinimą – šios technologijos likimas priklausys nuo viešų diskusijų. Diskusijos leis apibendrinti ES gyventojų nuomones ir nuspręsti, ar šios technologijos naudojimas yra teisėtas, o jei taip, kokiomis sąlygomis.

Pats rimčiausias projekto pasiūlymas – sukurti privalomą bandymų sistemą DI papildiniams, kuriuos ES priskiria didelės rizikos kategorijai: tai visų pirma apima mediciną, energetiką ir transportą, taip pat visas sistemas, kurios bet kokiu būdu daro įtaką saugumui.

Reikia pabrėžti, kad visa tai kol kas yra tik pasiūlymai, kuriais galima diskutuoti ir juos komentuoti iki gegužės 19 dienos. O lobistinė veikla jau prasidėjo, teigia Teodoras Christakis, teisės profesorius iš Prancūzijos, vienas iš dokumento autorių.

Tačiau pats tokio dokumento pasirodymas sukuria pirmąjį precendentą, siekiant apsaugoti regioninę duomenų rinką ir kitos pasaulio šalys gali pasekti Europos pavyzdžiu, rašo Protocol.

PAREMTI infa.lt Naujienlaiškis

1 Atsiliepimas

  1. DI tai    -  2020-02-21, 14:10

    Šaltas ir piktas protas… :((

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar pakeitus šią vyriausybę pasikeistų ekonominė situacija šalyje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...