• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Turkija ruošiasi karui su Rusija ir Sirija

Turkija ruošiasi karui su Rusija ir Sirija

10 vasario
16:01 2020

REUTERS

Pasisakymo savo partijos deputatams metu 2020 m. vasario 5 d., Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pavadino Turkijos sukilėlių pajėgas, sudarančias Sirijos nacionalinę armiją (Jache Al-Vatani al-Suri), taip pat Al „Qaeda“ bendražygius, kurie susivienijo su vietos grupuotėmis ir sudarė Levanto išsivadavimo organizaciją („Hayat Tahrir al-Cham“), „draugiškais elementais“, rašo voltairenet.org portalas.

Iš esmės niekas ėprastai nepretenduoja užmegzti ryšių su savo statytiniais, tokiais kaip vadovas ir pavaldiniai, kad išvengtų atsakomybės už jų veiksmus. Taigi „Hayyat Tahrir al-Cham“ grupuotė vasario 1 d. Alepe nužudė 4 Rusijos FSB pareigūnus.

Erdoganas taip pat paskelbė Turkijos karinio buvimo Sirijoje teisėtumą atsižvelgiant į Adano susitarimą. 1998 m. spalio 20 d. susitarimo, kuriuo buvo nutrauktas ankstesnis Turkijos ir Sirijos karas, tekstas niekada nebuvo oficialiai paskelbtas. Nepatvirtinta dokumento versija buvo paskelbta internete.

Jame Sirija pasižadėjo nustoti remti Abdullah Ocalan Kurdistano darbininkų partiją (PKK) (kuri tada buvo prosovietinė organizacija) ir leido Turkijos armijai persekioti kurdų karines formuotes, vykdžiusius išpuolius Turkijos teritorijoje, iki 5 km gilumos į Siriją.

Atsižvelgiant į tai, kad dabartinis PKK / YPG (dabar remiamo NATO) įsikūnijimas yra apsirūpinęs modernesne įranga ir ginklais, operacijos „Taikos pavasaris“ (2019 m. spalio 9–22 d.) metu Turkija vienašališkai išplėtė savo teisę persekioti kurdų karines formuotes Sirijos teritorijoje iki 30 km. į Sirijos teritorijos gilumą.

Adano susitarimas niekada nesuteikė Turkijai teisės dislokuoti savo armijos visoje Idlibo provincijos teritorijoje. Tačiau tai numato 2018 m. spalio 17 d. Rusijos ir Turkijos Sočio susitarimas, kurį patvirtino Sirija.

Tačiau tokius veiksmus sąlygojo visų „radikalių teroristinių grupuočių“ (įskaitant Khayyat Tahrir al-Cham) išvedimas iš demilitarizuotos zonos iki 2018 m. spalio 15 dienos.

Tačiau Turkijai niekada nepavyko – ne daugiau nei anksčiau JAV – nustatyti „radikalus“ (džihadistus) ir atskirti juos nuo „nuosaikiųjų“ (demokratinių priešininkų). Štai tokiu būdu Sirijos arabų armija nuo to meto bando išlaisvinti Idlibą nuo džihadistų okupacijos.

Remdamasi Adano susitarimu ir taip atsisakydama Sočyje sudaryto susitarimo, Turkija pripažįsta, kad neįvykdė įsipareigojimų Rusijai. Be to, pirmasis dokumentas datuojamas laikotarpiu, kai abi valstybės kariavo slaptą karą Šaltojo karo paraštėse.

Toje pačioje kalboje prezidentas Erdoganas, girdamasis savo naryste Musulmonų brolijos organizacijoje, kuri yra pagrindinis džihadistų judėjimo šaltinis, pateikė reikalavimą Sirijos kariuomenei palikti naujai išlaisvintas gyvenvietes ir pasitraukti už Sočio susitarimo nustatytą ugnies nutraukimo paliaubų liniją.

Tuo tarpu vieną iš dienų savižudis sprogdintojas iš Khayyat Tahrir al-Cham įvykdė susisprogdinimą pastate, kuriame buvo Rusijos kariškiai.

Šio teroristinio išpuolio, už kurį, kaip visi supranta, Turkija turėtų prisiimti atsakomybę, pasekmės vis dar nežinomos.

Tai kardinalus situacijos pasikeitimas. 2020 m. sausio 13 d. Turkijos ir Sirijos specialiųjų tarnybų vadovai slapta susitiko Maskvoje, kad parengtų taikos planą.

Po to, didelei Vakarų šalių, įsitikinusių, kad Damaskas nesutiks, nuostabai, Sirijos arabų armija Idlibe pradėjo pergalingą puolimą, išvaduodama penkiolika miestų.

Tuomet JAV rėmė Turkiją, tačiau atsisakė dalyvauti bendrose operacijose. Sausio 19 d. Turkija sustabdė 30 000 džihadistų judėjimą iš Idlibo (Sirija) į Tripolį (Libija), kuris buvo atnaujintas gruodžio pabaigoje. Tik 2 tūkst. 500 žmonių spėjo pasitraukti.

Vasario 5 d. susitikęs su užsienio šalių ambasadoriais, kad gautų jų įgaliojimus, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas juos perspėjo sakydamas:

„Deja, žmonija vėl priartėjo prie pavojingos linijos. Regioniniai konfliktai eskaluojami, didėja terorizmo ir ekstremistų grėsmės, o ginklų kontrolės sistema netrukus bus panaikinta“.

Mes judame link konflikto, kuris per trumpalaikėje perspektyvoje galėtų kilti tarp Turkijos, esančios NATO nare, ir Rusijos, KSSO narės.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 345

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. NATO zombiams    -  2020-02-10, 18:21

  Aukštų technologijų ginkluotė. Vakarų technologinis pranašumas prieš visą likusį pasaulį. Kaip puikiai skamba šitos lopšinės, kuriomis mus bando užliūliuoti įvairaus plauko politikieriai, NATO entuziastai. Ir jiems nusišvilpt, kad šis teiginys neturi jokio realaus pagrindo. Tai man ir kelia nerimą. Vieną gražų rytą visų tų savo pranašumu įsitikinusių žmogėnų sapnai gali nutrūkti ir jie, atsibudę realiame pasaulyje, gali labai nemaloniai nustebti.
  Kaip pavyzdį mums dažnai pateikia Jugoslavijos ir Irako atvejus – štai kaip mikliai mes juos sutvarkėm, argi tai ne įrodymas? Ne, man tai ne įrodymas. Dėl dviejų priežasčių.
  1. Palyginkime tų dviejų valstybėlių žmonių, teritorinį, finansinį potencialą su užpuolikų potencialu. Skirtumas dešimteriopas užpuolikų naudai. Tiedu karai panašūs į negražias muštynes gatvėje, kai raumeningų vyresnio amžiaus vyrukų „koalicija“ suspardo sutiktą pirmokėlį.
  2. Abi tas šalis ilgus metus dusino blokadomis ir embargais, o kai jos jau vos bedvėsavo, tada atėjo ir pribaigė.
  O pas mus visi tebeplūdūriuoja rožinių iliuzijų debesyse – mes galingiausi, mes technologiškiausi… Deja, politikoje iliuzijos paprastai yra labai griežtai ir žiauriai baudžiamos. Politikoje nėra vietos svajotojams ir sapnuotojams.
  Per II pasaulinį karą Vokietija neturėjo tokio totalinio pranašumo prieš Jugoslaviją, bet sumalė ją poros savaičių bėgyje. Belgradą užėmė apskritai be mūšio, tai padarė vermachto žvalgybinis būrys, kurio vadui ir buvo įteiktas miesto raktas. O kiek amerikiečių dabar prilindę Irake? Kokie rezultatai? Kiek laiko jie negali tos šalies parklupdyti? Jaučiasi skirtumas? Ir kurgi tada tasai išgirtasis pranašumas?
  Ir dar apie pranašumus.
  Aukštų tecnologijų ginkluotės atsargos nėra beribės. Tai labai brangūs žaisliukai, o biudžetai ne guminiai. Globalinio konflikto atveju tokios ginkluotės užtektų keliems mėnesiams, o paskui teks grįžti prie įprastos ginkluotės. Be to, techniką ir ginklus valdo žmonės. Pažvelkim į vidutinį statistinį amerikietį – hamburgerių rijiką. Argi toks nutukęs meitėlis įsispraus į tanką ar naikintuvo kabiną?
  Žmonių, sugebančių dirbti su aukštų technologijų technika irgi visose šalyse tėra ribotas skaičius. O kas iš to, kad prigaminta tūkstančiai IV kartos naikintuvų, jei po kelių mėnesių įnirtingo karo pasibaigs pilotai? Pilotas – tai atitinkamo intelekto ir fizinės kondicijos derinys. Ar daug rasime žmonių, kurie turės reikiamą derinį? Tas pats liečia ir kitas sritis. Intelektas, fizinė būklė plius dar ryžtingumas yra visų pirma, o visa kita – antraeiliai dalykai. Ar ryšis išlepęs jankių pilotas stoti į mūšį su rimtu priešu, jei Amerikos aviacija iki šiol dar niekad nebuvo susidūrusi su rimta priešlėktuvine sistema, o triuškino vien atsilikusias šaleles? Ar surizikuos gyvybe samdinys, dirbantis armijoje už algą? Ar pakaks jam ryžtingumo? Abejoju.
  Galėčiau čia dar prirašyti kelis šimtus punktų, dėl ko abejoju, bet bala nematė, esmė aiški ir be sąrašų. Štai ir galvoju, skaitydamas įvairiausių žmogėnų pasakas apie Vakarų pranašumą – ar tas žurnalistas (politikas, kariškis) yra paprasčiausias durnius, niekad rimtai nepamąstęs savo aprašoma tema, ar tyčia paprastus žmogelius apgaudinėja ir liūliuoja būtais nebūtais dalykais?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt banko pavedimu
Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2022" gegužės 15 d?


 • Taip, būtinai (62%, 150 balsavo)
 • Dar nežinau, galbūt (24%, 59 balsavo)
 • Ne, nepalaikau (14%, 34 balsavo)

Viso balsavo: 243
Pradėta - 2022-05-01 @ 08:59
Pabaiga - 2022-05-14 @ 08:59

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Jolanta Blažytė. Blogis niekada nemiega

Jolanta Blažytė. Blogis niekada nemiega

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Dailininko kvietimas į „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“ – LDK palikuonims

Dailininko kvietimas į „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“ – LDK palikuonims

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Vilniaus mero patarėjas kaltina Lietuvos Šeimų Sąjūdį nuotraukų vagyste – pamazgų pylimas tęsiasi nevaržomai

Vilniaus mero patarėjas kaltina Lietuvos Šeimų Sąjūdį nuotraukų vagyste – pamazgų pylimas tęsiasi nevaržomai

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Kaip Vilniaus mero patarėjas reklamuoja „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“ ir kaip į tai reaguoja jo aplinka

Kaip Vilniaus mero patarėjas reklamuoja „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“ ir kaip į tai reaguoja jo aplinka

atsiliepimų 15 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Jokių šurajevų ir kitų provokatorių su šešiaspalvėmis neįleisim, o įsmukusius – pašalinsim

Algimantas Rusteika. Jokių šurajevų ir kitų provokatorių su šešiaspalvėmis neįleisim, o įsmukusius – pašalinsim

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    „Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį…

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį…

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Dogmos ir Mokslas

Jolanta Blažytė. Dogmos ir Mokslas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Viktorija Čmilytė-Nielsen džiaugiasi sustiprėjusia žodžio laisve Lietuvoje

Viktorija Čmilytė-Nielsen džiaugiasi sustiprėjusia žodžio laisve Lietuvoje

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Partnerystės įstatymu siekiama specialiai kelti sumaištį

Ramūnas Karbauskis. Partnerystės įstatymu siekiama specialiai kelti sumaištį

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    „Niekada gyvenime nejaučiau nieko panašaus“: garsus aktorius papasakojo, kaip kvepia Putinas

„Niekada gyvenime nejaučiau nieko panašaus“: garsus aktorius papasakojo, kaip kvepia Putinas

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Rasa Čepaitienė. Kuo skiriasi sisteminis fizinis smurtas nuo psichologinio, žodinio?

Rasa Čepaitienė. Kuo skiriasi sisteminis fizinis smurtas nuo psichologinio, žodinio?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Dar viena bomba žmonijai?

Jolanta Blažytė. Dar viena bomba žmonijai?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Kas laimi iš politizuotų bylų?

Kas laimi iš politizuotų bylų?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Linas Bitvinskas: „Visai rimtai. Ekstremalus durnyzmas“

Linas Bitvinskas: „Visai rimtai. Ekstremalus durnyzmas“

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą

Pasakoji pasakas brangioji (-usis) - ir aš buvau nuo ryto, maždaug nuo 11. Ir mačiau...

Yra pakankamai informacijos apie genetinę žmogaus kilmę, prieš kurią Darvino paistalai lieka nebeverti dėmesio. Pažiūkite...

Oi, ponas Kęstutis Masiulis susirgus neturėtų vykti į jokią likusią nuo sovietmečio ligoninę. Nes jam...

Ponia Diana, kai žmogui būna nyku, netinka aplinka kurioje netyčia ar tyčia atsiduria, jis tiesiog...

Koks melagingas tekstas. Buvau Šeimų marše, ten buvo nyku, mažai žmonių, pikti kalbėtojai nuo scenos....

Kodėl dirba Macdonaldai jie dirba ir ten kur neturi dirbti.Majonezus ir koncervus iš prekybos išima...

Galimybiu pasai,kaukės,Taiwanio atidarymas,vakcinos neaišku kokios ir su pasibaigusiais galiojimais ir tt.Visur engiami žmonės sakantys tiesą...

Ta viena boba galimai ir yra iš delpiukų:)Beje, tai bobai pasirodė kad labai keistai kalba...

Jeigu pamenat iš istorijos, tai kažkada irgi rašė kad Leninas atėjo visiems laikams:)deja, jis nugarmėjo...

Ona

alfa.lt įdėjo santūrų tekstą apie Šeimų maršą 2022, neiškraipantį ir be etikečių kabinimo, o delfi...

Neišgaruos, nes yra visiems žinomas Stalino posakis ir be sustojimo dirba Gebelso išrasta protų plovimo...