infa.lt

EK atsižvelgė į referendumo Danijoje rezultatus

EK atsižvelgė į referendumo Danijoje rezultatus

06 gruodžio
06:54 2015

paveikslėlis

Euroskeptikai Danijoje iškovojo įtikinamą pergalę nacionaliniame referendume, kur buvo sprendžiamas glaudesnio suartėjimo su ES, juridinėje ir policinėje plotmėje, klausimas.

Briuselis, gruodžio 4. Europos Komisija priėmė domėn Danijoje įvykusio referendumo rezultatus, penktadienį pareiškė oficialus EK atstovas Margaritis Shinas.

Euroskeptikai Danijoje iškovojo įtikinamą pergalę nacionaliniame referendume, kur buvo sprendžiamas glaudesnio suartėjimo su ES, juridinėje ir policinėje plotmėje, klausimas.

„Mes priėmėme domėn Danijoje vykusio referendumo rezultatus. Tai reiškia, jog Danija išsaugo status-quo justicijos ir vidaus reikalų sferose, atitinkamai tam, kaip tai yra numatyta Lisabonos sutartyje“, – pasakė Shinas žurnalistams Briuselyje.

Pasak jo, EK vadovas ir Danijos premjeras jau turėjo telefoninį pokalbį referendumo atžvilgiu, ir susitarė susitikti sekančios savaitės pabaigoje Briuselyje, kad aptarti susiklosčiusią situaciją.

Ketvirtadienį vykusį referendumą inicijavo vadovaujanti valdančiąją koaliciją Danijos Liberalų partija. Premjeras Larsas Lõkke Rasmussenas pažymėjo, jog pagrindiniu šalies pasiekimu, jei bus gautas teigiamas atsakymas, taps galimybė dalyvauti visose Europolo programose.

Po galutinio balsų paskaičiavimo, juridinių ES taisyklių adaptacijos priešininkai surinko 53,1% rinkėjų balsų, o tolimesnės euro-integracijos šalininkai – tik 46.9%, praneša agentūra France-Presse.

Danijos vyriausybė planavo vykdyti referendumą 2016 metais. Valdžia perkėlė referendumo datą nuogąstaudama, jog danų sprendimui gali padaryti įtaką britų planuojamas referendumas šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos klausimu, kuris turėtų vykti 2016 ar 2017 metais.

1993 metais ES paliko Danijai teisę į keturias išimtis bendroje europietiškoje politikoje:
nepereiti prie bendros europinės valiutos, nedalyvauti vieningoje gynybos sistemoje, nevykdyti bendradarbiavimo juridinėje sferoje, ir nepriimti vieningos europietiškosios pilietybės. Tokios ypatingos narystės sąlygos neleidžia šaliai pilnutinai dalyvauti Europolo – Europos policinių žinybų koordinacijos organo veikloje.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *EK atsižvelgė į referendumo Danijoje rezultatus* - nuoroda: https://infa.lt/4108/ek-atsizvelge-i-referendumo-danijoje-rezultatus/