infa.lt

Danija referendumu atsisakė suteikti ES teisę kontroliuoti jos pasienį

Danija referendumu atsisakė suteikti ES teisę kontroliuoti jos pasienį

05 gruodžio
09:03 2015

bbc.com

Rasmussenas

Nors vyriausybė vykdė kampaniją siekdama referendumo rezultato „Taip“, premjeras Rasmussenas pareiškė, jog jis gerbia elektorato valią.

Kaip parodė referendumo Danijoje rezultatai, apie 53% danų pasakė „NE“ Europos Sąjungos taisyklėms vidaus reikalų ir teisės sferoje, tokiu būdu atmetę glaudesnį bendradarbiavimą su ES.

Dešiniųjų centristų Danijos vyriausybė norėjo atsisakyti taip vadinamų išimčių (opt-outs) iš bendros europietiškosios politikos – europietiškosios teisės nuostatų, negaliojusių Danijos teritorijoje, dėl kurių šalis buvo sutarusi įstodama į Europos Sąjungą.

Šių svarbių išimčių dėka, įtvirtintų Mastrichto 1992 m. sutartyje, Danija turi teisę vykdyti nuosavą politiką saugumo ir gynybos, finansų ir europietiškosios pilietybės srityse.

Referendume buvo iškeltas klausimas apie pasienio kontrolę, kas šiuo metų tapo ypač svarbu, po neseniai vykusių Paryžiaus įvykių, o taip pat rekordinio migrantų srauto plūstančio į Europą klausimo fone.

Tvirtas Ne

Šį tvirtą „ne“, pasakė Danijos premjeras Larsas Lõkke Rasmussenas, pridėjęs, jog „didžiai gerbia“ elektorato sprendimą.

Vyriausybė, palaikant opozicijai vykdė kampaniją siekdama atsakymo „Taip“, pareikšdama, jog tai padėtų Danijos valdžiai kovoje su terorizmu.

Keletas žmonių, dalyvavusių teroro aktuose Paryžiuje naktį į lapkričio 13 -ąją, buvo Prancūzijos piliečiais, gyvenusiais kaimyninėje Belgijoje. Bent jau vienam iš dalyvavusių užpuolime ir išlikusiam gyvųjų tarpe Salah Abdeslamui pavyko kirsti pasienį ir pasprukti į Belgiją.

Jeigu referendumo rezultatai bus patvirtinti, Danijai teks sudaryti atskirą susitarimą, kad likti Europole – ES teisėsaugos struktūroje, kovojančioje su organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu.

„Mes padėsime visas jėgas, kad danai galėtų gauti geriausią sutartį, tačiau tai nebus paprasta pasiekti“, – pareiškė agentūrai Ritzau Danijos gynybos ministras ir valdančiosios Liberalų partijos „Venstre“ narys.  referendumas danijoje, danijos referendumas

Nuogąstavimai imigracijos atžvilgiu

Užimanti anti-imigracines pozicijas Danijos liaudies partija, kuri šalies parlamente palaiko premjero Rasmusseno administraciją, kreipėsi į rinkėjus kviesdama pasakyti „ne“, tam, jog neatiduoti dar daugiau savo suverenių teisių Briuseliui.

Ir nors balsavimas „taip“ nepaveiktų Danijos teisės į opt-out imigracijos klausimu, Danijos liaudies partija tvirtina, jog galutinėje pasekoje tai atvestų link to, jog jog imigracinę politiką diktuotų Briuselis.

Skirtingai nuo Danijos, Britanija ir Airija turi įtraukimo (opt-ins) teisę laivų statybos ir vidaus teisėkūros klausimais, kas suteikia joms galimybę priimti ar atmesti Briuselio siūlomus įstatymus kiekvienu atskiru atveju.

Danų referendumo rezultatai greičiausiai sudomins Britaniją, kurios vyriausybė bando peržiūrėti šalies santykius su Europos Sąjunga.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Danija referendumu atsisakė suteikti ES teisę kontroliuoti jos pasienį* - nuoroda: https://infa.lt/4094/danija-referendumu-atsisake-suteikti-es-teise-kontroliuoti-jos-pasieni/