infa.lt

Seksualinio susilaikymo galia. „Sekso atsisakymas tapo dideliu palengvėjimu“

Seksualinio susilaikymo galia. „Sekso atsisakymas tapo dideliu palengvėjimu“

31 sausio
09:40 2020

„Pasaulyje, kuriame sekso partnerį galima rasti greičiau nei jums pristatoma pica, užmegzti romantiškus ryšius dar niekada nebuvo taip lengva. Nepaisant to, stebėtinai didelis skaičius žmonių visai neturi lytinių santykių – ir ne todėl, kad būtų religingi arba todėl, kad jie nėra kviečiami į pasimatymus, bet todėl, kad jie mano, jog susilaikymas juos daro laimingesniais. Kai kurie niekada neturėjo ypatingo susidomėjimo seksu, o kiti daro pertrauką, norėdami išspręsti asmenines problemas, atsigauti po blogos patirties santykiai ar ir pakeisti savo požiūrį į santykius “, – rašo The Guardian.

„Catherine Gray, knygos „Netikėtas vienatvės džiaugsmas“ autorė, 2014-ais atsisakė sekso vieneriems metams. „Būdama 16–34 metų, viena likdavau ne ilgiau kaip kelis mėnesius “, – sako ji. – Jaučiausi nepilnavertė be kito žmogaus šalia ir nuolat troškau pritarimo. Aš pasiekiau dugną ir jaučiausi siaubingai sutriuškinta po šešis mėnesius trukusių santykių nutrūkimo, todėl nusprendžiau mesti seksą ir pasimatymus vieneriems metams”.

„Nors pažinčių papildinių pašalinimas iš išmaniojo telefono buvo tarsi „atsisakymas nuo narkotikų“, susilaikymas tapo didžiuliu palengvėjimu. „Užuot dariusi tai, ko norėjo mano vaikinas, aš sužinojau, kas patiko būtent man, ugdydama pomėgius jogai, fotografijai ir kelionėms. Pradėjau rengtis kitaip ir nebesirūpinau tuo, kaip patraukti vyrus. Aš pradėjau suvokti save kaip asmenybę, o ne kaip draugę ar sekso žaislą“.

Komikė Eleanor Conway pasakojo žmonėms, kad trimis jos ydomis buvo alkoholis, narkotikai ir vyrai. Aš visada turėjau polinkį priklausomybėms”, – sako ji. 2014 m. ji atsisakė pirmųjų dviejų ydų – „ir mano alkoholinis elgesys persikėlė į „Tinder”. Moteriai su tradicine orientacija taip lengva eiti į pasimatymus ir susirasti atsitiktinį sekso partnerį. (…) Vis dėlto, laikui bėgant su visomis šiomis poromis buvo peržengta riba. „Pasimatymai tapo našta, o bet koks seksas, kurį turėjau, pasekoje pasirodydavo niekam tikęs. Vis labiau blaivėjant, atsitiktiniams pažįstamiems atsiduoti tapdavo vis sunkiau.

„2018 m. ji paskelbė apie 10 mėnesių susilaikymą. „Keista, bet tai buvo didžiulis palengvėjimas. Aš nustojau suvokti vyrus kaip sekso objektus, o moteris – kaip konkurentus”. Conway aptiko, kad jos platoniški santykiai su vyrais ir moterimis pagerėjo ir ji galėjo susikoncentruoti į savo karjerą. Dabar ji yra atvira seksualiniams santykiams, tačiau žino, kad jie prasidės tik tuo atveju, jei atsiras tikras ryšys su vyru “, – rašoma straipsnyje.

„Savanoriškas celibatas, kaip atrodo, yra labiau paplitęs tarp moterų, tačiau ir vyrai gali pavargti nuo atsitiktinio sekso. Tomas atsisakė sekso prieš 18 mėnesių, kai pasibaigė jo santykinės agresijos santykiai (abusive relationships) santykiai ir jis prisijungė prie Anoniminių alkoholikų, kad išspręstų savo priklausomybės problemą.

„Kai gėriau, aš gyvenau netvarkingą lytinį gyvenimą“, – sako jis. „Bet aš nusprendžiau pradėti susilaikymą, kad padėčiau savo sveikimui.“ Netrukus jis suprato, atsitiktiniu seksu bandė užmaskuoti savo vienatvę.

Susilaikymas suteikė jam galimybę susitvarkyti su šiomis emocijomis ir patobulinti kitus savo gyvenimo aspektus. (…) Nors jis ir pripažįsta, kad kartais pasigenda sekso, mano, kad neturėtų rizikuoti savo naujai įgyta laime. „Aš vėl turėsiu lytinių santykių tik tada, kai žinosiu, kad šie santykiai man tinka. Prieš kurį laiką susitikinėjau keletą mėnesių su kai kuo bet mes niekada nemiegojome kartu. Gerai, kad mes laiku supratome, jog santykiai nepavyks, dar prieš padarant juos sudėtingesniais seksu“.

„Daugelis žmonių mano, jog pakanka trumpo susilaikymo laikotarpio, tačiau kiti paverčia tai gyvenimo būdu. Shirley Janez atsisakė sekso 2005 m. po rimtų sveikatos problemų, dėl kurių buvo pašalinta gimda. (…) Geriausia susilaikymo dalis yra blaškymosi nebuvimas.

„Aš galiu visiškai susikoncentruoti į savo aistrą, savo tikslą ir savo darbą”, – sako ji. Per pastaruosius 15 metų ji įkūrė britų gamybos palaikymo verslą. Ji taip pat siūlo gyvenimo instruktavimo paslaugas benamiams ir jaunimui. „Aš pasakoju jauniems žmonėms apie susilaikymo naudą psichinei sveikatai “, – sako ji.

Aš nesu užsidariusi nuo seksualinių santykių ateityje, tačiau jie nėra prioritetas. „Nors aš niekada neieškau sekso ar santykių, mano gyvenimo būdas, atrodo, kelia didesnį vyrų susidomėjimą, nes jie mano, jog tai yra iššūkis“, – aiškina ji.

„Neturintys santykių žmonės, pasirenkantys susilaikymą, gali jaustis autsaideriais, tačiau šis pojūtis dažnai sustiprėja priimančios tokį sprendimą poroms. (…) Amy ir jos partneris Harry neturėjo lytinių santykių daugiau kaip 6 iš tų 7 metų, kuriuos jie gyvena kartu. „Tai niekada nebuvo svarbi mūsų santykių dalis. Kai kelis mėnesius jis patyrė stresą darbe, jis nebenorėjo sekso”, – sako ji.

„Aš pajutau palengvėjimą, kadangi aš niekada nejaučiau malonumo iš sekso“.

Nuo to laiko pora palaiko partnerystę – kupiną švelnumo, bet ne sekso. „Kiekvieną vakarą mes apsikabiname priešais televizorių ir ryte, kai atsibundame. Grįžęs iš darbo, jis visada mane bučiuoja”, – pasakoja ji. Jie mėgsta leisti laiką kartu ir jausti, kad yra sielos draugai “, – rašo leidinys.

„Pasak „Relate“ labdaros fondo veikiančio santykių sferoje klinikinės praktikos vadovės Ammanda Major, santykiai be sekso vis tiek gali būti „tikri “- žinoma, su sąlyga, kad abu partneriai yra patenkinti tokia situacija.

„Dauguma žmonių nori, kad jų partneris mylėtų ir jais rūpintųsi. Be to, yra daugybė kitų būdų tai patirti išskyrus seksą”. Kalbant apie vienišus žmones, tada, pasak Major, atsitiktinis seksas gali būti malonumu kažkam, bet ne visiems. „Kartais susilaikymo laikotarpis gali duoti laiko pamąstyti tai, ko iš tikrųjų norite sau“, – reziumuoja ji.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 845

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. baisus dalykas    -  2020-01-31, 10:08

    … sekso atsisakymas perpus sumažina motyvaciją gyventi. Na, nebent kažkam patinka vegetuoti kaip daržovei

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Tomas    -  2020-08-26, 22:16

    o kas yra gyvenimas tavo suvokimu?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...