infa.lt

NASA pripažįsta, kad globalus atšilimas vyksta tik dėl Žemės padėties Saulės atžvilgiu, o ne dėl žmonių veiklos

26 gruodžio
13:57 2019
kaistanti Žemė - globalus atšilimas

infa.lt montažas

Įspėjimas!

infa.lt informuoja, jog šį straipsnį į Lietuvos Teisybės Ministerijos titulą pretenduojantis portalas 15min.lt savo pagrindinio Teisybės eksperto Viliaus Petkausko vardu įvardino kaip Fake News.

Nors 15min pabrėžia, Citata: „tinklapis [infa.lt] remiasi melagingų naujienų kalvės, naturalnews.com publikacija. Pastaroji informaciją pasiskolino iš radikalių pažiūrų JAV radijo laidų vedėjo Halo Turnerio. Vyras ne kartą neigė Holokaustą” Citatos pabaiga.,

Tačiau sekančioje pastraipoje rašo: Citata: „infa.lt pateikiama informacija savaime nėra klaidinga. Medžiaga oficialiame NASA edukaciniame tinklalapyje publikuota 2000 metais ir buvo viešai prieinama”. Citatos pabaiga. (medžiaga ir dabar viešai prieinama, ir NASA jos neneigia, tik dabar remiasi kitomis prielaidomis – infa.lt)

Remiantis 15min vertinimu, jeigu medžiaga nėra klaidinga – tai negali būti klaidinga ir jos pagrindu daroma išvada, kuri net nėra infa.lt išvada, o tik žemiau pateiktos medžiagos vertimas (kartu su pavadinimu), kuris iš vienos pusės, pateikia Milankovičiaus teoriją, moksliškai įrodančią Saulės poveikį Žemės klimato svyravimams, o iš kitos pusės, pateikia ir priešingą poziciją, kurią šiandien skelbia NASA. Tik klausimas skaitytojams – kuri iš šių dviejų NASA puslapyje pateiktų tiesų yra tikroji TIESA.

15min Tiesos Ministerijos pagrindinis teisėjas (nesakome, kad šios srities specialistas), Vilius Petkauskas, įamžino savo neklystamą verdiktą, su kuriuo galite susipažinti žemiau pateiktoje nuorodoje. Būtų geriau, jei tą padarytumėte prieš skaitydami infa.lt išverstą medžiagą.

15min demaskavimas: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/del-klimato-kaitos-kalta-saule-o-ne-zmones-ar-tikrai-56-1254448

Dėkojame jums už Jūsų kantrybę brangus skaitytojau (-a).

 

Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) daugiau nei 60 metų žinojo, kad klimato pokyčiai mūsų planetoje turi natūralias priežastis, tačiau bevelija remti versiją, kad dėl globalaus atšilimo yra kalta žmonija rašo „Natural News“ portalas.

Konkrečiai, 1958 metais NASA pirmą kartą pažymėjo, kad Žemės orbitos pokyčiai ir ašinis planetos polinkis yra tikroji priežastis to, ką klimato mokslininkai šiandien vadina globaliu atšilimu.

2000 m. NASA paskelbė informaciją apie Milankovičiaus klimato teoriją, kuri parodė, kad planetos klimatas iš tikrųjų keičiasi dėl išorinių veiksnių, visiškai nesusijusių su žmogaus veikla. Tačiau iki šiol ši teorija nebuvo plačiai paplitusi.

Serbų astrofizikas Milutinas Milankovičius pasiūlė teoriją, kad būtent Saulės spindulių poveikio Žemėje svyravimai sukelia visus pokyčius.

Dėl gravitacijos jėgų Saulės sistemoje, Žemei sukantis apie savo ašį bei Saulę, planetos orbitiniai parametrai kinta pagal iš dalies periodinius arba kvazi-periodinius dėsningumus. Milankovičius tyrė Žemės orbitos ekcentriciteto, sukimosi ašies polinkio kampo ir precesijos kaitą. Šių parametrų svyravimai keičia planetos judėjimo trajektoriją ir orientaciją Saulės atžvilgiu, todėl pasikeičia ir planetos gaunamas Saulės spinduliuotės kiekis„.
Vikipedija

Galų gale, mūsų planetos orbitos aplink Saulę ekscentricitetas yra 0,017, todėl Žemės perihelyje ji yra 5 milijonais kilometrų arčiau mūsų šviesulio nei afelyje.

Kalbant apie ašinį planetos polinkį, priklausomai nuo to, kuris pusrutulis perihelio metu yra nukreiptas į Saulę, tai gali smarkiai paveikti sezoninius skirtumus tarp pusrutulių.

Remdamasis šiais duomenimis, Milankovičius sukūrė išsamų matematinį modelį, kuris leidžia apskaičiuoti Žemės paviršiaus temperatūrą bet kuriuo metu.

Kai Milankovičius pirmą kartą išplėtojo savo teoriją, ji buvo ignoruojama beveik pusę amžiaus. Vėliau 1976 metais, žurnale „Science“ paskelbtas tyrimas patvirtino, kad Milankovičiaus teorija iš tikrųjų yra tiksli ir paaiškina klimato pokyčius mūsų planetoje.

1982 m. JAV Nacionalinės mokslų akademijos Nacionalinė tyrimų taryba galutinai patvirtino Milankovičiaus teoriją, paskelbdama: „Orbitinės variacijos išlieka išsamiausiai ištirtas klimato pokyčių mechanizmas dešimčių tūkstančių metų periodais.

Jie, be abejo, yra ryškiausias tiesioginio insoliacijos pokyčių poveikio, žemutiniams Žemės atmosferos sluoksniams, pavyzdys “.

Jei visa tai turėtume apibendrinti vienu paprastu sakiniu, tai jis skambėtų taip: pagrindinis veiksnys, turintis įtakos planetos klimatui, yra Saulė.

Atsižvelgiant į Žemės padėtį mūsų šviesulio atžvilgiu, klimato pokyčiai jo paviršiuje gali būti gana staigūs ir pastebimi.

Ir tai, jog šiuo metu teigiama, kad globalaus atšilimo priežastis yra žmogaus veikla, lemia politinės priežastys, o ne mokslinės, daro išvadą autorius, Ethan Huff.

Kas rašoma tiesiogiai NASA puslapyje šiai dienai:

Pati JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA), savo puslapyje climate.nasa.gov aprašo klimato kaitą, kaip realiai vykstantį faktą: naujausias NASA ir Europos kosmoso agentūros (ESA) tyrimas apie Grenlandijos ledo sluoksnį, kuris nuo 1992 iki 2018 m. prarado 3,8 trilijonus tonų ledo,kas gresia Pasaulio vandenyno lygio pakilimu (jei ši tendencija nesustos) nuo 7 iki 13 cm iki 2100 metų.

Dėl globalaus atšilimo Grenlandijos ledo masės tirpimas pagreitėjo nuo 25 milijardų tonų per metus 1990-aisiais iki dabartinių 234 milijardų tonų per metus.

Tai reiškia, kad Grenlandijos ledas šiandien tirpsta vidutiniškai septynis kartus greičiau nei buvo tyrimo laikotarpio pradžioje.

Grenlandijos ledo tūris yra sukaustęs tiek vandens, kad jam ištirpus jūros lygis pakiltų 7,4 metro.

 

Prognozės sudarytos iš 5-osios vertinimo ataskaitos (AR5), kurią pateikė Jungtinių Tautų tarpvyriausybinė komisija Klimato kaitos klausimais (IPCC)

„Egzistuoja klimato prognozių, pagrįstų skirtingo sudėtingumo ir stebėjimo lygio modeliais, tačiau jos turi didelių neapibrėžtumų. Mūsų tyrimas yra tik apžvalginis, kuris patikrina tuos netikrumus. mes turime neginčijamų įrodymų, kad, panašu, einame koja kojon su vienu pesimistiškiausių jūros lygio kilimo scenarijų “, – teigė Erikas Ivinsas, antrasis NASA reaktyvinio judjimo laboratorijos Pasadena mieste, Kalifornijoje, autorius ir vedantysis mokslininkas.

„Paprastai tariant, visuotiniams vandens lygiui pakilus vienu centimetru, apie 6 milijonai žmonių patiria pakrantės potvynius planetos lygmeniu. Atsižvelgiant į dabartines tendencijas, Grenlandijos ledo tirpimas kasmet iki amžiaus pabaigos sukels potvynių grėsmę 100 mln. žmonių, – iš viso 400 mln. dėl pakilusio jūros lygio”, teigia Andrew Shepherdas, vedantysis mokslininkas ir autorius Lidso universitete Jungtinėje Karalystėje.”

„Pasaulinio vandenyno vandens lygio didėjimas yra susijęs su padažnėjusia uraganų grėsme”, – rašoma NASA puslapyje. „Didžiuliai sniego ir ledo plotai padeda atvėsinti Žemę atspindėdamas saulės spindulius atgal į kosmosą. Ledui tirpstant ir jo plotui traukiantis, regionas sugeria daugiau saulės spindulių, o tai sušildo planetą”.

Kalbant apie klimato atšilimo priežastis NASA rašo

Mokslininkai visuotinio atšilimo tendenciją, stebimą nuo XX a. vidurio, priskiria žmonių veiklos „šiltnamio efekto“ išplėtimui – atšilimui, atsirandančiam, kai atmosfera sulaiko šilumą, sklindančią iš Žemės link Kosmoso.

Kai kurios atmosferoje esančios dujos blokuoja šilumos pasišalinimą. Ilgaamžės dujos, kurios atmosferoje išlieka beveik nuolatos ir fiziškai ar chemiškai nereaguoja į temperatūros pokyčius, apibūdinamos kaip „forsuojančios“ klimato pokyčius. Tokios dujos, kaip vandens garai, fiziškai ar chemiškai reaguojančios į temperatūros pokyčius, yra vertinamos kaip „grįžtamojo ryšio“.

Dujos, palaikančios šiltnamio efektą:

 • Vandens garai. Gausiausios šiltnamio efektą sukeliančios dujos, tačiau svarbu, kad jos turi grįžtamąjį ryšį su klimatu. Vandens garų daugėja, kai žemės atmosfera sušyla, tačiau taip pat didėja debesų ir kritulių tikimybė, todėl jie yra vieni iš svarbiausių šiltnamio efekto grįžtamojo ryšio mechanizmų.
 • Anglies dioksidas (CO2). Anglies dioksidas yra nežymus, bet labai svarbus atmosferos komponentas, išskiriamas natūraliais procesais, tokiais kaip kvėpavimas ir ugnikalnių išsiveržimai, ir tokia žmogaus veikla, kaip miškų naikinimas, žemės naudojimo pokyčiai ir iškastinio kuro deginimas. Nuo žmonių pramoninės revoliucijos pradžios CO2 koncentracija atmosferoje padidėjo daugiau nei trečdaliu. Tai yra svarbiausia ilgalaikė klimato kaitos varomoji „jėga“.
 • Metanas. Angliavandenilių dujos, gaunamos tiek iš natūralių šaltinių, tiek dėl žmogaus veiklos, įskaitant atliekų skaidymąsi sąvartynuose, žemės ūkyje ir ypač auginant ryžius, taip pat atrajojančių gyvulių virškinimą ir mėšlą, susijusį su naminiais gyvuliais. Remiantis molekule į molekulę metanas yra daug aktyvesnės šiltnamio efektą sukeliančios dujos, nei anglies dioksidas, bet atmosferoje jis paplitęs kur kas mažiau.
 • Azoto oksidas. Galingos šiltnamio efektą sukeliančios dujos, išsiskiriančios dirbant dirvožemį, ypač naudojant komercines ir organines trąšas, deginant iškastinį kurą, gaminant azoto rūgštį ir deginant biomasę.
 • Chlorfluorangliavandeniliai (CFC). Visiškai pramoninės kilmės sintetiniai junginiai, naudojami daugelyje sričių, tačiau dabar tarptautiniu susitarimu iš esmės reglamentuojami gamyboje ir išleidime į atmosferą dėl jų gebėjimo sunaikinti ozono sluoksnį. Jie taip pat yra šiltnamio efektą sukeliančios dujos.

Žemėje žmogaus veikla keičia natūralų šiltnamio efektą. Per praėjusį šimtmetį deginant iškastinį kurą, pavyzdžiui, akmens anglį ir naftą, padidėjo atmosferos anglies dioksido (CO2) koncentracija. Taip nutinka todėl, kad anglies ar naftos deginimo proceso metu apjungiami anglis ir deguonis, kurie sudaro CO2. Mažesniu mastu, – iškertant-paruošiant žemę žemės ūkiui, pramonei ir kitai žmonių veiklai, – padidėjo šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija.

Natūralaus atmosferos šiltnamio pokyčių pasekmes sunku numatyti, tačiau panašu, kad tam tikras poveikis tikėtinas:

Plačiau: climate.nasa.gov/causes

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 16 312

Žymos

Atsiliepimų 18

 1. Algirdas    -  2019-12-26, 15:03

  Kertinis klausimas čia-ar gali tuo pat metu šilti arba šalti visas žemės rutulys? Mano nuomone negali nes jeigu vienur šyla kitur būtinai šąla, atitinkamai žmogaus veikla jokios įtakos klimatui neturi. Mes tik sugebame prisidaryti sau bėdų nuodydami save, gyvūnus ir aplinką.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Jonė    -  2019-12-27, 18:03

  Jeigu Žemės globalus atšilimas verslininkų negąsdina, tai kas dėtųsi mūsų žemelėje, jeigu būtų leista teršti kiek užsigeidus. Darom prielaida, kad žmogus neįtakoja atšilimo, bet stipriai prisideda prie vandens, oro, žemės taršos. Žmogus turėtų prisiimti atsakomybę dėl žvėrių, paukščių ir kitų gyvių naikinimo, taip pat dėl išnykusios augmenijos.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Romas    -  2019-12-28, 00:33

  climate.nasa.gov/ gal remkitės NASA jei jau skelbiate, kad jie taip teigia?

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Romas    -  2019-12-28, 00:34

  Įveskite į google climate.nasa.gov/ , kad pievų nereiktų rašinėti

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Giedrius    -  2019-12-28, 00:42

  Kiek žinau, jau gana senokai mokslininkai žino, kad Antarktidoj žaliavo augalai, gyveno įvairios gyvūnų rūšys ir nebuvo ledo. Vieno ugnikalnio įšsiveržimas atitinka kelių metų žmonių išmetamų teršalų kiekį, meterologai falsifikavo duomenis, kad šiltnamio efektą paaiškinti! O ledo tyrimai ką dar parodo, taip, kad nereikia mūsų apgaudinėti, „sami s usami!”

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Vladas Mazelis    -  2019-12-28, 07:32

  Šlykštu skaityti jūsų platinamas fake news. Gėda! https://go.nasa.gov/2SsWZLA

  Atsakyti į šį komentarą
  • Pro    -  2019-12-28, 17:27

   Panašu, kad tu ir skaityt dar nelabai moki – tai vertimas iš Natural News ir jame pateikti teisingi duomenys, perskaityk įdėmiai dar kartą, nesišlykštėjęs 😀

   Atsakyti į šį komentarą
 7. Vladas Mazelis    -  2019-12-28, 07:34

  Neplatinkite fake news. Gėda! go.nasa.gov/2SsWZLA

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Vaidas    -  2019-12-28, 11:32

  Straipsnis neteisingai isverstas skaitykit Nasa puslapi.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Pro    -  2019-12-28, 17:26

   Pirmoji dalis iš Natural News – duota nuoroda, normaliai išversta. Antroji dalis iš NASA irgi su nuorodomis. Pasigraibykit žmogai, negi taip sudėtinga?

   Atsakyti į šį komentarą
 9. Ramunas Xiang    -  2019-12-28, 15:43

  infa lt vėl pasaką skėlė, bet jau ant tiek buką, turbūt pagrindiniai pasakoriai dar po kalėdų gerai užgėrę.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Pro    -  2019-12-28, 17:24

   O tu skaityt moki?

   Pirmoji straipsnio dalis yra iš Natural News vertimas, antroji dalis iš NASA. Duotos nuorodos – pasiskaityk, netingėk žmogui. Mintis aiškiai perteikta. Ačiū infa.lt už vertimą.

   Atsakyti į šį komentarą
 10. Raimonda    -  2019-12-28, 17:34

  Labai įdėmiai perskaičiau Natural News duotas nuorodas, Vikipediją apie Milankovičiaus teoriją, kuri oficialiai neneigiama ir greičiau jau pripažįstama ir tai, kad tokie atšilimai-atšalimai jau ne kartą kartojosi praeityje, kai dar jokios žmonių pramonės nebuvo. Labiau tikėtina ir artimesnė tiesai yra pirmoji straipsnio dalis, kurioje išversta Natural News informacija. NASA skelbia jau net ne savo tyrimų duomenis, o kažkokių anoniminių „tarpvyriausybinių” komisijų. Pačios NASA duomenys yra neutralūs įvykių stebėjimo, nesiaiškinant priežasčių.,

  Atsakyti į šį komentarą
  • Domantas    -  2019-12-29, 14:42

   Paskaitykite climatefeedback atsiliepimą apie šį Natural News straipsnį, kuriame paaiškinama, kodėl šis straipsnis yra klaidingas: climatefeedback.org/claimreview/earths-orbit-cannot-explain-modern-climate-change/

   Trumpai tariant, Milankovičiaus teorija kalba apie ilgo periodo klimato svyravimus (20 tūkst. metų ir ilgiau). Tačiau XX a. klimato kaitos negalima paaiškinti Milankovičiaus teorija, nes Milankovičiaus ciklai tam yra per ilgi, o dabartiniai pokyčiai per staigūs.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Pro    -  2019-12-29, 17:18

    Paaiškinimų ir komentarų šia tema netrūksta. Trūksta įrodymų.

    O būtent Milankovičiaus teorija paremta grynai moksliniais įrodymais ir priimta mokslo pasaulio ir yra tikriausias įrodymas.

    Visa kita tik beletristika. Nes pilna pasaulyje tų, kurie iš „globalaus atšilimo” melžia iš pasaulio milžiniškus pinigus. Ir tai niekam nėra paslaptis.

    Taršos kvotų leidimai parduodami už PINIGUS. Tai sory – mes turime suprasti, kad niekam iš „Klimato apsaugos” organizatorių ta tarša iš tiesų nerūpi,- jiems rūpi tik kaip išlaikyti šią situaciją ir toliau melžti pinigus, nes jie žino TIKRĄJĄ padėtį.

    Tik žinoma, niekam jos patys geruoju nepasakos. Jie seks pasakėles apie tai, kad visi moksliniai apskaičiavimai klaidingi, ir jog klimato kaita žmogaus rankų darbas. Įsivaizduojate – žmogus per 100 metų sugebėjo pakeisti KLIMATĄ. Kur girdėjot didesnę nesąmonę? Kad jis užteršė Žemę – abejonių nekyla, dėl to sunaikins save patį, bet kad pakeitė klimatą – absurdas.

   • ok    -  2020-01-02, 18:46

    KLimatas svyravo ir žmonių civilizacijos metu. Kiek čia 6000metų. Mesopotamija buvo žalia, buvo mažasis ledynmetis per viduramžius ir pan , buvo atšilimas ,kad net galėjo vikingai iki amerikos nuplaukti. Tiesiog kam patogu tas paima duomenis paskutinių ten 200metų ir sako: vat šylam, viskas. Fiziškai žmogus nedaro papildomo co2 negu darytu kitos gyvunu rūšys. Tiesiog išnakiname kitas gyvūnų rūšis ir gyvename patys, o augalai išskiria 02 kaip ir visada. Tas iškastinis kuras tai čia smulkmena ,beto bet kokiu atveju jis išseks po 200metų ir viskas bus ok.

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...

JANKIAI-NAMO!...

jei kovoja savanoriai- jų teisė, bet jei kariai siunčiami valstybės vardu, ruzai tai supranta kaip...