infa.lt

Atskleista vandens išnykimo Marse paslaptis

Atskleista vandens išnykimo Marse paslaptis

21 gruodžio
09:30 2019
Fioletinė Marso aura

atvaizdas: Embry-Riddle Aeronautical University / LASP, CU Boulder

Amerikos astronomai užfiksavo paslaptingas ultravioletines pašvaistes Marse, kurios sudarė galimybę sužinoti, kaip nuo planetos paviršiaus ir iš atmosferos dingsta didžiulė masė vandens. Apie tai pranešė „Science Alert“.

Tyrėjai išanalizavo MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Evolution) kosminio aparato duomenis apie šį reiškinį. Paaiškėjo, kad pašvaistės aptinkamos nuo 14 iki 80 procentų viso dienos stebėjimų laiko.

Be to, jų skaičius didėja artėjant planetai prie Saulės, kai ji juda elipsine orbita. Anksčiau buvo manoma, kad šis reiškinys Raudonojoje planetoje yra gana retas.

Ultravioletiniės arba protonų pašvaistės atsiranda, kai Saulės vėjas susiduria su vandenilio debesiu aplink Marsą. Tokiu atveju teigiamai įkrauti vandenilio jonai atima elektronus, skleisdami ultravioletinę spinduliuotę.

Pats vandenilio debesis susidaro planetai prarandant vandenį. Vasarą padidėjus Marso atmosferos temperatūrai, vandens garai pakyla į didelį aukštį, kur ultravioletinės spinduliuotės veikiamas jis suskaidomas į vandenilį ir deguonį.

Pasak mokslininkų, protonų spinduliuotės stebėjimai leis sekti vandens netekimą ir saulės radiacijos sąveiką su viršutiniais Marso atmosferos sluoksniais.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Atskleista vandens išnykimo Marse paslaptis* - nuoroda: https://infa.lt/39380/atskleista-vandens-isnykimo-marse-paslaptis/