infa.lt

Atsakysite už indėnus – Erdoganas pagrasino JAV už armėnų genocido pripažinimą

Atsakysite už indėnus – Erdoganas pagrasino JAV už armėnų genocido pripažinimą

16 gruodžio
20:11 2019

REUTERS

Turkijos prezidentas Recepas Erdoganas, reaguodamas į 1915 metų armėnų genocido pripažinimą, pagrasino JAV patvirtinti rezoliuciją dėl indėnų genocido Amerikos kolonizacijos metu.

Kaip skelbia „Korrespondent“, Turkijos lyderis paragino Amerikos įstatymų leidėjus ištirti milijoną dokumentų iš Osmanų imperijos laikų apie 1915 m. įvykius, kuriuos Ankara atvėrė visuomenei.

„Mes taip pat galime stoti prieš jus su tokiais pat mūsų parlamento sprendimais. Ir mes tai padarysime. Ar įmanoma nutylėti apie indėnus, kalbant apie Ameriką? “- sakė Erdoganas.

Jis pabrėžė, kad „indėnų išnaikinimas tapo gėdingu puslapiu JAV istorijoje“.

Kaip primenama leidinyje, gruodžio 12 d. JAV Kongreso senatas priėmė rezoliuciją, pripažįstančią Osmanų imperijos vykdytą armėnų genocidą. XIX pabaigoje – XX amžiaus pradžioje Osmanų imperija vykdė Armėnijos gyventojų persekiojimą. Kai kurių istorikų teigimu, 1915 m. buvo nužudyta daugiau kaip 1,5 mln. armėnų.

Genocido faktą pripažino daugiau nei 20 šalių, tačiau Turkija termino „genocidas“ naudojimą laiko neteisingu, tvirtindama, kad tuo laikotarpiu vyko broližudiškas karas ir abi pusės patyrė didelius nuostolius.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 123

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...