infa.lt

Nepaisant opozicijos boikoto – Seimo valdančioji dauguma įteisino 3 procentų rinkimų kartelę

Nepaisant opozicijos boikoto – Seimo valdančioji dauguma įteisino 3 procentų rinkimų kartelę

10 gruodžio
13:59 2019

Priimtomis Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-3737(2) parlamentarai  įstatyme įtvirtino, kad partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 3 proc. (šiuo metu – 5 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Jungtinis kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. (šiuo metu – 7 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Įstatyme įtvirtinta, jeigu už sąrašus, dalyvaujančius skirstant mandatus, yra balsavę mažiau kaip 60 proc. visų rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, teisę dalyvauti skirstant mandatus įgyja tas lig šiol skirstant mandatus nedalyvavęs sąrašas (sąrašai, jeigu už juos balsavo vienodas rinkėjų skaičius), už kurį balsavo daugiausia rinkėjų.

Tokiu pat būdu kandidatų sąrašų, turinčių teisę dalyvauti skirstant mandatus, skaičius didinamas ir toliau iki tokio jų skaičiaus, kada už kandidatų sąrašus, dalyvaujančius skirstant mandatus, yra balsavę ne mažiau kaip 60 proc. visų rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Opozicija balsavime nesiregistravo, taip boikotuodama šio įstatymo priėmimą. Ankstesnio balsavimo metu tai davė savo rezultatą, šįkart valdantieji dalyvavo ir balsavo vieningai.

Balsavime registravosi 71 Seimo narys. Už pataisas balsavo 60, prieš – vienas, susilaikė 8 parlamentarai.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. tiek    -  2019-12-11, 14:36

    dėkoju už informatyvumą – jūs tampat mano lyderiais ,kai delfiai , liettrydžiai tiesiog akyse mažėja ,traukias .Dėl tų 3 proc.- šiaip ar taip Lietuvos žmonės jau nebeapsikenčia su dabartine dumblu užsitraukusią pilnai politine tikrove.Gal kas nors keisis,dar būtų gerai,kad panaikintų partinius sąrašus rinkimuose – tai pagrindinė tos sistemos bėda.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Nepaisant opozicijos boikoto - Seimo valdančioji dauguma įteisino 3 procentų rinkimų kartelę* - nuoroda: https://infa.lt/39093/nepaisant-opozicijos-boikoto-seimo-valdancioji-dauguma-iteisino-3-procentu-rinkimu-kartele/