• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Po Paryžiaus teraktų Vokietija peržiūri savo poziciją į karinį įsikišimą

Po Paryžiaus teraktų Vokietija peržiūri savo poziciją į karinį įsikišimą

19 lapkričio
18:03 2015

Merkel

„Sukrėsta Paryžiaus teroristinių išpuolių, Vokietija peržiūri galimybę aktyviau naudoti jos armiją kare su „Islamo valstybe“, nežiūrint į visuomenės spaudimą neatsisakyti pacifistinės tarptautinės politikos, – praneša Antonas Trojanovskis žurnale The Wall Street Journal. – Apie galimą didžiausios Europos Sąjungos valstybės karinį įsikišimą daugiausia kalba parlamento konservatorių grupė, kuriai priklauso kanclerė Angela Merkel“.

„Jei po JTO vėliava bus organizuojamos bendros Rusijos ir Vakarų pasaulio priemonės, Vokietijai reikėtų prisijungti prie šios tarptautinės koalicijos, – teigė parlamento narys Jurgenas Hardtas (Jürgen Hardt). – Ir ne tik ekonominėje bei diplomatinėje sferoje, bet ir karinėje“.

 

Pasaulio lyderiai susirinko į Antaliją, (Turkija), į G20 grupės
aukščiausiojo lygio susitikimą, kur jie susirinko, pasitarti po
penktadienio išpuolių, Paryžiuje. | Nuotrauka: AP

„Nežiūrint į tai, kad šiemet Sirijoje siautėjantis karas į Europą atvijo šimtus tūkstančių pabėgėlių, didelė dalis vokiečių yra prieš karinį įsikišimą“, – praneša žurnalistas. Apklausos, kurią spalį atliko Körber Foundation, rezultatai rodo, kad 63 % vokiečių pasisako už tiesiogines derybas tarp jų vyriausybės ir Sirijos prezidento Bašaro al-Asado, ir tik 16 % palaikė karinį įsikišimą į Sirijos reikalus.

„Kruvinos karų pasekmės, kuriuos JAV vykdė Irake ir Afganistane bei ilgai išsidriekęs Antrojo pasaulinio karo šešėlis, karinius veiksmus daugeliui vokiečių pavertė netinkamais – ir eiliniams, ir Berlyno politinių bei analitinių sluoksnių atstovams, – aiškina žurnalistas. – Tačiau Paryžiaus skerdynės sukrėtė žmones, kurie patys iki šiol dar nepatyrė nė vieno stambaus islamistų teroro akto. Kartu su konfliktu Ukrainoje ir pabėgėlių bei migrantų srautu, teroro išpuoliai parodė, jog pasaulinio saugumo krizė gali kilti nepatogiai arti nuo namų“.

„Mūsų laikais tenka apverkti naujos karo rūšies aukas“, – sakė Vokietijos prezidentas Joachimas Gaukas (Joachim Gauck), kreipdamasis į parlamentą.

parengė: Darius Dimbelis

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 124

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...