infa.lt

Seimas nuleido rinkimų kartelę – nuo šiol partijų patekimo į Seimą riba – 4% vietoje buvusių 5

Seimas nuleido rinkimų kartelę – nuo šiol partijų patekimo į Seimą riba – 4% vietoje buvusių 5

21 lapkričio
13:38 2019

Seimas, matomai, atsižvelgė į demografinius rodiklius Lietuvoje, ypač į tai, kad rinkimuose balsuoja vis mažiau žmonių ir savo priimtu sprendimu nuleido reikalavimų kartelę partijoms ir koalicijoms, palengvindamas joms apeiti duobėto  kelio į Seimą nelygumus.

Žinoma, apie demografinius klausimus įstatymo projekto pateikime duomenų nerasite, nes tokiu atveju klausimas turėtų būti statomas ne apie rinkimų kartelės nuleidimą, o apie Seimo narių skaičiaus mažinimą, su kuo nesutiktų nė viena partija, savo atsisakymui paaiškinti radusi šimtus teisėtų ir racionalių atsakymų.

Todėl pereinant prie oficialiosios dalies, pranešame, jog:

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui suvienodinti Seimo ir savivaldos rinkimų reguliavimą. Tai numatančiomis Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-3737(2) siūloma nustatyti reguliavimą, pagal kurį partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc. (šiuo metu – 5 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Jungtinis kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 6 proc. (šiuo metu – 7 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Taip siūloma mažinti ir ribą, kurios neperžengus užstatas nėra grąžinamas, ir siūloma nustatyti, kad pasibaigus politinės kampanijos laikotarpiui, Vyriausioji rinkimų komisija per 40 dienų grąžina rinkimų užstatą jį sumokėjusiai partijai arba asmeniui, jeigu kandidatų sąrašas (kandidatas) rinkimuose surinko ne mažiau kaip 2 proc. (šiuo metu – 3 proc.) atitinkamoje rinkimų apygardoje rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.

Projektui po svarstymo pritarė 56, prieš balsavo 39, susilaikė 9 Seimo nariai.

Kitaip sakant tie, kas iki šiol balansavo ant išlikimo ribos, šiandien jau gali turėti pusėtinus šansus patekti į Seimo algalapių sąrašus. Pirmiausiai tai, žinoma, liečia valdančiųjų koalicijoje esančius „atskilėlius“ nuo socialdemokratų partijos (socialdarbiečius), neturinčius nei savo realios programos, nei partinių tradicijų, nei elektorato, už kuriuos, greičiausiai, balsuos tik tie rinkėjai, kurie supainios juos su tradiciniais (nesakome, kad tikrais) socialdemokratais.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas nuleido rinkimų kartelę - nuo šiol partijų patekimo į Seimą riba - 4% vietoje buvusių 5* - nuoroda: https://infa.lt/38420/seimas-nuleido-rinkimu-kartele-nuo-siol-partiju-patekimo-i-seima-riba-4-vietoje-buvusiu-5/