infa.lt

Seimas kurs Nacionalinę šeimos tarybą, išlaikomą iš valstybės biudžeto

Seimas kurs Nacionalinę šeimos tarybą, išlaikomą iš valstybės biudžeto

14 lapkričio
13:59 2019

Seimas, siekdamas užtikrinti efektyvią šeimos politiką, po svarstymo pritarė Nacionalinės šeimos tarybos įsteigimui ir jos veiklos reglamentavimui.

Pagal siūlomas nuostatas, Nacionalinė šeimos taryba būtų iš valstybės biudžeto išlaikoma biudžetinė įstaiga. Ji taptų Seimui atskaitinga šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamoji institucija. Tarp jos pagrindinių uždavinių – palaikyti ryšius su Lietuvos šeimomis ir jų organizacijomis, analizuoti jų lūkesčius, taip pat dalyvauti formuojant šeimos politiką ir nustatant strategines šeimos politikos kryptis bei šeimos stiprinimo prioritetus.

Taryba būtų sudaroma 4 metų kadencijai ir veiktų pagal Seimo patvirtintus Nacionalinės šeimos tarybos nuostatus. Ją sudarytų 15 narių iš savivaldybių šeimų tarybų, mokslo ir studijų institucijų, šeimų organizacijų ir su šeimomis dirbančių organizacijų atstovų.

Įstatyme taip pat numatoma reglamentuoti Nacionalinės šeimos tarybos pirmininko įgaliojimus, jo skyrimo bei atleidimo pagrindus, nustatyti reikalavimus tarybos nariams, išsamiau apibrėžti Tarybos uždavinius, funkcijas, teises, Tarybos posėdžių organizavimo ir sprendimų priėmimo sąlygas.

Tarybos nariu galėtų būti tik nepriekaištingos reputacijos, turintis mokslo laipsnį ir (ar) ne trumpesnę kaip 5 metų darbo (profesinės veiklos) ir (ar) narystės (atstovavimo) šeimas vienijančiose ar su šeimomis dirbančiose nevyriausybinėse organizacijose patirtį asmuo.

Taryba atliks numatomo teisinio reguliavimo poveikio šeimai vertinimą ir teisės aktuose numatytą teisinio reguliavimo stebėseną, analizuos ir vertins programų ir priemonių, skirtų šeimai palankiai aplinkai kurti, įgyvendinimą, kasmet parengs ir Seimui pateiks pranešimą apie šalies šeimų būklę ir šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo padėtį.

Tarybos nariams už dalyvavimą Tarybos veikloje nebus mokama. Atlyginimą gaus tik Tarybos pirmininkas

Pasak naujų nuostatų iniciatorių, šiais pakeitimais tikimasi užtikrinti sklandžią Nacionalinės šeimos tarybos, kaip šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamosios institucijos, veiklą.

Po svarstymo už Šeimos stiprinimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3436(2), kurios įsigaliotų nuo 2020 m., balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 9, susilaikė 10 parlamentarų. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas kurs Nacionalinę šeimos tarybą, išlaikomą iš valstybės biudžeto* - nuoroda: https://infa.lt/38221/seimas-kurs-nacionaline-seimos-taryba-islaikoma-is-valstybes-biudzeto/