infa.lt

Putino mėgstamą dainininką Latvija paskelbė „persona non grata“, po Lietuvos

Putino mėgstamą dainininką Latvija paskelbė „persona non grata“, po Lietuvos

01 lapkričio
20:25 2019

Garsiam Rusijos dainininkui Grigorij Leps (Lepsveridze) uždrausta atvykti į Latvijos teritoriją.

Apie tai „Facebook“ paskelbė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkevičs.

„Turėdamas omenyje saugumo tarnybų vertinimą pagal migracijos įstatymą, nusprendžiau Rusijos pilietį Grigorijų Lepsveridzę įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą Latvijos Respublikoje, uždraudžiant atvykti į Latviją neterminuotam laikui“, – sakė Latvijos užsienio reikalų ministerijos vadovas. Ministras nepateikė kitų savo sprendimo priežasčių.

Paskutinis koncertas su dalyvaujant Lepsui Latvijoje įvyko šių metų liepą. Jūrmaloje dainininkas koncertavo „Laimos Vaikule“ festivalyje.

Koncerte dalyvavo šalies vidaus reikalų ministerijos vadovas Sandis Girdens. Už tai ministrą aštriai sukritikavo teisingumo ministras Janis Bordas ir Latvijos Seimo deputatai. Jų kritika kilo dėl to, kad Lepsas yra „Rusijos mafijos dainininkas“ ir vienas mėgstamiausių Putino atlikėjų.

Neužilgo iki šio skandalo, Lepsui duris užvėrė ir Lietuva.

Nusipelnęs Ingušijos artistas, Karačiajų-Čerkesijos liaudies artistas ir nusipelnęs Rusijos Federacijos artistas Georgijus Lepsas taip pat negali aplankyti dar kelių šalių.

Pirmoji valstybė, paskelbusi jį „persona non grata“ 2013 m., buvo JAV. Jungtinių Valstijų valdžia išsiaiškino dainininko ryšį su nusikalstama grupe „Brotherly Circle (Братский круг)“, kuri, be viso kito, užsiima dar ir narkotikų prekyba. Lepsas kaltinimus pavadino „juokingais ir kliedesiais“.

2016 m. Lepsui „užsidarė“ Didžioji Britanija, o 2018 m. gegužę – Izraelis.

Tačiau praėjus penkioms dienoms po sprendimo uždaryti dainininkui duris į Izraelį, staiga Izraelio valdžia apsigalvojo ir suteikė jam galimybę duoti keletą koncertų Tel Avive ir Haifoje.

Kneseto deputatė Julija Malinovskaya šį sprendimą pavadino „stebuklu“.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Putino mėgstamą dainininką Latvija paskelbė „persona non grata“, po Lietuvos* - nuoroda: https://infa.lt/37846/putimo-megstama-dainininka-latvija-paskelbe-persona-non-grata-po-lietuvos/