• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Pentagono vadovas: Turkija pastatė mus visus į siaubingą padėtį

Pentagono vadovas: Turkija pastatė mus visus į siaubingą padėtį

25 spalio
08:57 2019
Mark Esper

AP News nuotr.

JAV gynybos sekretorius Markas Esperis sako, kad Ankara juda neteisinga kryptimi NATO sąjungininkų atžvilgiu, o jos karinė operacija Sirijoje kelia pavojų pastaraisiais metais pasiektiems laimėjimams, kai JAV vadovaujama koalicija ir Sirijos kurdų sukarinti daliniai kovojo su teroristine islamo valstybe “.

„Turkija mus visus pastatė į siaubingą padėtį. Manau, kad invazija buvo nepagrįsta“, – sakė Esperis, kalbėdamas JAV Maršalo fondo renginio Briuselyje metu. Manau, kad prezidentas Erdoganas buvo įsitikinęs, jog dėl vienokių ar kitokių priežasčių šis įsiveržimas praeis be pasekmių, nes nebuvo galimybės, kad mes pradėtume karą su NATO sąjungininku“.

Jis taip pat pažymėjo, kad Turkija turėtų daugiau žiūrėti NATO kryptimi ir mažiau į Rusiją. „Tai liūdna, – mes turime dirbti kartu, kad sustiprintume savo bendradarbiavimą su Turkija ir įsitikintume, kad ji vėl tapo stipriu ir patikimu, atsakingu sąjungininku, kokia jis buvo anksčiau“, – teigė Pentagono vadovas.

Pasak jo, JAV santykiuose su Turkija dabar pastebimas „vingiuotas laikotarpis“ ir reikia stengtis grąžinti Ankarą į teisingą kelią.

Prisimename, spalio 22 d., Rusija ir Turkija pasirašė memorandumą dėl bendrų veiksmų situacijai šiaurės rytų Sirijoje spręsti. Visų pirma, kurdų grupėms buvo skirta 150 valandų, kad būtų galima visiškai išlaisvinti 30 kilometrų zoną tolyn nuo Turkijos sienos, po ko Rusijos ir Turkijos kariuomenė pradės bendrą patruliavimą.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasiekė operacijos „Peace Source“, nukreiptos prieš kurdų savigynos būrius Sirijoje, sustabdymą, siekiant išvesti kurdus iš Turkijos pasienio. Tuo pačiu metu JAV kariuomenė išvyksta iš Sirijos, šalyje liks nedidelis kontingentas, kuris saugos naftos telkinius nuo islamo kovotojų likučių.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 77

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...