infa.lt

Seimas beveik palaimino „statybininko kortelę“, beliko klausimas – kas ją kontroliuos – privatus verslas ar valstybė?

Seimas beveik palaimino „statybininko kortelę“, beliko klausimas – kas ją kontroliuos – privatus verslas ar valstybė?

23 spalio
12:48 2019

Jei privatus verslas valdys privalomą leidimą dirbti statybininku – jis faktiškai turi visas galimybes „palikti už borto“ visus kitus pavienius statybininkus ar jų brigadas

Pespektyva

Spalio 22 d. Seimas po pateikimo pritarė Seimo narių grupės įregistruotiems Statybos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektams, kuriais siekiama sudaryti prielaidas privalomos vadinamosios statybininko kortelės įvedimui, kad būtų galima efektyviau mažinti „šešėlį“ statybos sektoriuje, mažinti nelegalaus darbo mastą, didinti saugą statybvietėse ir sukurti prielaidas skaidriau organizuoti viešuosius pirkimus.

Remiantis 2019 m. birželio 19 d. Vyriausybės pasitarime pateikta informacija, statybos sektoriuje, esą yra neapskaitoma 500–700 mln. Eur pajamų.

„Statybininko kortelės klausimą reikia spręsti kuo skubiau, kadangi statybos sektorius yra viena labiausiai „šešėlinės“ ekonomikos paveiktų ūkio sričių: čia daug darbuotojų dirba nesudarę darbo sutarties arba vykdo individualią veiklą jos neįteisinę“, – teigia vienas iš įstatymo projektus įregistravusių Seimo narių, socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

Spalio 14 d. parlamentarai iš įvairių frakcijų Seime įregistravo įstatymų projektus, kuriais siekiama sudaryti prielaidas privalomos vadinamosios statybininko kortelės įvedimui.

Įstatymų projektai parengti konsultuojantis su Lietuvos statybininkų asociacija, kuri pirmoji, remdamasi užsienio patirtimi, iškėlė ir jau ėmė įgyvendinti statybininko kortelės idėją.

Seimo narių pateiktomis pataisomis siūloma laiko apskaitos statybvietėse ir kompetencijų vertinimo sistemos valdymą kaip viešojo administravimo funkciją pavesti Lietuvos statybininkų asociacijai, jau turinčiai visą reikalingą techninę bazę ir geriausią patirtį šioje srityje.

Seimas taip pat po pateikimo pritarė ir alternatyviam Vyriausybės parengtam įstatymų pataisų paketui, kuriuo siūloma, kad statybininko kortelę ir jos informacinę sistemą kurtų ir valdytų valstybė.

Su statybininko kortele susiję įstatymų projektai, apsvarsčius juos Seimo komitetams,  į Seimo plenarinių posėdžių salę grįš š. m. lapkričio 21 d.

infa.lt komentaras:

Jei privačių statybinių organizacijų asociacija valdys privalomą gauti leidimą dirbti statybininku (kas iš tikrųjų ir yra  privaloma statybininko kortelė) – ji faktiškai turi visas galimybes „palikti už borto“ visus kitus pavienius statybininkus ar jų brigadas, kaip „neatitinkančias kvalifikacinių reikalavimų“, atitikimą kuriems vertintų ji pati. Ar gali būti geresnis konkurencinis būdas, nei turėti kontrolės įrankį, vertinantį darbo galimybes toje srityje, kurioje ji pati turi didžiausią interesą? Tai reikštų koncentraciją, kas iš esmės yra priešinga konkurencijai.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas beveik palaimino "statybininko kortelę", beliko klausimas - kas ją kontroliuos - privatus verslas ar valstybė?* - nuoroda: https://infa.lt/37508/seimas-beveik-palaimino-statybininko-kortele-beliko-klausimas-kas-ja-kontroliuos-privatus-verslas-ar-valstybe/