infa.lt

Beždžionės aplenkia žmogų kognityvinio lankstumo testuose

Beždžionės aplenkia žmogų kognityvinio lankstumo testuose

20 spalio
09:38 2019
Beždžionė ir kompiuteris

nuotr. youtube

„Kaip liudija atliktas tyrimas, beždžionės aplenkė žmones teste, skirtame išmatuoti kognityvinį lankstumą“, – praneša Daily Mail.

„Eksperimento psichologijos srityje, vykdyto Džordžijos valstijos universiteto mokslininkų, eigoje, žmonės buvo lyginami su beždžionėmis kapucinais ir makakomis rezus

Abiem grupėms buvo duota užduotis sąveikauti su jutikliniu kompiuterio ekranu, ant kurio buvo pavaizduoti keturi kvadratai su skirtingais piešiniais.

Kai tiriamieji spustelėdavo kvadratus teisinga seka, vietoje vieno iš kvadratų atsirasdavo trikampis, kurį paspaudus gaudavo apdovanojimą“, – rašo leidinys ir papildo, jog beždžionėms apdovanojimas buvo banano gabalėlis, o žmonės apie apdovanojimą buvo informuojami trumpu garso signalu.

Po to tyrėjai. ketindami patikrinti, kiek lankstūs dalyviai gali būti savo pažinimo procese, nuo pat pradžių patalpino trikampius sensoriniame ekrane kartu su kvadratais.

„Pasak„ LiveScience “ publikacijos , jie nustatė, kad beždžionės su kur kas didesne tikimybe suvokia tą faktą, kad gali gauti apdovanojimą tiesiog iškart palietusios trikampį. Skirtingai nuo jų, tiriamieji žmonės atkakliai siekė pirmiausia spustelėti kvadratus originalia seka ir tik po to spustelėti trikampį “, – rašoma straipsnyje.

„Visumoje 70% beždžionių apskaičiavo, kad jos gali tiesiog spustelėti trikampį ir praleisti kvadratų paspaudimus. Dauguma iš 61% tiriamųjų žmonių siekė praeiti jau pažįstamą kvadratų seką prieš spustelėdami trikampį, kad gautų atlygį. “, – pažymima leidinyje.

„Manau, kad mus vis mažiau ir mažiau stebina tai, kad primatai kartais aplenkia žmones“, – sako Julia Watzeck, Džordžijos universiteto aspirantė. (…) „Yra rimtų priežasčių, kodėl mes darome tai, ką darome, bet manau, kad kartais tai mums gali sukelti masę nemalonumų“.

Daugelis primatų rūšių pademonstravo gebėjimą mąstyti pažangiau ir dinamiškiau“, – praneša „Daily Mail“.

Pavyzdžiui, Siera Leonėje tyrėjai aptiko, jog kadangi šimpanzės yra išstumiamos iš saugomų teritorijų, jos įvairiais būdais prisitaikė prie žmonių pasaulio, tame tarpe, atradusios būdus kaip saugiai pereiti kelią ir tinkamiausią laiką aplankyti žmonių buvimo vietas“.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Beždžionės aplenkia žmogų kognityvinio lankstumo testuose* - nuoroda: https://infa.lt/37325/bezdziones-aplenkia-zmogu-kognityvinio-lankstumo-testuose/