• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Seime eilinį kartą grįžtama prie „Pakso bylos prieš Lietuvą“ svarstymo, siekiant išvengti ES sankcijų valstybei

Seime eilinį kartą grįžtama prie „Pakso bylos prieš Lietuvą“ svarstymo, siekiant išvengti ES sankcijų valstybei

19 rugsėjo
20:28 2019

prezidentas Rolandas Paksas

Lietuva (politikai priėmę sprendimą) Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) yra kaltinama, kaip pažeidžianti nuverstojo prezidento Rolando Pakso teisę būti renkama ir rinkėjų teisę – rinkti ką nori. Šio klausimo sprendimas iškeliamas Srime jau ne pirmą ir net ne antrą kartą bei kadenciją, bet iki šiol jis yra tiesiog vilkinamas.

Už tai Lietuvai (mokesčių mokėtojams) gresia sankcijos, todėl jau kažkelintą kartą šiuo klausimu Seime surinkti parašai ir įregistruotas Konstitucijos 74 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-3867. Projektą savo parašais parėmė 95 Seimo nariai.

Teikiamas pakeitimais siekiama įgyvendinti EŽTT Didžiosios kolegijos 2011 m. sausio 6 d. sprendimą byloje Paksas prieš Lietuvą (Nr. 34932/04), kuriuo Lietuva pripažinta pažeidusi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pirmojo protokolo 3 straipsnį, garantuojantį teisę į laisvus rinkimus, dėl pareiškėjo „pasyviosios“ rinkimų teisės būti renkamam Seimo nariu apribojimo nuolatinio ir negrįžtamo pobūdžio.

Įregistruotu įstatymo projektu siūlomomis Konstitucijos pataisomis siekiama užtikrinti teisės į laisvus rinkimus įgyvendinimą, taip pat įvykdyti minėtą EŽTT sprendimą ir išvengti tarptautinių sankcijų Lietuvos atžvilgiu taikymo.

Kaip rašoma teisės akto aiškinamajame rašte, siekiant pašalinti Konvencijos pirmojo protokolo 3 straipsnio nuostatų nesuderinamumą su Konstitucijos nuostatomis ir panaikinti teisės būti renkamam Seimo nariu apribojimo nuolatinį ir negrįžtamą pobūdį, projektu siūloma papildyti Konstitucijos 74 straipsnį nuostata, kad asmuo, kurį Seimas už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino Seimo nario mandatą, gali būti renkamas Seimo nariu ne anksčiau kaip po dešimties metų nuo tokio asmens pašalinimo iš užimamų pareigų ar Seimo nario mandato panaikinimo.

Numatoma, kad minėtas Konstitucijos pataisų projektas Seimo posėdyje bus pristatytas rugsėjo 24 d.


Žymos

1 Atsiliepimas

 1. :D:D:D    -  2019-09-20, 20:10

  Priminkite kas ten tą bylą prieš lietuvą laimėjo?
  Ar tik ne toks Stanislovas Tomas?
  Ir panašu, kad jis šį reikalą davedė iki galo, tai yra – pastatė lietuvos loviakriuksius į vietą.
  Naturaliai iškyla klausimai:
  – kas tada bus su Kedytės byla?
  – ir kas bus su milijardine ‘žydų’ byla?
  Padavėjau!!! Skubiai – popkorno!!!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seime eilinį kartą grįžtama prie "Pakso bylos prieš Lietuvą" svarstymo, siekiant išvengti ES sankcijų valstybei* - nuoroda: https://infa.lt/36447/seime-eilini-karta-griztama-prie-pakso-bylos-pries-lietuva-svarstymo-siekiant-isvengti-es-sankciju-valstybei/