infa.lt

Ar tikrai Lietuvos ekonomiką išgelbės kanapės? – klausia Seimo narės A. Kubilienė ir L. Matkevičienė

Ar tikrai Lietuvos ekonomiką išgelbės kanapės? – klausia Seimo narės A. Kubilienė ir L. Matkevičienė

19 rugsėjo
20:11 2019

paveikslėlis

Rugsėjo 18 d. Seimo Ekonomikos komitetas, svarstydamas Pluoštinių kanapių įstatymų projektus, paaukojo žmonių, visuomenės sveikatą pluoštinių kanapių augintojų ir perdirbėjų pelnų vardan, palikdamas spręsti su tuo susijusias problemas sveikatos sektoriui.

Tokio liberalaus kanapių panaudojimo neišdrįso siūlyti jokia Europos Sąjungos šalis.

Pažymėtina, kad dabartiniu metu nėra jokių nepriklausomų mokslinių tyrimų, liudijančių, kad yra saugi svarbiausios kanapių svaiginamosios medžiagos – tetrahidrokanabinolio (THC) –  koncentracija gaminiuose, skirtuose žmonėms vartoti.

Komitetas netgi balsavo ir pritarė Seimo nario Dainiaus Kreivio pasiūlymams Vyriausybės išvadoms, o ne įstatymo projektams. Tikriausiai tikimasi, kad kanapės išgelbės Lietuvos ekonomiką, o kaip gi kitaip, jei Lietuvoje yra auginama beveik ketvirtadalis visų Europos Sąjungoje auginamų pluoštinių kanapių (9 iš 40 tūkst. ha).

Daugiausiai kanapių augina Prancūzija, Lietuva –  antra. Žinant populiacijos dydžius ir šalių plotus, tai tikrai stebina.

Visų pirma, Ekonomikos komitetas pasiūlė pagrindiniam – Kaimo reikalų komitetui –  išbraukti Vyriausybės pasiūlytą nuostatą, kad ,,THC kiekis pluoštinių kanapių tarpiniuose produktuose neturi viršyti 0,2 proc. Jei THC kiekis pluoštinių kanapių tarpiniuose produktuose viršija nustatytą ribą, jie laikomi atliekomis, turi būti šalinami ir negali būti naudojami tolesniame pluoštinių kanapių gaminių gamybos procese“.

Toks pasiūlymas reiškia, kad panaikinami bet kokie saugikliai ir sudaromos prielaidos sukoncentruoti didelį THC kiekį produktuose be jokios kontrolės, be jokio užtikrinimo, kad tokia produkcija nepatektų į rinką.

Taip pat numatoma leisti gaminti net kanapių ekstraktą, kuris yra draudžiamas pagal 1961 m. Bendrąją narkotinių medžiagų konvenciją.

Galiausiai, buvo pasiūlyta, kad jokios ribinės THC normos nebus taikomos eksportuojamiems pluoštinių kanapių gaminiams, net ir 10 proc. THC kokiame nors pyrage ar kreme. O tai jau reiškia, kad radus  gaminių su aukšta THC koncentracija, bus aiškinama, kad ši produkcija skirta eksportui.

Ar tikrai  politikai to nežino?


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ar tikrai Lietuvos ekonomiką išgelbės kanapės? - klausia Seimo narės A. Kubilienė ir L. Matkevičienė* - nuoroda: https://infa.lt/36443/ar-tikrai-lietuvos-ekonomika-isgelbes-kanapes-klausia-seimo-nares-a-kubiliene-ir-l-matkeviciene/