• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

„Laisvė triukšmauti turi turėti aiškias ribas“, – tvirtina M. Majauskas

„Laisvė triukšmauti turi turėti aiškias ribas“, – tvirtina M. Majauskas

06 rugsėjo
15:15 2019

Seimo konservatorių frakcijos narys Mykolas Majauskas pateikė Administracinių nusižengimų kodekso ir Triukšmo valdymo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma dvigubinti baudas už triukšmo taršos pažeidimus. Kartu parlamentaras siūlo nustatyti, kad savivaldybių tarybos turėtų privalomai viešai svarstyti pakartotinių triukšmo viešose vietose taisyklių pažeidėjų ūkinės veiklos ribojimą.

Šiuo metu kai kurių Lietuvos savivaldybių patvirtintos triukšmo prevencijos taisyklės numato priemones, skirtas drausminti pakartotinai ar piktybiškai jų nesilaikančius asmenis, tačiau ūkinės veiklos ribojimo svarstymas apibrėžiamas tik kaip galimybė, o ne būtinybė. Kitose savivaldybėse toks mechanizmas nėra numatomas ar apibrėžtas apskritai.

„Toks skirtingas reguliavimas savivaldybės institucijas padaro neįgalias imtis griežtesnių sankcijų, o abejingoms savivaldybėms leidžia sąmoningai ignoruoti nuolatinius triukšmo taisyklių pažeidimus jų svarstymus numarinant darbo grupėse ir uždarose komisijose. Dažnai savivaldybės už pakartotinius taisyklių pažeidimus net nesvarstyto jų laužytojų veiklos ribojimo, ir leidžia pažeidėjams ir toliau tęsti gyventojų rimtį trikdančią veiklą, taip ignoruodami bendruomenių teisę į poilsį“, – pažymėjo M. Majauskas.

Dabar galiojančio reguliavimo neveiksmingumą įrodo Vilniaus miesto savivaldybės surinkti duomenys (lentelė pridedama), kurie rodo, kad nuo 2017 m. atvejų, susijusių su Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo taršos kontrolę, nevykdymu ar pažeidimu skaičius Lietuvoje išaugo beveik ketvirtadaliu (nuo 131 iki 170 atvejų), o konkrečiai su savivaldybių patvirtintų triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklių pažeidimu susijusių atvejų skaičius išaugo dvigubai (nuo 26 iki 55 atvejų).

Spręsti susidariusią situaciją Seimo narys M. Majauskas siūlo didinant baudas už triukšmo pažeidimus ir nustatant, kad pakartotinai triukšmo taisykles laužančiųjų viešas ūkinės veiklos ribojimo svarstymas būtų ne savivaldybių taryboms paliekama teisė, bet privaloma jų pareiga.

„Toks pakeitimas įpareigotų savivaldybių tarybas viešai svarstyti papildomas sankcijas piktybiniams pažeidėjams, – teigė parlamentaras. – Esu užaugęs Vilniaus Senamiestyje ir puikiai suprantu, kad gyvenimas tokiose vietose niekada nestoja. Pasirinkdamas gyventi miesto centre turi su tuo susitaikyti ir išmokti sugyventi su įvairiausio būdo žmonėmis, taip pat ir su naktiniais pramogautojais. Tačiau laisvė linksmintis ir kelti triukšmą turi aiškias įstatymu nustatytas ribas ir ji negali pažeisti kitų žmonių teisės į miegą ir sveiką gyvenimą.“

Senamiesčio bendruomenių pirmininkė Asta Baškauskaitė pažymi, kad savivaldybė ignoruoja Senamiesčio gyventojų teises ir triukšmo ribas nustatančius įstatymus, todėl nutarta kreiptis į Seimo narius prašant pagalbos.

„Barams suteikiama žalia šviesa veikti ir triukšmauti iki vėlumos – gyventojų miego ir ramybės sąskaita. Gyventi Senamiestyje tapo košmaras, kai mero prioritetas yra ,,naktinės ekonomikos“ skatinimas, o ne gyventojų gerovė. Kai pakartotiniai gyventojų prašymai į savivaldybę atmetami ir ignoruojami, lieka kreiptis pagalbos į Seimą“, – teigė A. Baškauskaitė.


Žymos

komentarai 3

 1. peticijos•com    -  2019-09-08, 08:42

  ‘Uz Mykolo Majausko ir Dovilės Šakalienės pasalinima is pareigu’ – jau senai šio niekšo nušalinimo nuo pareigų nori daug žmonių nei neminint nepasirašiusių, kurie netiko peticijomis (na taip, jos tuščios, nauda tik bendraminčių radime ir susiburime, kad tada būtų galima kažką realiai nuveikti). Tad ne jam ką nors kalbėti ir aiškinti. Politinis lavonas ir tiek.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. klausimas:    -  2019-09-08, 10:16

  ar atsiras žurnalistai, kurie išdrįs parašyti apie tai, kiek politinės mumijos: majauskas, šakalienė, žiobienė ir kiti – sulaužė žmonių gyvenimų? Kiek sužalojo vaikų?
  – Kodėl nieks nerašo apie daugiau nei 200 vaikų, kurie pagrobti be teismo sprendimo?
  – Kodėl nieks nerašo apie pagrobtus vaikus apie kurių būvimo vietą nežino nei taip vadinamos, juos pagrobusios, ‘vaikų teisės’?
  – kodėl niekas nerašo apie nusižudžiusias motinas po vaikų pagrobimų? Kiek jų? Man žinomi keli atvejai ir ypač skaudu, kai vaikai buvo paimti be jokio pagrindo! Kas dabar atlygins žalą vaikams tapusiems našlaičiais dėl valstybinių institucijų smurto? Jei apskritai tokią žalą atlyginti įmanoma?

  Atsakyti į šį komentarą
  • To-> klauismui    -  2019-09-08, 10:33

   Užuot uždavinėjęs klausimus – imkite ir parašykite. Jei tikrai turite faktų, kuriuos galėsite įrodyti. Tikrai išspausdins.

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *„Laisvė triukšmauti turi turėti aiškias ribas“, - tvirtina M. Majauskas* - nuoroda: https://infa.lt/36100/laisve-triuksmauti-turi-tureti-aiskias-ribas-tvirtina-m-majauskas/