infa.lt

Britanijoje atmestas „brexit“ be susitarimo ir išankstinių rinkimų planas

Britanijoje atmestas „brexit“ be susitarimo ir išankstinių rinkimų planas

05 rugsėjo
11:18 2019

Britanijos žemutiniai rūmai

„Ar jūs turite planą?“ – klausiama Boriso Johnsono. Šį klausimą užduoda visa Didžioji Britanija. Per dvi dienas ministras pirmininkas patyrė daugybę pralaimėjimų parlamente, prarasdamas darbinę daugumą ir negavęs paramos pirmalaikiams rinkimams.

Bendruomenių rūmai priėmė įstatymo projektą atidėti „Brexit“ ir taip atidėti galimą pasitraukimą iš Europos Sąjungos dar trims mėnesiams, jei Londonas ir Briuselis anksčiau nesusitaria dėl pasitraukimo sąlygų.

Tačiau prieš tai abiejų partijų vadovai apsikeitė piktomis pastabomis.

Jeremy Corbinas, darbo vadovas

„Jei ministras pirmininkas su šalimi daro tai, ką jis padarė su savo partija per pastarąsias 24 valandas, manau, kad daugeliui žmonių reikia bijoti jo nekompetencijos, dvejonių ir atsisakymo pripažinti žinomus faktus apie pasitraukimo be susitarimo pasekmes“.

Borisas Johnsonas, ministras pirmininkas

„Aš žinau, kad (ponas Corbinas) yra susirūpinęs dėl laisvosios prekybos susitarimų su Amerika, tačiau aš matau tik vieną chloruotą vištą, ir ji dabar sėdi ant šio suolo.“

Vėliau Bendruomenių rūmai faktiškai užkirto kelią Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš Europos Sąjungos be susitarimo, patvirtindami„Brexit“ atidėjimo įstatymo projektą.

„Už 327, prieš 299“

Johnsonas teigė, kad įstatymo projektas „užkirto kelią“ deryboms su ES, ir vienintelė išeitis dabar yra pirmalaikiai rinkimai.

Borisas Johnsonas, ministras pirmininkas: „Pone pirmininke, vyriausybė negali veikti, jei Bendruomenių rūmai atsisako priimti viską, ką mes siūlome. Ir, mano nuomone, ir vyriausybės nuomone, spalio 15 d., antradienį, turėtų įvykti rinkimai.“

Tačiau deputatai atmetė jo iniciatyvą, o opozicijos lyderis apkaltino ministrą pirmininką „nesąžiningu žaidimu“.  Lordų rūmai dabar turėtų patvirtinti įstatymo projektą uždrausti „sunkų breksitą“. Anot „Reuters“, tai turėtų įvykti ne vėliau kaip penktadienio vakarą, rugsėjo 6 d.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Britanijoje atmestas "brexit" be susitarimo ir išankstinių rinkimų planas* - nuoroda: https://infa.lt/36061/britanijoje-atmestas-brexit-be-susitarimo-ir-isankstiniu-rinkimu-planas/