infa.lt

Vokiečių paaugliai pateko į vergiją Rumunijoje

Vokiečių paaugliai pateko į vergiją Rumunijoje

31 rugpjūčio
18:00 2019

Rumunijos policija

Vokiečių paaugliai, kurie buvo išsiųsti į Rumuniją programos vaikams, su socialinėmis ir kitokiomis problemomis fone, buvo laikomi vergijos sąlygomis, praneša BBC.

Aštuoni žmonės, tame tarpe sutuoktinių pora iš Vokietijos, įtariami prekyba žmonėmis ir žiauriu elgesiu su nepilnamečiais, išsiųstais į Rumuniją socialinei-psichologinei reabilitacijai, Vokietijos socialinės programos „Project Maramures“ pagrindu.

Rumunijos kovos su organizuotu nusikalstamumu prokuratūra (DIICOT) tvirtina, jog paaugliai buvo žeminami ir verčiami „dirbti sekinantį fizinį darbą“.

„Project Maramures“ tinklapyje pasakojama, jog to paties pavadinimo rajone, esančiame Rumunijos šiaurinėje dalyje, nepilnamečiai su elgesio sutrikimais ir/ar narkotine priklausomybe gyvena fermoje ir gauna psichologinę pagalbą.

Tačiau Rumunijos tardytojai tvirtina, jog su paaugliais, kurių amžius siekė nuo 12 iki 18 metų, buvo elgiamasi kaip su vergais, – jie buvo mušami ir verčiami dirbti sunkius fizinius darbus.

Jiems dažnai neduodavo maisto, teigia BBC, neleisdavo vartoti jiems skirtų vaistų ir uždrausdavo ryšio priemones su išoriniu pasauliu, sakoma DIICOT pranešime.

Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovė patvirtino, jog vokiečių diplomatai palaiko kontaktus su Rumunijos valdžia, siekdami padėti paaugliams.

„Šis projektas egzistuoja jau apie 20 metų, ir iki šiol niekas neįtarė apie tas problemas, kurios šiandien skelbiamos žiniasklaidoje, pasakė ji Associated Press agentūrai.

Associated Press, remdamasi savais šaltiniais, praneša, jog keletas reabilitacijos centro darbuotojų sulaikyti.

Vietos vaikų teisių agentūra pranešė France Presse agentūrai, kad tuo momentu, kai teisėsaugos darbuotojai atvyko į šį centrą, ten buvo 20 vaikų. Keturi iš jų buvo paimti globos priežiūrai iki jų perdavimo tėvams. Kol kas neaišku, kur randasi kiti 16 vaikų, kurie buvo perduoti projekto priežiūrai.

Rumunijos prokuratūra nepraneša, kiek būtent vaikų atsidūrė tokiose sąlygose, patikslindama tik tai, jog žiauraus elgesio su paaugliais praktika, jų įtarimu, prasidėjo 2014 metais.

plačiau: dailystar.com

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Vokiečių paaugliai pateko į vergiją Rumunijoje* - nuoroda: https://infa.lt/35939/vokieciu-paaugliai-pateko-i-vergija-rumunijoje/