infa.lt

„72% mano, jog Lietuvos kariai turėtų būti siunčiami į tarptautines operacijas, jei to prašo NATO“, – teigia KAM

„72% mano, jog Lietuvos kariai turėtų būti siunčiami į tarptautines operacijas, jei to prašo NATO“, – teigia KAM

25 rugpjūčio
08:47 2019
Pirmasis Lietuvos karių būrys i6vykstantis į Kroatiją 1994 m. rugpjūčio 22 d.

Pirmasis Lietuvos karių būrys i6vykstantis į Kroatiją 1994 m. rugpjūčio 22 d. | KAM nuotr.

1994 m. rugpjūčio 22 d. pirmasis Lietuvos taikos palaikymo būrys LITPLA-1, sudarytas iš 32 karių, vadovaujamų kpt. Artūro Chrapko, išskrido Kroatiją. Nuo šios dienos praėjo lygiai ketvirtis amžiaus – būtent tiek laiko Lietuva dalyvauja įvairiose tarptautinėse operacijose, taip prisidėdama prie tarptautinių pastangų sukurti saugesnę aplinką ir stabilizuoti padėtį krizių apimtuose regionuose.

„Svarbu pabrėžti tai, kad praėjus vos ketveriems metams po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuva į tarptautinę operaciją jau skyrė pirmuosius savo karius, tuo pademonstruodama siekį bendradarbiauti su kitomis valstybėmis sąjungininkėmis ir ryžtą dalytis atsakomybe už tarptautinį saugumą. Dalyvaudama tarptautinėse operacijose ir bendrose tarptautinėse pajėgose, Lietuva įgyja daug vertingos patirties ir prisideda prie NATO kolektyvinės gynybos ir karinio bendradarbiavimo stiprinimo, Europos Sąjungos saugumo ir gynybos politikos įgyvendinimo“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Per dvidešimt penkerius metus išsiplėtė operacijų, kuriuose dalyvavo ir dalyvauja Lietuva, pobūdis ir geografija. NATO pietų kaimynystėje kylančios grėsmes – nestabilios valstybės Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje, išaugę migracijos srautai, teroristinių organizacijų veikla – neigiamai veikia saugumo aplinką. Todėl siekdama prisidėti prie saugumo situacijos stabilizavimo, Lietuva vis labiau įsitraukia į tarptautines operacijas, mokymo ir patariamąsias misijas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje.

Lietuvos kariai taip pat vis aktyviau dalyvauja jūrų operacijose, prisideda prie pasaulio bendruomenės pastangų stabdyti nelegalią migraciją Viduržemio jūroje, tarptautinės bendruomenės kovos su piratavimu Indijos vandenyne.

Iš viso per ketvirtį amžiaus tarptautinėse operacijose dalyvavo daugiau kaip 5,5 tūkst. Lietuvos karių, kurių dauguma į jas vyko po kelis kartus. Jose mūsų kariai įgijo patirties, kaip planuoti ir atlikti operacijas, veikti kartu sąjungininkais įvairiomis sąlygomis, kuri ypač vertinga rengiantis savo krašto gynybai, bet ir patys tapo mokytojais – įgytą patirtį perduoda ir tiems, kuriems šiandien reikia jų kompetencijos ir žinių.

Deja, vykdant tarptautinių operacijų užduotis, netekome dviejų savo karių – vyresniojo leitenanto Normundo Valterio, jis žuvo 1996 m. balandžio 17 d. nuo sprogusios prieštankinės minos Bosnijoje ir Hercegovinoje ir seržanto Arūno Jarmalavičiaus, žuvusio 2008 m. gegužės 22 d. per NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos užpuolimą ir apšaudymą.

Lietuvos karių dalyvavimui tarptautinėse operacijoje pritaria ir mūsų šalies žmonės. 2018 m. gruodžio mėn. atliktos apklausos duomenimis, 72 proc. apklaustųjų mano, kad Lietuvos kariai turėtų būti siunčiami į tarptautines operacijas, jeigu to prašo NATO sąjungininkai. Taip pat 68 proc. apklausos dalyvių išreiškė pritarimą, kad Lietuva turėtų aktyviau prisidėti prie kovos su tarptautiniu terorizmu.

Šiandien Lietuva siunčia karius dalyvauti 11-je NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir kitose sąjungininkų suburtų koalicijų vykdomų tarptautinių operacijų Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Indijos vandenyne. Tarp jų – ir karinė mokymo operacija Ukrainoje, ES mokymo misija Malyje, Centrinės Afrikos Respublikoje, NATO operacijos Irake, Afganistane, ES operacija Indijos vandenyne, kt.


Žymos

komentarai 6

 1. :D:D:D    -  2019-08-25, 12:35

  Visiškas melas. Lietuviai prieš kariuomenę, metalo laužo pirkimą ir visą kitą pinigų plovimo, žmonių išnaudojimo ir žudimo karinį mėšlą. Tai parodė daugybė apklausų.
  Pvz: apklausa: ‘Krašto apsaugos ministerija paskelbė trijų karinių miesteliųstatybos konkursą. Investicijos – apie 126 mln. eurų. Ar Lietuvai to reikia?’. Apklausos rezultatas: 63,43% -> NE.
  Protingos merginos ir moterys su kariškiais nebeprasideda, tad kariškiams ir karininkams reikėtų susimąstyti dėl specialybės keitimo jei nori susikūrti šeimas.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Anonimas    -  2019-08-25, 16:59

  Tie kas pabuvojo ‘mūšio’ lauke nėra tinkami šeimų kurimui. Tokie žmonės tampa nebereikalingi, nes su jais perdaug problemų: po traumatinis stresas, fiziniai ir protiniai invalidumai, kariai taip pat eksperimentinių vaistų ir skiepų triušiai, jiems sunkiai sekasi adaptuotis visuomenėje, pakeisti sritį; ir t.t…
  Trumpiau tariant, negi demokratiniame pasaulyje, nėra jaunuolių gyvenimų negriaunančių specialybių?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. As    -  2019-08-25, 22:12

  Nejuokinkite, kas tuo patikes?! Kas nores mirti del svetimu? Issikuopkite savo salies mesla, o paskui- vaidinkite geradarius. Aplamai, kodel Lietuva neturi savanoriu armijos, kuri butu pasirengusi vykti visur? Airija-maza salis kaip ir Lietuva, bet puikiai susitvarkiusi siuos reikalus. Nera spaudimo tiems, kam armija- laiko svaistymas ar priestarauja zmogaus moralei, religijai ir kt. Todel desperatiskai bandoma pritrauksi net ir visam laikui isvykusius gyventi kiton saly. Absurdas. Betvarke Lietuvoje visur.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. infa.lt - susitvarkykite komentarų skiltį    -  2019-08-31, 15:23

  padarykite labiau ‘discussion friendly’, taip pritrauksite daugiau skaitytojų.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *"72% mano, jog Lietuvos kariai turėtų būti siunčiami į tarptautines operacijas, jei to prašo NATO", - teigia KAM* - nuoroda: https://infa.lt/35818/72-mano-jog-lietuvos-kariai-turetu-buti-siunciami-i-tarptautines-operacijas-jei-to-praso-nato-teigia-kam/