infa.lt

JAV ne autoritetas: Gibraltaras atmetė Vašingtono užklausą išduoti Irano tanklaivį

JAV ne autoritetas: Gibraltaras atmetė Vašingtono užklausą išduoti Irano tanklaivį

18 rugpjūčio
22:23 2019
Grace 1 tanklaivis

Irano tanklaivis „Grace 1“ | foto: REUTERS/Jon Nazca

Britų Gibraltaro valdžia atmetė JAV užklausą sulaikyti Irano tanklaivį su naftos kroviniu „Grace 1“.

Sprendimą išlaisvinti sulaikytą nuo liepos 4 dienos tanklaivį Gibraltaro valdžia paaiškino kaip „nesant pagrindo tolesniam sulaikymui“,.

Primename, Irano tanklaivis „Grace 1“ buvo sulaikytas Gibraltare liepos 4 dieną su naftos kroviniu, kurį jis turėjo pristatyti į naftos perdirbimo įmonę Sirijos provincijoje Tartus.

Pagrindu tanklaivio sulaikymui tapo veikiantis nuo 2011 metų draudimas tiekti naftos produktus į Siriją. Šias sankcijas ES pritaikė siekdama „daryti spaudimą Asado režimui“. Vėliau Europos degalų sankcijos Sirijai buvo sugriežtintos uždraudžiant finansines paslaugas teikti ir apdrausti naftos produktų gabenimą į Siriją.

Po tanklaivio sulaikymo Teheranas apkaltino Londoną tarptautinių laivybos taisyklių pažeidimu , o po to atsakomuoju žingsniu Irano karinės jūrų pajėgos Persijos įlankoje areštavo britų laivą Stena Impero ir bandė užimti dar vieną laivą.

Lygiagrečiai Irano ir Britanijos diplomatai vedė derybas dėl arešto panaikinimo tanklaiviui sąlygų. Irano-Britanijos derybų rezultatu tapo Gibraltaro valdžios sprendimas panaikinti laivo areštą mainais į rašytinį Irano valdžios įsipareigojimą neiškrauti jame esančios naftos Sirijos uostuose.

Praėjus parai po to, kai tapo žinoma apie priimtą sprendimą daugiau nebelaikyti Irano tanklaivio, amerikiečių Kolumbijos apygardos teismas išdavė orderį jo konfiskacijai kartu su kroviniu ir aptiktais kapitono seife 995 000 dolerių.

JAV valdžia pareiškė, jog tanklaiviu transportuojama nafta į Siriją Islamo revoliucijos gvardijos korpuso (IRGK) interesais, kuris neseniai buvo JAV valstybės Departamento įtrauktas į teroristinių organizacijų sąrašą, todėl patenka į konfiskacijos už susijusią su terorizmu veiklą įstatymo galiojimo ribas.

Gibraltaro vyriausybė pareiškė, jog remiantis ES įstatymais, IRGK nelaikomas teroristine organizacija, todėl pateiktas amerikiečių užklausoje pagrindas sulaikyti tanklaivį negali būti pripažintas juridiškai pagrįstu minimoje teritorijoje.

Pasekoje Irano pasiuntinys Britanijoje Hamid Baeidinejad pranešė socialiniame tinkle Twitter, kad tanklaivis
„Grace 1“ išvyks iš Gibraltaro jau sekmadienį vakare.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *JAV ne autoritetas: Gibraltaras atmetė Vašingtono užklausą išduoti Irano tanklaivį* - nuoroda: https://infa.lt/35771/jav-ne-autoritetas-gibraltaras-atmete-vasingtono-uzklausa-isduoti-irano-tanklaivi/