• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Vėl skandalas su Facebook: kompanija prisipažino, jog „pasiklauso“ savo naudotojų pokalbių

Vėl skandalas su Facebook: kompanija prisipažino, jog „pasiklauso“ savo naudotojų pokalbių

14 rugpjūčio
20:38 2019

REUTERS

Pastaruoju metu „Facebook“ socialinis tinklas yra atidžiai stebimas MIP (masinės informacijos priemonių) dėl eilės šio socialinio tinklo naudotojų asmeninių duomenų nutekėjimų. Informacija, kurią šiandien skelbia agentūra „Bloomberg“, gali sukelti naują skandalą apie Marko Zuckerbergo kompaniją.

Leidinys praneša, jog „Facebook“ moka tretiesiems rangovams už tai, kad jie įrašinėja ir transkribuoja savo naudotojų garso įrašus. Pasak tokį darbą „Facebookui“ atliekančių darbuotojų, kompanija niekada neaiškino kam jai reikalingos jos klientų tekstinės pokalbių versijos.

„Facebook“ atstovai teisina pokalbių „pasiklausymą“ tuo, jog pokalbių įrašai vyksta tik naudotojams leidus.

Kompanijos darbuotojai pasakoja, jog jie girdi „Facebook“ naudotojų pokalbius, kartais turinčius vulgarų turinį, bet nežino, kam „Facebook“ reikia juos perrašyti.

Taip pat kompanijos atstovai paaiškino, jog pokalbio transkripcijos buvo naudojamos tikrinant dirbtinio intelekto, atpažįstančio žmogaus kalbą, našumą. Kompanija faktiškai pripažino, jog ji reguliariai pažeidžia naudotojų konfidencialumą, tačiau tuo pačiu pranešė, jog pokalbiai daugiau neužrašinėjami.

„Kaip ir kompanijose Google ir Apple, mes nustojome analizuoti naudotojų pokalbių garso įrašus daugiau kaip prieš savaitę“, – pabrėžė „Facebook“ atstovai.

Savo kompanijos politikoje, kur kalbama apie naudotojų duomenų naudojimą, „Facebook“ niekur nemini apie pokalbių garso įrašus, ir tuo labiau apie tai, jog šie įrašai gali patekti į trečiųjų grupių ar asmenų rankas.

Ir niekur nekalbama apie tai, kas vėliau daroma su šiais garso įrašais

Šis faktas paskatino kompanijos rangovus pasisakyti prieš garso išrašų iš klientų mikrofonų transkribavimą, nes jie tai laiko – mažiausiai – neetišku kompanijos veiksmu savo naudotojų atžvilgiu.

Trečiadienį Airijos duomenų apsaugos komisija, vadovaujanti „Facebook“ Europoje priežiūrai, pareiškė, jog tiria kompanijos veiklą dėl galimų ES griežtų privatumo taisyklių pažeidimų.

Socialinės žiniasklaidos milžinės akcijos sumažėjo 1,3%,  7:49 val. vietos laiku Niujorke prieš pateikiant prekybai rinkoje.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 167

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...