infa.lt

Pabėgėliai, Merkel požiūris į Turkiją ir rengiami planai

Pabėgėliai, Merkel požiūris į Turkiją ir rengiami planai

21 spalio
01:01 2015

bgnes.com

A. Merkel

Vokietijos kanclerė Angela Merkel spalio 7 dieną savo interviu kanalui ARD pareiškė, jog visada buvo prieš pilnateisę Turkijos narystę ES. O ir kaip jai nebūti, kai Turkijos gyventojų skaičius sudaro 75 milijonus žmonių, kurių absoliuti dauguma yra musulmonai, mat „Alacho valia“ krikščionys ten buvo sunaikinti dar prieš 100 metų.

Iš karto po interviu, Euro-parlamente, Merkel pažymėjo, jog „Turkija vaidina pagrindinį vaidmenį“ būsimu pabėgėlių krizės sprendimo klausimu, ir, jog būtina padėti „didžiausias pastangas“ priimant virš dviejų milijonų pabėgėlių, už ką Turkija gaus „mūsų sustiprintą palaikymą paskirstant ir aprūpinant pabėgėlius, pasienio apsaugai ir kovoje su prekyba žmonėmis“.

Kitaip tariant, Vokietija padarys viską dėl to, kad sulaikyti pabėgėlius Turkijoje neribotam laikui. Pabėgėliai neturi jokių šansų pakeisti Turkijos prieglobstį į Vokietijos.

Šiuo klausimu Berlyno ir Sofijos nuomonės sutampa. Bulgarijos premjeras Boiko Borisovas mano, jog pabėgėlių paskirstymo kvotos nėra globalus migracijos krizės sprendimas. Briuselyje, aukščiausio lygio susitikime pabėgėlių klausimu Borisovas pareiškė: „Europos Sąjungai labiau apsimoka duoti lėšas Turkijai, kad pastaroji išlaikytų tuos žmones šalia jų gimtųjų vietų, juk mes vis tiek mokame už tuos, kurie pateko į Bulgariją“, – pranešė agentūra BGNES.

Premjeras pastebėjo, jog pati vargingiausia šalis ES leidžia didžiules lėšas iš savo biudžeto pabėgėliams ir tai įskaitoma. Pasisakydamas prieš Europos tarybos narius, bulgarų vyriausybės vadovas pakvietė europiečių bendriją nedelsiant priimti bendrų veiksmų planą šios problemos atžvilgiu. „Būtina aptarti ir rasti sprendimą ilgalaikei perspektyvai. Relokacija ir perkėlimas – tai tik laikinos priemonės, tačiau jos negali ir neprives prie galutinio problemos sprendimo“, pabrėžė Borisovas Briuselyje.

Virš dviejų milijonų pabėgėlių skaičių reikia aprūpinti darbu, kad jie galėtų maitinti savo šeimas ir tikėtis geresnės ateities. Vienu žodžiu, pabėgėliai turi likti ten, kur jie yra dabar – Turkijoje.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Pabėgėliai, Merkel požiūris į Turkiją ir rengiami planai* - nuoroda: https://infa.lt/3556/pabegeliai-merkel-poziuris-i-turkija-ir-rengiami-planai/