infa.lt

Škotai nori nepriklausomybės ir pasilikti Europos Sąjungoje

Škotai nori nepriklausomybės ir pasilikti Europos Sąjungoje

06 rugpjūčio
08:29 2019
Laisvę Škotijai

REUTERS

Britanijos žiniasklaida pravedė apklausą, kuri parodė, jog naujo referendumo Škotijoje apie nepriklausomybę nuo Britanijos atveju, beveik pusė škotų balsuotų už atsiskyrimą.

Kaip praneša Independent, nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės palaikė 46 procentai apklaustųjų, tuo tarpu prieš pasisakė 43 procentai.

Tuo pačiu patikslinama, jog pašalinus tų žmonių balsus, kurie nežino kaip balsuotų arba pareiškė jog nebalsuotų visai, rezultatas gaunasi visai stulbinantis.

Esant minėtai sąlygai, už Škotijos nepriklausomybę balsuotų 52 procentai jos gyventojų, ir tik 48 procentai norėtų pasilikti Didžiojoje Britanijoje.

Taip pat 47 procentai apklaustųjų mano, jog per ateinančius dvejus metus būtinai turi būti pravestas antrasis referendumas dėl Škotijos nepriklausomybės (primename, jog pirmasis praėjo 2014 metais, kuriame su skirtumu 55 prieš 45 procentus nugalėjo Jungtinės Karalystės šalininkai).

Tuo pačiu, absoliuti škotų daugumą, sprendžiant pagal dabartinę apklausą, įsitikinę, jog Britanijoje turi įvykti naujas referendumas dėl Brexit, ir jog JK turi likti Europos Sąjungoje.

Apklausa buvo vykdoma nuo birželio 30 iki rugpjūčio 2 imtinai, viso tik po keleto dienų po naujojo Britanijos premjero Boriso Džonsono vizito į Škotijos sostinę. Patį vizitą į Edinburgą Borisui Džonsonui aptemdė minios protestuojančių, išėjusių sutikti valstybės vadovą.

Pranešama, jog apklausoje dalyvavo 1019 pilnamečių šalies piliečių.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar 2019-ieji atitiko jūsų lūkesčius, ar iš valstiečių to ir tikėjotės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Škotai nori nepriklausomybės ir pasilikti Europos Sąjungoje* - nuoroda: https://infa.lt/35402/skotai-nori-nepriklausomybes-ir-pasilikti-europos-sajungoje/