infa.lt

Žemė išgyvena karščiausią periodą per 2000 metų

Žemė išgyvena karščiausią periodą per 2000 metų

26 liepos
13:36 2019
Karštis, fontanas ir vaikai

infa.lt redakcijos archyvo nuotr.

„Kalbant apie klimatą, praeities tyrimai norint suprasti dabartį gali turėti sprendžiamąją reikšmę. Dėka beprecedentės sisteminės analizės, tarptautinė tyrimo grupė tik ką atsekė temperatūros svyravimus planetos mastu pastarųjų 2000 metų eigoje“, – rašo Le Monde žurnalistė Sylvie Burnouf.

„Buvo nustatyta, jog dabartinis globalus atšilimas yra beprecedentis ne tik dėl savo temperatūrų amplitudės ir greičio, bet ir dėl savo universalaus pobūdžio. Tarp pirmųjų metų ir ikiindustrinės eros pabaigos buvo keletas atšilimo ir atšalimo periodų, tačiau nė vienas iš jų nepalietė visų planetos regionų vienu metu“, – rašoma straipsnyje.

„Duomenų bazė, kuria tyrėjai pasinaudojo savo analizėms, paskelbtomis liepos 24 dieną žurnaluose Nature ir Nature Geoscience, „šiai dienai yra labiausiai visapusiška ir pilna“, pareiškė Valérie Masson-Delmotte, paleoklimatologė ir paskutinės ataskaitos, parengtos Tarpvyrausybinės ekspertų grupės klimato kaitos klausimais (GIEC) vadovės koordinatorė.

„[…] kaip parodo šis sisteminis tyrimas, nė vienas iš klimato reiškinių, įvykusių iki XX amžiaus, neįtakojo vienu metu viso Žemės rutulio“, – rašoma medžiagoje.

„[…] Praeityje natūralūs pakitimai niekada nesutapdavo pagal fazę, sako Valerie Masson-Delmotte. – Tai labai gerai paaiškinama: daugelis iš praeities pakitimų susiję arba su gamtos faktoriais (saule, ugnikalniais), arba su spontaniškais pakitimais (jūros srovių svyravimai, regioninė atmosferos cirkuliacija).

Todėl nebuvo priežasčių, kad visa tai įtakotų globalų klimatą laiko periodu, apimančiu keletą dešimtmečių“.

„Skirtingai nuo globalaus pastarųjų dešimtmečių atšilimo, kurį mokslininkai vienareikšmiškai identifikuoja kaip tokį savo medžiagoje“, – nurodo žurnalistė.

„Jie pažymi, jog 98% planetos paviršiaus šiuo metu išgyvena patį šilčiausią periodą per 2000 metų, ir jog greitis, kuriuo šis temperatūros pakilimas įvyko nuo antrosios XX amžiaus pusės, yra beprecedentis.

Tik daliai Antarktidos kontinento kol kas pavyko išvengti tokio beprecedenčio atšilimo“, – rašo Le Monde.

„Gamtos faktoriai negali paaiškinti dabartinio atšilimo greičio ir erdvinio atvaizdo, – sako mokslininkas. – Mūsų tyrimo rezultatai netiesiogiai patvirtina, jog atsakinga už tokius pakitimus reikėtų laikyti žmogaus veiklos įtaką“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 192

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. kisa    -  2019-07-27, 10:03

    „beprecedentė sisteminė analizė” 😀
    bullshit!!!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...