• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

TON – socialinis Telegram tinklas pakeisiantis Facebook?

TON – socialinis Telegram tinklas pakeisiantis Facebook?

25 birželio
10:30 2019

Telegram paskelbė pirmąją dokumentaciją apie blockchain platformą Ton – 500 puslapių su funkcijų, papildinių galimybių ir perspektyvų aprašymu. Ambicijos milžiniškos: sukurta nuosava programavimo kalba, aprašoma hipotetinis socialinis tinklas kaip Facebook pakaitalas.

Paleisti blokčein platformą TON, Durovo komanda planuoja jau rudenį. TheBell susipažino su 500 puslapių dokumentu ir tvirtina, jog kūrėjai planuoja ekosistemą, kuri sukurs alternatyvą daugeliui tipiškų tarpusavio sąveikų internete. Platformai TON sukurta nuosava programavimo kalba, o dokumente minimas saugus ir privatus socialinis tinklas – paskendusio skandaluose Facebook pakaitalas.

Sistemos pagrindas – TON Payments mokėjimo sistema ir su ja susijusi kriptopiniginė. Tai išsamiausiai aprašyta dokumente paslauga. Tačiau užmojai kur kas platesni: numatytos ne tik nuosavos tarnybos ir papildiniai, bet ir kažkas panašaus į tinklapius bei naršykles platformos viduje.

Tvirtinama, jog Ton „draugaus“ su išoriniais servisais: juos bus galima prijungti per šliuzus, o TON – lengvai integruoti. Tai reiškia, jog Telegram nebus vienintelis masinis sistemos papildinys.

Visus servisus, sakoma dokumente, galima integruoti į messengerį, tačiau jie gali veikti ir atskirai savarankiškai.

Tuo pačiu, tiksliai neaišku apie kokius servisus eina kalba. TheBell pažymi, jog dabar TON platformai priskirtos tik žemo lygmens procedūros – smart-kontrakto sudarymo, esamų peržiūra, lėšų pervedimas. Bet aukšto ir vidutinio lygmens produktų nėra arba jų trūksta. Neparengti ir sąsajos sprendimai.

Sistemos vinimi komanda įvardina privatumą, o taip pat greitį – milijonus transakcijų per sekundę, lyginant su 5-30 tikrinimų tradiciniuose blokčeinuose. Tai papildomas sumanymo masto markeris – milijonai transakcijų reikalinga tik šimtams milijonų naudotojų.

Pranešama, jog platforma TON startuos trečiajame ketvirtyje. Kaip pažymi TeBell „tai pavojingai arti prie deadline“. Susitarime, kuriuo remiantis Telegram savininkas ir jo įkūrėjas Pavel Durov gavo iš investuotojų 1.7 milijardo dolerių sprendimo įgyvendinimui, sakoma, jog jis privalės sugrąžinti pinigus, jeigu TON nepavyks paleisti iki 2019 metų spalio pabaigos . Pilnai tikėtina, jog starto metu naudotojai neturės prieigos prie daugelio funkcijų.

Pažymėtina, jog tuo pačiu keliu – vystymosi su akcentu į privatumą ir kriptoperlaidas – eina ir rimčiausias konkurentas – Marko Zuckerbergo tinklas – Facebook. Naujausiais duomenimis, nuosavą kriptovaliutą Librą FB planuoja išleisti 2020 metų pradžioje.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 246

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...