infa.lt

Praėjusią naktį JAV norėjo smogti Iranui, tačiau paskutinę minutę ataka buvo atšaukta

Praėjusią naktį JAV norėjo smogti Iranui, tačiau paskutinę minutę ataka buvo atšaukta

21 birželio
20:07 2019
Bepilotis lėktuvas RQ-4 Global Hawk

Ketvirtadienį Irano revoliucinė gvardija numušė tokį RQ-4 Global Hawk bepilotį lėktuvą, dėl kurio vos nekilo karas | nuotrauka AP

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) sankcionavo ataką prieš Irano karinius objektus, atsakant į Irano ataką prieš amerikiečių bepilotį lėktuvą, tačiau paskutiniu momentu dėl nežinomų priežasčių atšaukė šią operaciją, praneša amerikiečių leidinys „New York Times“

„Oficialūs asmenys pranešė, jog pradžioje prezidentas patvirtino smūgį į tokius objektus kaip radarai ir raketų paleidimo sistemos“, informuoja leidinys. Laikraščio duomenimis „lėktuvai jau buvo ore, laivai užėmė pozicijas, tačiau nė viena raketa taip ir nebuvo paleista“.

Medžiagoje pažymima, jog dar 19:00 vietos laiku kariškiai ir diplomatai įtemptai ginčijosi Baltuosiuose rūmuose dėl atakos tikslingumo. Ginčuose dalyvavo aukšti valdininkai iš nacionalinio saugumo Tarybos ir Kongreso lyderiai. Visi laukė smūgio pradžios komandos“, – teigia leidinys.

„Neaišku, ar prezidentas D. Trampas tiesiog šiaip pakeitė nuomonę dėl smūgio Iranui, ar administracija pakeitė kursą dėl logistikos ir\ar strategijos, taip pat neaišku, ar yra tikimybė, jog prieš tai numatytos atakos vis tik įvyks“, – pažymi „New York Times“.

Baltieji rūmai nekomentavo šios publikacijos, bet ir nepriekaištavo žurnalistams dėl naujienų iškraipymo. Pentagonas, savo ruožtu, patvirtino, jog ataka prieš Iraną buvo rengiama, tačiau buvo atšaukta neužilgo iki atakos pradžios, praneša „Associated Press“.

Vakar Irano karo pajėgos numušė amerikiečių bepilotį lėktuvą virš Omano įlankos. Donaldas Trampas tą pavadino „didele klaida“.

komentarai 3

 1. Kestutis    -  2019-06-21, 20:16

  Jie daugiau nieko, irnesugebba tik paleisti raketas-man atrodo,kad jie ir taip prisidirbo į kelnes.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Petras    -  2019-06-22, 05:18

  JAV pasaulio nelaime

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Vidmantas    -  2019-06-22, 09:48

  Sunaikint irano chunta , ir prigriebti putino basiaku fashistine valstybe kartu =y pragara . Slove USA =vieninteliam demokratijos garantui pasaulyje.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar 2019-ieji atitiko jūsų lūkesčius, ar iš valstiečių to ir tikėjotės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Praėjusią naktį JAV norėjo smogti Iranui, tačiau paskutinę minutę ataka buvo atšaukta* - nuoroda: https://infa.lt/34301/praejusia-nakti-jav-norejo-smogti-iranui-taciau-paskutine-minute-ataka-buvo-atsaukta/