infa.lt

„Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

„Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

12 birželio
10:30 2019
Ingrida Šimonytė

Facebook nuotrauka

Seimo narė Ingrida Šimonytė, vertindama valdančiosios daugumos atstovų atmestą Seimo rezoliuciją dėl viešųjų paslaugų kokybės gerinimo ir socialinės atskirties mažinimo, pabrėžia, kad tokiu būdu valdantieji parodė, jog nesiekia ieškoti bendro sutarimo, kaip spręsti ilgalaikes struktūrines Lietuvos ekonomikos problemas dėl vienos didžiausių ES socialinės atskirties bei skurdo lygio ir mažiausio BVP perskirstymo per biudžetą.

Ir toliau bandoma įteigti, kad beprecedentis mokesčių mažinimo planas gali būti suderinamas su vienodos kokybės viešųjų paslaugų užtikrinimu visiems Lietuvos piliečiams. Reali problema yra ne tik skurdo rizika, kylanti iš skirtingų gerovės augimo tempų skirtingose pajamų grupėse ir to nekoreguojančios mokesčių bei išmokų politikos, bet ir didėjantis galimybių skurdas dėl negaunamų švietimo, sveikatos priežiūros, integralios pagalbos ir kitų paslaugų bei infrastruktūros.

„Vis dėlto jau artimiausiu metu valdantieji susidurs su šiais klausimais bandydami suderinti naujų koalicijos partnerių siūlymų kaštus su finansinėmis valstybės galimybėmis. Ne veltui Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys Jakeliūnas jau pranešė inicijuosiąs nuosaikesnį NPD didinimo tempą“, – sakė I. Šimonytė.

Pasak parlamentarės, Vyriausybės patvirtintoje Stabilumo programoje iš priimtųjų reformų praktiškai neprognozuojamas joks teigiamas poveikis Lietuvos ekonomikos raidai. Tuo pačiu priimti sprendimai turės ribotą poveikį pajamų nelygybės mažėjimui, o tai savo ataskaitoje patvirtino ir Europos Komisija.

„Tenka apgailestauti, kad valdančioji dauguma ignoruoja ilgalaikes struktūrines Lietuvos ekonomikos ir socialines problemas ir geranoriškus opozicijos pasiūlymus, kaip racionaliai ir nepopulistiškai jas spręsti bendromis pastangomis. Nepaisant Europos Komisijos, EBPO ir Lietuvos ekspertų rekomendacijų, toliau neieškoma sisteminių sprendimų, kaip sumažinti socialinę atskirtį ir pagerinti viešojo sektoriaus paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Kartu atskirų daugumos politikų veiksmai ir teiginiai rodo, kad problemos puikiai suprantamos. Tad tik dar apmaudžiau, kad opozicijos siūlymas atmetamas vien todėl, jog jis – opozicijos. Net neabejoju, kad greitu metu pamatysime iniciatyvų, bent iš dalies modifikuojančių priimtą mokesčių reformą“, – pažymėjo I. Šimonytė.


Žymos

komentarai 4

 1. Hm,    -  2019-06-12, 11:38

  toks jausmas, kad iki siol kazkam rupejo socialine atskirtis, musu salies, tautos islikimas. Zodziai, zodziai, tustuma…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Rasa    -  2019-06-12, 22:58

  jos vieta belangeje uz Lietuvos praskolinima.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Simas    -  2019-06-17, 17:47

  apgailėtina šalis be vizijos, ambicijų, be vilties

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Jonas    -  2019-06-21, 11:18

  Taip, jos vieta cypėje vien tik už prichvatizacijos žygdarbius ,bet ji nahališka…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


 • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
 • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *"Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų", - sako Ingrida Šimonytė* - nuoroda: https://infa.lt/34132/gaila-kad-ignoruojamos-socialines-atskirties-problemos-ir-neieskoma-bendru-sprendimu-sako-ingrida-simonyte/