infa.lt

Slaptus ES planus rengiantis deportuoti nelegalius migrantus išdavė MIP

Slaptus ES planus rengiantis deportuoti nelegalius migrantus išdavė MIP

10 spalio
12:54 2015

Angela Merkel hidžab

Dar viena problema, kurios nesugebėjo užkardyti ir pašalinti Europos Sąjunga, – tai daugiatūkstantinis nekontroliuojamas pabėgėlių srautas. Vokietijos kanclerė turėjo pripažinti – Europa atsidūrė prieš rimtą iššūkį. Tai, kas dabar vyksta, – istorinio masto išbandymas. Šiame fone pasklido informacija apie slaptą Europos Sąjungos planą išsiunčiant šimtus tūkstančių pabėgėlių. Taip pat planas numato masinį sulaikymą nelegalų, kurie atsisakys grįžti į tėvynę. O kol Senajame Pasaulyje brandinami šie planai, pabėgėlių stovyklose vyksta tai, prie ko įstatymams paklusni Europa nėra pratusi.

Video reportažas (rusų kalba):

 

Video reportažo lietuviškas tekstas:
Tai gatvėje naktį vis šalčiau. Pabėgėlių stovyklose būna iš tiesų karšta. Atvykėliai kovoja siena prieš sieną. Į darbą paleidžiami metaliniai strypai, stalų ir kėdžių kojos. Muštynių priežastimi gali tapti bet kas. Draugų čia ieškoma pagal etninius požymius. Priešų taip pat. Šie žmonės (video), pavyzdžiui, nepasidalijo nemokamų medikamentų.

„Vyruką uždarė tualete ir septyniese sumušė. Jis bandė ištrūkti, tačiau jį ėmė „damušinėti“. Po kurio laiko jam į pagalbą atėjo draugai, tačiau tų kurie pradėjo muštynes pusėje taip pat susirinko visa minia. Prasidėjo muštynės. Žmonės rankose turėjo ir peilius. Aš mačiau pistoletą. Kažkas pats pasitraukė sužeistas, kažką išvežė gydytojai“, – pasakoja Mohammedas.

Mohammedas pakenčiamai kalba angliškai ir pats save vadina „pabėgėlių spaudos sekretoriumi“. Tačiau kokią grupę jis atstovauja, neaišku. Aiškintis muštynių priežasčių atvyko policija. Iškarto dviejose pabėgėlių prieglaudose Rytų Vokietijoje raminti atvykėlius teko policijos spec paskirtiems būriams.

Maištauja ne tik pabėgėliai, bet ir politikai iš Angelos Merkel partijos. 34 Krikščionių-demokratų sąjungos nariai pasirašė po atviru laišku. Jie nesutinka su partijos ir federalinės vyriausybės veiksmais. Pabėgėlių gerokai per daug.

„Tokiu būdu mes aiškiai parodėme mūsų kanclerei, mūsų partijos pirmininkei, jog toliau taip tęstis negali. Mes norime aiškiai parodyti, kad politika, kuri yra vykdoma dabar, mums nepriimtina. Būtina keisti kursą“, – pareiškė buvęs Berlyno vice-meras Falko Liecke.

Vokiečių atvirų durų politika ima gąsdinti. Kanclerės populiarumas, apklausų duomenimis, krenta. Pirmame vokiečių TV kanale Angela Merkel buvo pavaizduota su hidžabu. Skaidri užuomina į tai, jog Vokietija jau nebebus tokia, kaip anksčiau. Bet ką daryti su migracijos cunamiu?

Britanijos laikraštis „Time“ publikavo sensacingą medžiagą. Redakcijos duomenimis, Europos valdžia galvoja ties tuo, kaip išsiųsti atgal, namo, 400 tūkstančių pabėgėlių.

„Efektyviam nelegalių migrantų sugrąžinimo į jų šalis vykdymui, turi būti imtasi visų priemonių. Iš dalies, planas kviečia šalis ES nares sulaikyti (laikinai areštuoti) žmones, kad galima būtų išvengti didelės dalies, iki 60 procentų, atsisakymų suteikti prieglobstį. Tai turi įvykti iki to, kai pabėgėliai bus deportuoti ar pabėgs“, – rašo leidinys.

Kalba eina apie prievartą ir šantažą. Nepriimsite pabėgėlių atgal pas save, – mes jus atjungsime nuo pagalbos programų, sudarysime problemas vizų klausimu. Jeigu „Times“ šaltinio informacija tikra, tai toks europietiškos politikos posūkis yra kardinalus ir labai ginčytinas iš etinės pusės.

„Būtent Europos Sąjunga palaikė šias operacijas vykstant „arabų pavasariui“, griaunant Libijos valstybę, griaunant Sirijos valstybę, tą patį ir Egipte. Ir už tai ES turi nešti atsakomybę ir, pirmiausia, prisiimti sau šių daugelio šimtų tūkstančių žmonių likimų pasirūpinimo naštą. Jeigu prasidės išsiuntimas, aš manau, tai bus faktinis žmogaus teisių pažeidimas ir Europos Sąjungos savo pačios bazinių principų atsisakymas“, – pasakė socialinių-ekonominių ir politinių tyrimų instituto Fondo ekspertų tarybos narys Leonid Poliakov.

Europiečių ekspertai netiki tokiu savų vyriausybių demaršu. Tai ne tik žiauru, bet ir nelabai protinga.

„Tai fikcija! Gryniausias burbulas! Kada pas jus atvažiuoja šimtai tūkstančių žmonių, valdžia, teisinė sistema nustoja veikti. Jie tiesiog negali normaliai funkcionuoti. Tokio skaičiaus žmonių fiziškai neįmanoma grąžinti į šalis iš kurių jie atvyko, todėl, kad už kiekvieno pabėgėlio eilėje stovi teisminis svarstymas, administraciniai kabliukai. Tai tiesiog neįmanoma!“, – sako demokratijos ir bendradarbiavimo Instituto tiriamųjų programų direktorius John Laughland.

Neįmanoma dar ir todėl, kad, pavyzdžiui, Vokietijoje pabėgėlius teks gaudyti po visą šalį. O be registracijos tik Vokietijoje dabar yra apie 290 tūkstančių pabėgėlių. Prie viso to, jie dažnai pabėga iš stovyklų, paprasčiausiai užsisakę taksi prie išėjimo. Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas De Maizière netgi viešai uždavė klausimą, iš kur pas šiuos žmones pinigai. Maištai pabėgėlių stovyklose, skilimas kanclerės partijoje.

Šiame fone ir laikraščio “Der Tagesspiegel“ numeris tampa panašus į informacinę diversiją. Visiškai tikroviškas pojūtis, kad straipsnis apie kanclerės žinybos vadovo paskyrimą atsakingu už pabėgėlių krizės sprendimą, iliustruotas nuotrauka, kurioje pavaizduotas kažkas labai panašus į Adolfą Hitlerį. Iš tiesų tai dvi skirtingos temos, tačiau gavosi negražiai. Redakcija pateikė savo atsiprašymus.

Užtai geresnės skandalingojo filmo „Jis vėl su mumis“ reklamos, ir būti negalėjo. Kaip bebūtų keista, pilnas kandžios satyros filmas apie atsibudusį šiuolaikinėje Vokietijoje fiurerį taip pat susijęs su pabėgėlių tema. Aktorius vaidinęs Hitlerį, nugrimuotas pervažiavo per visą Vokietiją. Filme yra dokumentinės scenos, kai žmonės paprasčiausiai prieidavo prie fiurerio ir išliedavo jam savo širdį.

„Žiūrovai pakankamai greitai užmiršdavo, jog vyksta įrašas, filmuoja iškart du operatoriai. Žmonės prasistumdavo pro juos ir imdavo nuoširdžiai dalintis su „Hitleriu“ savo mintimis. Greitai mes supratome, jog vidurinioji klasė linksta prie dešiniųjų požiūrų“, – sako aktorius Oliveris Masucci.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

1 Atsiliepimas

  1. eglė    -  2015-10-11, 08:52

    Jau plačiai pasklido Butkevičiaus frazė kokiais meduoliais reikia pabėgėlius vilioti į Lietuvą, bet atrodo tai ne nuo Lietuvos priklausys, o nuo Briuselio sprendimų – nenorės pabėgėliai važiuoti – bus deportuojami demokratiškiausiu būdu. Mano nuomone ši pabėgėlių krizė parodė „demokratijos” lygį Europoje, kur apie ją tik deklaruojama, kiek naudinga elitui. Iš tiesų lietuviai tokių pačių pabėgėlių vaidmenyje laksto po Europą ir bijo kad iš kur nors jų neišsiųstų.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...