infa.lt

Dėl miestuose netinkamu metu ir būdu kertamų medžių kreiptasi į aplinkos ministrą

Dėl miestuose netinkamu metu ir būdu kertamų medžių kreiptasi į aplinkos ministrą

29 gegužės
12:00 2019
Našlaitis zylės jauniklis - kertamų medžių auka.

Našlaitis zylės jauniklis – kertamų medžių auka. | nuotrauka: Edmundo Mackevičiaus (Facebook)

Seimo konservatorių (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką dėl miestuose kertamų medžių.

Parlamentarė kreipėsi į ministrą dėl viešumoje pasirodžiusių vaizdų apie galimai neatsakingai genėjamus ir kertamus medžius miestų viešosiose erdvėse, pirmiausiai Panevėžio mieste, Plungėje, Ukmergėje. Medžiai kertami ir genėjami jų vegetacijos periodu, paukščių perėjimo laikotarpiu.

Gali būti, kad dėl šių priežasčių yra pastebimas didesnių paukščių, matyt, saugančių lizdus, agresyvus elgesys – Vilniuje nuo varnų, kaip manoma, dėl medžių genėjimo jų perėjimo metu, nukentėjo keletas žmonių, kuriems teko kreiptis į gydytojus.

„Praėjusiais metais, nustačius ne vieną perteklinį, netinkamai vykdomą medžių kirtimo atvejį Aplinkos ministerija buvo pažadėjusi sustiprinti dialogą su savivaldybėmis, pakoreguoti taisykles ir pateikti Seimo svarstymui atitinkamai pakoreguotą Lietuvos Respublikos želdynų įstatymą, kuriame būtų aiškiau reglamentuotos taisyklės, daugiau teisių suteikiama bendruomenėms ir nevyriausybinėms organizacijoms.

Nesant aiškių teisės aktų nuostatų, turi būti laikomasi protingumo principo“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kirtimui pažymėti medžiai

Kirtimui pažymėti medžiai | nuotrauka: Edmundo Mackevičiaus (Facebook)

Seimo narė kreipimesi klausia, ar šiuo metu vykdomi medžių kirtimo ir genėjimo darbai savivaldybėse yra tinkamai suderinti su atsakingomis institucijomis ir laikantis visų teisės aktų normų?

Taip pat prašoma informuoti, kada bus pateiktas Seimo svarstymui Lietuvos Respublikos želdynų įstatymo pakeitimų projektas.

Kartu prašoma aplinkos ministro pateikti savo nuomonę, ar turi būti leidžiamas medžių kirtimas ir genėjimas jų vegetacijos ir paukščių perėjimo bei naujų vadų auginimo laikotarpiu.

„Jau pernai matėme daug žmonių pagrįstai besipiktinančių medžių kirtimų miestuose, šiemet situacija, atrodo, ir vėl kartojasi. Ministras turėtų imtis atsakingo vaidmens, siekiant užtikrinti, kad žmonėms nebetektų piktintis savivaldybėse vykdoma veikla, nes užfiksuoti vaizdai, plintantys socialiniuose tinkluose, išties šokiruoja ir nedera su darnaus miestų vystymosi principais.

Ministerija turėtų pasiskubinti įgyvendinti jau praėjusiais metais duotus pažadus. Neabejojame miestų viešųjų erdvių tvarkymo svarba, tačiau socialiniuose tinkluose plintantys vaizdai neramina. Tikiu, kad tikrai yra būdas suderinti miestų tvarkymą ir pagarbą aplinkai“, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

infa.lt komentaras:

Kokia yra aplinkos Ministerijos funkcija, – saugoti ir tausoti mūsų aplinką-gamtą, ar pridengti tuos, kurie ją naikina?

1 Atsiliepimas

  1. Pilietis    -  2019-05-30, 01:20

    Jau tiek daug kalbeta, rasyta, o medziai toliau kertami ir miestuose, ir saugomose teritorijose. Nieko svento neliko, tik pinigai, pinigai… ,,Kad jiems rankos nudziutu“,- pasakytu senoliai. Ministerija dengia biznierius, galimai, ne uz gera sirdi. O musu, tautos balso, niekas ir negirdi, nes iprate elgtis taip, kaip nori, zino, jog nereikes uz nieka prisiimti atsakomybes. Visur ,,patepta“, pinigai valdo. Kol teisinguma vykdys vagys ir banditai, tol niekas nesikeis.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Dėl miestuose netinkamu metu ir būdu kertamų medžių kreiptasi į aplinkos ministrą* - nuoroda: https://infa.lt/33422/del-miestuose-netinkamu-metu-ir-budu-kertamu-medziu-kreiptasi-i-aplinkos-ministra/