• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Šilumoje moterų darbo našumas didėja

Šilumoje moterų darbo našumas didėja

26 gegužės
16:11 2019

paveikslėlis

„Tikėtina, kad ateityje ginčas tarp vyrų ir moterų dėl to, kokia temperatūra turi būti biure taps nuožmesnis: temperatūra patalpoje veikia ne tik mūsų savijautą, bet ir mūsų darbo našumą“, – praneša vokiečių žurnalas Der Spiegel.

Vokietijos tyrėjai davė 542 studentams, iš kurių 40% buvo moterys, atlikti trijų tipų užduotis: lengvus aritmetinius uždavinius, šaradas, kuriose reikėjo sudaryti žodį iš raidžių, ir analitines užduotis, kuriose akivaizdūs intuityvus sprendimai pasirodydavo esantys neteisingi.

Sulig kiekviena užduotimi tyrėjai nuosekliai didino temperatūrą patalpoje nuo 16 iki 33 laipsnių C.

„Sprendžiant aritmetines užduotis ir šaradas, moterų rezultatai gerėjo didinant temperatūrą patalpoje, tuo tarpu kai vyrų rezultatai krito. Sprendžiant analitines užduotis rezultatai išliko pastovūs: vyrai daugumoje su tuo susidorodavo geriau. Aritmetinių užduočių sprendimuose vyrai taip pat demonstravo geresnius rezultatus, tačiau augant temperatūrai moterys juos pavydavo. Tuo tarpu kai vyrų darbingumas krito, moterys, esant 33 laipsnių temperatūrai galiausiai susilygino su vyrais.

Šaradų sprendimuose moterys aplenkė vyrus jau esant 21 laipsnio temperatūrai. Esant tolesniam temperatūros didėjimui, moterų rezultatai gerėjo, tuomet kai vyrų krito“, – rašoma straipsnyje.

„Tyrimo rezultatai pademonstravo, kad vyrų ir moterų darbingumą galima valdyti, manipuliuojant temperatūra patalpose, rašo Agne Kajackait dirbanti Berlyno socialinių tyrimo Mokslo centre ir Tom Chang iš Los Andželo Verslo mokyklos savo tyrimo išvadose, paskelbtose mokslo žurnale Plos One“

„Tokių skirtumų priežastis, tikėtina, slypi medžiagų apykaitoje (metabolizmas): vyrų organizmuose biocheminiai procesai vidutiniškai vyksta greičiau, nei pas moteris, – ir jie geriau jaučiasi esant žemesnėms temperatūroms“, – reziumuoja Der Spiegel.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 60

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas