infa.lt

Seksomanija ir žaidimų manija pripažintos ligomis pasaulio lygmeniu

Seksomanija ir žaidimų manija pripažintos ligomis pasaulio lygmeniu

21 gegužės
17:59 2019

paveikslelis

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) parengė naują – vienuoliktą – „Tarptautinės ligų kvalifikacijos“ (TIK) redakciją.

Kaip praneša Augsburger Allgemeine, į ją įtraukta apie 55 000 įvairių susirgimų ir sutrikimų su nurodytais jų simptomais.

Iki šiol veikiančioje TIK redakcijoje, patvirtintoje PSO seniai praėjusiais 1990 metais, „viso“ tebuvo tik 14 400 ligų.

Kartu su kitais susirgimais į naują sąrašą kaip sutrikimai įtraukti įkyrus seksualinis potraukis r priklausomybė nuo video bei kompiuterinių žaidimų.

Šiuos sutrikimus pripažino susirgimais, nežiūrint į eilės specialistų prieštaravimus, kuriais jie tvirtino, jog kalba eina apie elgesio ir įpročių ypatybes, nepasiduodančias medicininiams diagnozavimui.

Kaip bebūtų, nugalėjo nuomonė, jog potraukis pornografijai, seksui telefonu ar internetu, o taip pat pasikartojantys nekontroliuojami „sekso potraukiai“ gali būti laikomi simptomais susirgimų, kurie daro neigiamą įtaką pacientų šeimyniniams gyvenimui ir jo socialiniam statusui.

Tinklo žaidimai ir žaidėjai

nuotrauka: aliance / dpa

Prieš žaidimų manijos įtraukimą į TIK-11 sąrašą prieštaravo kompiuterinių ir video žaidimų industrija, konkrečiai gaunanti iš šio verslo pajamas. Jos atstovai teikė maždaug tuos pačius argumentus, kaip ir seksomanijos įtraukimo į sąrašą priešininkai.

Tačiau ir šiuo atveju žaidėjus, patiriančius nesulaikomą ir nekontroliuojamą potraukį žaidimo konsolei ir ignoruojančius bet kokias socialinio aktyvumo rūšis, įskaitant elementarias asmeninės higienos taisykles, buvo nutarta laikyti ligoniais.

Pastarojoje TIK-11 redakcijoje, skirtingai nuo ankstesnės versijos, visoms ligoms ir sutrikimams buvo priskirti unikalūs kodai.

Tokiu būdu seksomanija (kompulsyvus seksualinis elgesys) gavo 6C72 kodą, o žaidimų manija – 6C51

Kodavimas, pasak PSO standartų ir terminologijos grupės vadovo Roberto Jakobo, suteiks galimybę gauti tikslią susirgimo statistiką, reikalingą stebint tendencijas pasaulio sveikatos apsaugos sistemoje.

 


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seksomanija ir žaidimų manija pripažintos ligomis pasaulio lygmeniu* - nuoroda: https://infa.lt/33262/seksomanija-ir-zaidimu-manija-pripazintos-ligomis-pasaulio-lygmeniu/