infa.lt

Ar apsauginių priemonių nuo Saulės naudojimas vertas to, kas ištinka jūsų organizmą?

Ar apsauginių priemonių nuo Saulės naudojimas vertas to, kas ištinka jūsų organizmą?

11 gegužės
12:02 2019

Priemonės, mažinančios saulės spindulių poveikį jūsų odai, jeigu jos naudojamos nuolat, gali daryti žalą sveikatai, o taip pat tapti viena iš vėžio atsiradimo priežasčių.

Tokią išvadą padarė JAV maisto ir vaistinių preparatų saugumo administracijos (FDA) specialistai, pravedę tyrimus su nedidele abiejų lyčių savanorių grupe.

24 eksperimento dalyviai, kurių amžius vidutiniškai siekė 35 metus, keturis kartus į dieną apdorodavo savo odą apsauginiu kremu nuo saulės, purškiamais skysčiais ar garsių vardų įmonių losjonais, plačiai paplitusiais prekyboje.

Tuo pačiu eksperimentatoriai nenukrypdavo nuo rekomendacijų, pateiktų daugumoje apsauginių kremų, purškalų ir losjonų naudojimo instrukcijose: odą dengiančio preparato dozė neviršijo 2 mg kvadratiniam odos centimetrui, o bendras apdorojamo chemikalais kūno plotas neviršijo 75%.

Po savaitės pas kiekvieną bandomosios grupės dalyvį buvo paimti kraujo mėginiai.

Jų analizė pademonstravo staigų aktyvių medžiagų, esančių kremuose, purškaluose ir losjonuose, augimą kraujyje. Priklausomai nuo kremo sudėties avobenzonas, oktokrilenas ir ekamsulas (ecamsule) lygmuo gerokai viršijo saugią, nustatytą FDA ribą – 1,5 ng/ml.

Vidutinis avobenzono lygmuo bandomųjų kraujyje siekė 4 ng/ml, oktokrileno – 5,7-7,8 ng/ml, ekamsulo – 1,5ng/ml.

Kremai nuo saulės ir melas apie tikrąsias odos vėžio priežastis

Didžiausią specialistų susirūpinimą sukėlė priemonės su oksibenzonu (oxybenzone). Pas tuos, kas naudojosi purškalais, kurių sudėtyje buvo oksibenonas, šios toksiškos medžiagos lygmuo siekė 209,6 ng/ml.

Specialistai pažymi, jog išvardintos medžiagos sistemingai patenkančios į kraują gali sukelti žmogui hormoninius sutrikimus ir neigiamai atsiliepti reproduktyvumui (galimybei turėti palikuonių), o oksibenzonas didelėmis koncentracijomis gali tapti ir onkologinių susirgimų priežastimi.

Kartu su tuo specialistai pažymi, jog pilnai atsisakyti apsaugos nuo saulės spindulių poveikio priemonių neverta, – tereikia tik išmokti jas protingai taikyti, vengiant buvimo atviroje saulėje jos didžiausio aktyvumo metu.

Kaip nustatyta, saulės aktyvumą apibrėžia UV indeksas (UVI). „Šalčiausia“ Saulė atitinka UV-1, pati aktyviausia ir pavojinga odai – 10, o kartais 11. Įprastai šis rodiklis konkrečiame rajone ir konkrečią valandą nurodomas vietos tinklapiuose.

Europinės dalies gyventojams saugiausias ir stabilus įdegis pasiekiamas esant UV-1 arba UV-2. Esant 3 ar 4 UV lygiui, nudegimo saulėje tikimybė laikoma vidutine. Viskas, kas aukščiau, garantuoja nemalonumus jūsų odai.

Esant maksimaliam UV indeksui – 10 – žmonėms su jautria oda nerekomenduojama be pertraukų būti atviroje saulėje ilgiau 7 minučių., o daugumai šis laikas neturi viršyti 10 minučių.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ar apsauginių priemonių nuo Saulės naudojimas vertas to, kas ištinka jūsų organizmą?* - nuoroda: https://infa.lt/32974/ar-apsauginiu-priemoniu-nuo-saules-naudojimas-vertas-to-kas-istinka-jusu-organizma/