infa.lt

Pirmą kartą pasaulyje atėjo laikas, kai senelių atsirado daugiau, nei anūkų

Pirmą kartą pasaulyje atėjo laikas, kai senelių atsirado daugiau, nei anūkų

21 balandžio
20:57 2019

CC BY 2.0 pawpaw67

Pirmą kartą žmonijos istorijoje, noras gyventi savo malonumui ir vartoti, nugalėjo pirmapradį instinktą pratęsti savo giminę, ko pasekoje, pagyvenusių žmonių skaičius visame pasaulyje viršijo vaikų skaičių. Tokie yra JT duomenys, kuriuos pateikia BBC.

Šiuo metu Žemėje gyvena apie 705 mln vyresnio nei 65 metų amžiaus žmonių. O tų, kuriems mažiau nei penkeri – apie 680 milijonų.

Tai ne nauja tendencija – apie augantį pagyvenusių žmonių skaičių ir nepakankamą naujagimių skaičių JT įspėjo jau prieš keletą metų, tačiau tada organizacijoje buvo prognozuojama, jog disbalansas tarp senukų ir jaunosios kartos bus pasiektas tik apie 2050-uosius metus.

Šiuo metu viskas nurodo į tai, jog po 30 metų, žmonių, vyresnių nei 65 metų amžiaus santykis sieks 2 senukus kiekvienam vaikui iki 5 metų amžiaus.

Demografijos specialistai šią tendenciją paaiškina gerėjančiomis žmonių gyvenimo sąlygomis. Todėl aštriausiai gyventojų senėjimo problema pasireiškia išsivysčiusiose šalyse – gyvenimo trukmė didėja, o moterys tuo tarpu gimdyti neskuba.

Akivaizdžiu pavyzdžiu šioje srityje yra Japonija, kurioje prognozuojama gyvenimo trukmė siekia beveik 84 metus. O vaikų iki penkerių metų amžiaus dalis sudaro tik 3,85% nuo bendro šalies gyventojų skaičiaus.

Toks disbalansas neigiamai atsiliepia, pirmiausiai, valstybės ekonomikos vystymuisi (vartojimo augimui). Todėl pereitų metų lapkritį TVF įspėjo, jog dėl senėjančios visuomenės Japonijos ekonomika (vartojimas) sekančių 40 metų eigoje gali susitraukti daugiau, nei 25%.

Siekiant sušvelninti gyventojų senėjimo pasekmes ekspertai rekomenduoja nukreipti šalių vidaus politiką į pagyvenusių žmonių sveikatos stiprinimą. Sveiki žmonės gali ilgiau išlikti darbingais, kas, tuo pačiu sumažina išlaidas medicininiam aptarnavimui.

Be to, kaip pabrėžia Tarptautinės darbo organizacijos specialistai, tų šalių ekonomikose, kur moterys darbuojasi lygiai su vyrais, rečiau būna nuosmukiai. Kuo didesnė darbo jėgoje moterų dalis, tuo stabilesnė yra ekonomika.

infa.lt komentaras:

Visų šalių specialistai ir „ekspertai“ lenkia link to, kad žmogaus dalia šiame pasaulyje – dirbti iki mirties, kad būtų išlaikytas dabartinis verslo ir valstybių pajamų lygis.


Žymos

komentarai 2

  1. Foto    -  2019-04-22, 23:30

    Ir vis didesnės našta tenka jaunajai kartai išlaikyti pensininkus :|

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Liberaliai mastant    -  2019-04-23, 12:15

    Naštą galima patalpinti ant rogučių ir į mišką.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Pirmą kartą pasaulyje atėjo laikas, kai senelių atsirado daugiau, nei anūkų* - nuoroda: https://infa.lt/32214/pirma-karta-pasaulyje-atejo-laikas-kai-seneliu-atsirado-daugiau-nei-anuku/